Świąteczna część ,,Harry’ego Pottera” – Głosowanie!

Czy kolejna część powinna być napisana w takim stylu jak 1-7, czy może tak jak ,,Przeklęte Dziecko"? Wybierz formę, która bardziej przypadła Ci do gustu!
Forma części 1-7 - skoro ma powstać świąteczny tom niech przypomina pozostałe! Uważam, że takie książki czyta się najprzyjemniej, są łatwe w zrozumieniu i czytelnie, nie warto tego zmieniać! Z pewnością więcej osób sięgnie po taki tom.
Forma z ,,Przeklętego Dziecka" – myślę, że styl tej części jest lepszy. Dzięki niemu książkę czyta się lepiej, nie ma nużących opisów, wszystko jest ładnie uporządkowane i ciekawe. Nie nudzą nas ciągłe tłumaczenia akcji, lecz są podane najważniejsze informacje.

Czy świąteczna część Harrego Pottera mogłaby być połączona z pozostałymi tomami z tej serii?
Tak - byłaby to kontynuacja poprzednich tomów, które już dobrze znamy. Mimo, że przygody byłyby całkiem nowe to jednak trochę połączone z przeżyciami bohaterów w poprzednich książkach.
Nie - byłaby to specjalna, całkiem nowa opowieść, zupełnie nie powiązana z pozostałymi częściami Harrego Pottera! W końcu wystąpi tu kilku specjalnych, świątecznych bohaterów, a ich przygody bardzo się zmienią!

Zdecyduj, ile stron powinien mieć świąteczny tom ,,Harry'ego Pottera"!
100-200 stron – myślę, że świąteczna książka nie powinna być zbyt długa, w końcu ile można pisać o świętach? Nie warto zanudzać czytelnika długimi opisami i wydarzeniami, nie warto się zbyt rozpisywać, wystarczy krótki opis świątecznej historii.
300-400 stron – tyle byłoby idealnie! Nie za długo, ani za krótko. Myślę, że w świątecznej części można opisać jakąś akcję, jednak nie warto tego za bardzo przedłużać! W końcu święta nie trwają cały rok lecz kilka dni.
500-900 stron – w świątecznej części będzie się działa odrębna, nowa przygoda! Przydałoby się, żeby książka była dłuższa, w końcu wszystko trzeba dokładnie opisać! Tyle stron wystarczyłoby, aby stworzyć ciekawą, magiczną historię!
1000+ – dużo Potterheadów wyczekuje kolejnych części! Gdyby się pojawiła, zwłaszcza, gdyby była o uwielbianej, magicznej tematyce świąt trudno byłoby się od niej oderwać! Skoro to magia to niech trwa jak najdłużej!

Teraz jedna z najważniejszych rzeczy - rozdziały! Wybierz, ile znajdzie się ich w tym świątecznym tomie!
5-10, w końcu ile można pisać o świętach! Kilka nieco krótszych rozdziałów powinno zamknąć książkę.
10-15. Myślę, że święta są wyczerpującym tematem i da się stworzyć z nich ciekawą, magiczną historię, jeśli tylko się chce. Oczywiście, wszystko z umiarem, bo Boże Narodzenie nie będzie trwać cały rok, a jedynie kilka dni!
24, opowieść mogłaby przypominać książkowy kalendarz adwentowy! Codziennie można by było czytać jeden z nich i nie tylko pogłębiać swoją wiedzę o świecie czarodziejów, lecz również umilić sobie oczekiwanie na święta!
25+. Skoro to magia, święta mogą trwać nawet cały rok! Dlatego potrzeba wielu rozdziałów, by zmieścić całą historię w jednym tomie.
Reklama

Czy chciałbyś, żeby w książce znalazły się przepełnione magią świąt ilustracje?
Tak - chciałbym, żeby świąteczna część była wyjątkowym wydaniem ilustrowanym! Z pewnością wprowadzałaby w tematykę świąt, zachęcałyby do przeczytania i z dala dałoby się wyczuć magię świąt!
Pół na pół - myślę, że zbyt wiele ilustracji po prostu nie pasowałoby do tej części, utrudniałoby czytanie, w dodatku istnieje możliwość, że nie pasowałyby do całości. Moim zdaniem wystarczyłaby jedynie mapa, przedstawiająca miejsce akcji na początku książki.
Nie - nie powinny pojawiać się ilustracje. Moim zdaniem trochę przeszkadzałyby tylko w czytaniu, książka nie wyglądałaby z nimi ładnie, wersja bez ilustracji wyglądałaby schludnie, przyjemnie i łatwo by się ją czytało.

