Sonda: Skandal w preselekcjach na Eurowizję! Czy TVP ustawiło wyniki?


Czy uważasz, że Blanka z utworem "Solo" to dobry wybór na Eurowizję?
Tak, z pewnością radiówka Blanki zachwyci fanów z Europy.
Myślę, że nie. Fani z Europy oczekują większej oryginalności.

Co sądzisz o tym, że TVP zmieniła regulamin na gorszy kilka dni przed preselekcjami?
Żenada! Telewizja Polska powinna dobrze przemyśleć regulamin przed opublikowaniem go. Zmiany na kilka dni przed preselekcjami śmierdzą ustawką.
Nie przeszkadza mi zmiana regulaminu kilka dni przed preselekcjami.

Polska była typowana u bukmacherów na piąte miejsce. Po zwycięstwie Blanki spadliśmy w okolice dwudziestego miejsca. Jak myślisz, czy Polska awansuje z utworem "Solo" do finału Eurowizji?
Tak, awansujemy do finału i będziemy walczyć o zwycięstwo.
Tak, awansujemy do finału, ale skończymy na niskim miejscu.
Nie, odpadniemy w półfinale.

Fani z Polski i z całej Europy są zaskoczeni, że na Eurowizję nie pojechał Jann z utworem "Gladiator". Co sądzisz o tej propozycji?
To idealna piosenka na Eurowizję, jestem załamany, że Jann nie będzie nas reprezentował.
Słaby utwór, przepadłby na Eurowizji.
Reklama

TVP nie ogłosiło na żywo wyników głosowania widzów. Okazało się, że Jann zdobył 18 tysięcy głosów, a Blanka zaledwie 6 tysięcy. Czy uważasz, że Telewizja celowo nie ogłosiła szczegółowych wyników głosowania SMS?
Tak, uważam, że TVP celowo nie ogłosiła wyników głosowania SMS.
Myślę, że nie było to celowym działaniem.

Blanka pod swoim występem z preselekcji ma niecałe 10% łapek w górę. Zdobyła kilkadziesiąt tysięcy łapek w dół. Co o tym sądzisz?
Uważam, że zasłużyła na to.
Nie zasłużyła na aż tak krytyczną ocenę.
Reklama

TVP na swojej oficjalnej stronie opublikowało artykuł o tym, że Blanka wygrała preselekcje. Problem w tym, że zrobili to dwie godziny przed rozpoczęciem konkursu. Czy według Ciebie to dowód, że preselekcje były ustawione?
Tak, to czysta ustawka.
Wątpię, to niemożliwe.

W Internecie ruszyła petycja "Jann na Eurowizję 2023", którą podpisało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Czy Ty także?
Tak, podpisałem tą petycję.
Nie podpisywałem tej petycji, ale podpiszę.
Nie podpisywałem tej petycji i nie podpiszę.

Każdy juror miał przedstawić swoje punkty osobno, a w ostateczności nikt ich nie podał. TVP nie podjęło żadnych kroków w tej sprawie i wciąż nie wiemy, jak głosowali szczegółowo poszczególni jurorzy. Czy uważasz, że to słabe zachowanie?
Oczywiście, że tak.
Nie ma w tym nic złego.

Edyta Górniak na jednym z wywiadów stwierdziła, że piosenka Janna jest demoniczna i Polska potrzebuje słonecznej piosenki na Eurowizję. Zgadzasz się z tymi słowami?
Nie zgadzam się!
Edyta ma rację.

Widzowie zauważyli, że syn Edyty Górniak siedział na kanapie podczas show z Blanką, zwyciężczynią preselekcji. Czy według Ciebie to przypadek?
To nie przypadek, musi być coś na rzeczy!
Tak, nie widzę w tym nic podejrzanego.

Jak myślisz, jak zakończy się afera związana z polskimi preselekcjami na Eurowizję?
Blanka pojedzie na Eurowizję, a TVP nie będzie reagowało na aferę.
Jann pojedzie na Eurowizję, Blanka zrezygnuje z udziału.
Polska wycofa się i nie weźmie udziału w Eurowizji 2023.
Myślę, że afera zakończy się inaczej.

Reklama
147 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 39

happy..girl

happy..girl

Jakby był jann na sto procent bylibyśmy chociaż w top 10

Odpowiedz
2
alyvxzy

alyvxzy

może tylko mi, ale Jann dawał mi vibe Maneskina, i to w tym dobrym znaczeniu. Według mnie, to on powinien wygrać te całe preselekcję, i pojechać a nie Blanka.
Jej piosenka jest ok, ale na potańczenie na imprezie a nie na poważny konkurs Eurowizji.
Ale każdy ma swoje zdanie.