Sprawy organizacyjne mamy już za sobą, zajmijmy się teraz wnętrzem naszej książki! Wybierzmy najpierw bohatera. Jak myślisz, czy Harry, Ron i Hermiona powinni również w tym tomie zostać głównymi bohaterami? 
Tak! W końcu to Golden Trio gra znaczącą rolę w tym uniwersum! Harry jest wybrańcem, to on musi pokonywać przeszkody, wspierają go Ron i Hermiona, nie powinno się to zmieniać.
Nie. Dlaczego wciąż głównym bohaterem musi pozostać Harry, skoro jest wiele innych, niedocenionych postaci? Moim zdaniem w tej części głównym bohaterem powinien zostać kto inny.
Reklama

Wybierz teraz główne miejsce akcji dla naszych bohaterów!
Hogwart - szkoła magii i czarodziejstwa będzie idealnym miejscem! Świąteczne mecze Quidditcha, magicznie ozdobiony i przysypany śniegiem Hogwart, ciepłe dormitorium... czego więcej potrzeba?
Hogsmeade - to właśnie tu powinna dziać się akcja książki! Przysypane miękkim śniegiem i ozdobione świątecznymi ozdobami domy, kremowe piwo i niesamowite sklepy zachęcające do zakupów będą idealne!
Chciałbym, żeby akcja działa się w obydwu miejscach.

Który z tych celów mógłby obrać Harry Potter w tej świątecznej części?
Uratowanie świąt w Hogwarcie - niestety, święta w świecie czarodziejów byłyby zagrożone, Voldemort będzie świątecznym odpowiednikiem Grincha, a Harry oraz jego przyjaciele postarają się je uratować.
Harry sam w Hogwarcie! - Harry prześpi zbiórkę na pociąg, który w tym roku zabiera każdego z uczniów Hogwartu do domu i będzie musiał ochronić zamek przed Śmierciożercami!
Inny cel - może zdobycie czegoś cennego, wzięcie udziału w Turnieju Trójmagicznym o tematyce świąt czy zniszczenie świątecznego horkruksa? Chciałbym, żeby w tej książce pojawiło się coś dotąd niespotykanego i niespodziewanego! Myślę, że fajnie by było, gdyby akcja rozwijała się i wciągnęła czytelnika!

Chciałbyś, żeby w nowym, świątecznym tomie pojawiła się nowa postać?
Tak - W końcu to nowy tom! Chętnie poznam nowego bohatera, zwłaszcza w okresie świąt! To zawsze nowe urozmaicenie, moim zdaniem nie musi pojawić się tylko jedna postać - bo dlaczego nie więcej?
Nie – nie powinno być już nikogo nowego. Wolę, żeby został taki sam skład, jaki był zawsze! Dodatkowy bohater mógłby wiele namieszać. W dodatku w Harrym Potterze jest wystarczająco dużo niedocenionych postaci - lepiej zająć się starymi.

Jak sądzisz, czy w tym tomie Harry Potter znów mógłby spotkać się z Lordem Voldemortem?
Tak - w każdej części Harry Potter i Voldemort spotykali się. Również w tej świątecznej części nie może być inaczej! Choć byłoby fajnie, gdyby Voldemort przebrał się za Grincha... Byłoby bardziej klimatycznie!
Nie - spotykanie się wciąż z tym samym złoczyńcą byłoby trochę bezsensowne, ponieważ robi się to po prostu nudne! Niech spotka się ze zbuntowanym reniferem!

Bal bożonarodzeniowy to ważne wydarzenie! Chciałbyś, żeby znalazł się również w tej książce?
Tak! W końcu to część świąteczna i tego balu z pewnością nie może zabraknąć! Bez niego książka nie miałaby sensu. Może dojdzie tam do jakiegoś skandalu lub odkryjemy wielki sekret jakiejś postaci?
Nie. Bal Bożonarodzeniowy jest moim zdaniem trochę przereklamowany, po co pisać znów o tańcach? Może zamiast tego pojawiłby się jakiś Turniej Trójświąteczny czy magiczno-świąteczny pokaz mody?

Co ze Świętym Mikołajem? Kto powiedział, że musi przemieszczać się, latając tylko saniami z zaprzężonymi do nich reniferami? Wybierzesz dla niego coś nowego?
Ford Anglia - dzięki temu małemu, lecz wygodnemu autku Mikołaj będzie mógł poruszać się szybko, będzie niewidzialny dla mugoli oraz nie zmarznie podczas podróży, z pewnością będzie mu wygodnie!
Testrale zamiast reniferów - można połączyć tradycyjny sposób poruszania się ze światem czarodziejów! Z pewnością testrale znają świat czarodziejów najlepiej, pomogą Mikołajowi dowieźć prezenty bardzo szybko!
Miotła - dzięki dobrej miotle, takiej jak Błyskawica Mikołaj z pewnością rozniesie prezenty w rekordowym tempie! Będzie musiał jednak ciepło się ubrać, bo miotła nie ochroni go przed zimowym wiatrem.
Proszek Fiu - po co wszędzie latać, a potem i tak wciskać się do komina, jak można od razu znaleźć się wewnątrz niego i podrzucić prezent? Mikołaj będzie musiał jednak uważać, żeby nie pomylić kominków!
Sanie z zaprzężonymi do nich reniferami - nie chcę nic zmieniać, wolę żeby Mikołaj poruszał się w swój tradycyjny sposób.