Odpowiedz
1
Emilian-vel-Gonzo

Emilian-vel-Gonzo

Praktycznie nikt nie słyszał o tej sprawie. Nic dziwnego. Wszakże Eurowizja to istna żenada, jeszcze większa niż "muzyka" XXI wieku. Jak zwykle wygra jakiś transformers, Murzyn albo imigrant. Wszystko jest ustawione. Jeśli ktoś chce wygrać Eurowizję, to powinien być czarną kobietą spod znaku tęczy, najlepiej weganką, komunistką i feministką. Gwarantuję wtedy 100% szans na zwycięstwo.

Odpowiedz
6
Emilian-vel-Gonzo

Emilian-vel-Gonzo

@.Bakomakoma.Boy. Te dwa przypadki wystarczą, żeby stwierdzić o upolitycznieniu Eurowizji. Poza tym muzyka współczesna jest gówno warta. Sam bym o wiele lepszą napisał.

Odpowiedz
.Bakomakoma.Boy.

.Bakomakoma.Boy.

@Emilian-vel-Gonzo Cóż, teraz to tylko twoje zdanie które szanuję

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (3)
Melodiest

Melodiest

Według mnie piosenka Blanki się po prostu nie nadaje na Eurowizję, gdzie tam wymagania są większe, niż wymagania, żeby stać radiową gwiazdą. Utwór przypomina większość takich piosenek, które są wydawane przez takie „gwiazdeczki”, które mają jeden popularny utwór i uważają się za nie wiadomo kogo. Przesłuch**ąc wszystkie piosenki mogę uznać, że z żadną byśmy nie wygrali, ale na pewno były takie, które dały nam możliwość przejścia dalej. A TVP jak zwykle wykazało się ze ” świetnej” strony. I szczerze to jest wstyd dla kraju, żeby iść na taki poważny konkurs z taką piosenką.

Odpowiedz
10
Daralney

Daralney

Szkoda, że nie mogę wybrać neutralnych odpowiedzi :(

Z tym artykułem to mogło być tak, że dziennikarze pisali na zapas 10 artykułów i przez przypadek udostępnili jeden z nich. Dziennikarze z eurowizja.org na live'ie na YT stwierdzili taką możliwość. Sami wtedy mówili, że czasem robią coś wcześniej, żeby wstawić od razu po wynikach. Moim zdaniem ludzie, którzy hejtują Blankę i dają jej wszędzie łapki w dół są żałośni. Blanka niczym sobie nie zasłużyła na takie traktowanie. Szczerze – Liczyłam, że Blanka dostanie się do finału, ale jak wszyscy zachęcają wszystkich do niegłosowania na Blankę, bo że to nie nasza reprezentantka tylko TVP, to może się to źle skończyć i myślę, że takie osoby skreślają Blance finał jeśli nawet mogłaby w nim być. Uważam, że powinniśmy dać jej szansę. Jann sam podobno nie popiera hejtu na Blankę i ją wspiera. Większość łapek w dół pod występem Blanki i większość łapek w górę pod występem Janna nic nie zmieni. Czytałam ostatnio post na YT, że ludzie z Polski mają jakiś problem, kiedy piosenka jest ok. (Było tam zdjęcie z ilością łapek w dół pod występem Blanki na kanale: Bądźmy razem TVP)

Odpowiedz
1
Dark.Rainbow

Dark.Rainbow

@Daralney Z tym pierwszym się zgadzam, materiały były przygotowane wcześniej

Co do drugiego – Blanka dobrze wiedziała, że wszystko jest ustawione pod nią(i nie mów, że nie, bo chyba nikt nie jest aż tak głupi żeby tego nie zauważyć) a i tak zdecydowała się wziąć udział w preselekcjach, mimo że wiedziała, że poleci fala hejtu (chociaż może nie spodziewała się aż takiej). To, co się teraz dzieje, to konsekwencje także jej decyzji. Chciała za wszelką cenę, nieuczciwie znaleźć się na Eurowizji to proszę – jedzie. Ale wszystko ma swoją cenę.
A jeżeli chodzi o finał to wystarczy przypomnieć sobie gdzie skończyła Austria w zeszłym roku lub Czechy. Piosenka taka sama jak tysiąc innych, jak się ją słucha