Jak sądzisz, czy w tym tomie mogłaby zginąć jakaś postać?
Tak - mogłoby to dodatkowo urozmaicić ten świąteczny tom! Oczywiście, byłoby to bardzo przykre, lecz dzięki temu można odczuć więcej emocji i wczuć się w akcję! Bez zgonu jednego z bohaterów byłoby trochę monotonnie.
Nie - nie powinny już ginąć żadne postacie. Wolę, żeby przynajmniej w święta był pokój i nikt nie ginął! Dla mnie już zbyt wiele postaci poniosło śmierć.

Czy w tym tomie mógłby pojawić się specjalny mecz Quidditcha o tematyce świąt?
Tak - nie może go zabraknąć! Gra w śniegu byłaby na pewno zapamiętana na długo! Żeby było bardziej klimatycznie gracze mogą mieć założone świąteczne czapki i ozdobić miotły lampkami!
Nie - mecz Quidditcha nie jest ani trochę związany ze świętami, dlatego raczej nie powinien znaleźć się w tym tomie. Wolę skupić się na innych wydarzeniach!

Jak sądzisz, czy świąteczna część mogłaby doczekać się ekranizacji?
Tak, w końcu dlaczego nie? Jeżeli książka spodoba się czytelnikom to film powinien powstać! To dopiero byłby hit! Może nawet lepszy od ,,Kevina"!
Nie. Jest już wiele filmów świątecznych, po co więcej? Prawdopodobnie mało osób chciałoby go obejrzeć, byłby trochę przereklamowany.

Jak sądzisz, czy mogłyby powstać gadżety związane z tym świątecznym tomem ,,Harry'ego Pottera"?
Myślę, że jeżeli książka bardzo przyjęła się dobrze, to dlaczego nie? Z pewnością byłyby bardzo popularne wśród Potterheadów, zwłaszcza w święta! Gadżety związane z tą częścią byłyby idealnymi gwiazdkowymi upominkami!
Nie, po co? Istnieje już wiele gadżetów, które są związane z tym uniwersum, dlatego nie przydadzą nam się nowe! Zwłaszcza, że prawdopodobnie byłyby popularne jedynie w święta i nie opłacałoby się ich produkować.

Myślisz, że świąteczna część przygód młodego czarodzieja, mogłaby wzbudzić zainteresowanie czytelników?
Tak. Każdy nowy ,,Harry Potter" wzbudza zainteresowanie! Czytelnicy na pewno będą ciekawi, co tym razem spotkało młodego czarodzieja, w dodatku świąteczna część z pewnością będzie fenomenem!
Nie. Świąteczny tom zapowiada się dosyć słabo, w końcu co tam się może zdarzyć? Harry potłucze szklane ozdoby choinkowe? Nuda. Dla mnie to bezsensowne przedłużanie serii.

Reklama
216 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 43

furryman

furryman

fdajny pomysł na quiz

Odpowiedz
1
Kiti1507la

Kiti1507la

fajne

Odpowiedz
1
KoniaraZonaLegolasa

KoniaraZonaLegolasa

Hej ja wcale nie z discorda XDD

Odpowiedz
1
.FrostWing

.FrostWing

Wprost genialne głosowanie!!!! W życiu lepszego nie robiłam!!!!!

Odpowiedz
1
Joannisa.09

Joannisa.09

Super quiz ale mam jedno zastrzeżenie. Jak to możliwe, że Harry mógłby się spotkać z Voldim jak go unicestwił w ostatniej książce. Idk, ale może kolejny raz się wskrzesił. No to mało prawdopodobne bo jednak golden trio zniszczyło wszystkie horkruksy więc nie ma się z czego odrodzić 🤔

Odpowiedz
1

g...y

•  AUTOR

@Joannisa.09 Dobre pytanie 😊 jednak ten tom wcale nie musi być ostatnim tomem, może być np 3 gdzie Voldemort jeszcze ustniał.

Odpowiedz
1
Kiti1507la

Kiti1507la

@Padfoots Zgadzam się. Czemu musi to być część o Harrym po pokonaniu TEGO KTÓREGO IMIENIA NIE WOLNO WYMAWIAĆ . Może to być np. książka o jego dzieciństwie lub o jego dzieciach.

Odpowiedz
Lisa_Foxy

Lisa_Foxy

Ej bo mi sie zachciało coś takiego napisać… Świetny quiz ma prawdę! ♥️💚

Odpowiedz
2

Luvdog

Boze świetny ten quiz

Odpowiedz
1
blaskslonca

blaskslonca

rewelacyjne głosowanie! ❤

Odpowiedz
2
Fandom.Girl

Fandom.Girl

Bardzo fajne głosowanie z ciekawym pomysłem!

Odpowiedz
2
_Gryfonka_Am_

_Gryfonka_Am_

Teraz to nawet ja bym mogła napisać taką część, ale głosowanie jest na prawdę fajne

Odpowiedz
2
Mugolek_bee

Mugolek_bee

@_Gryfonka_Am_ Wsumie, to dobry pomysł!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej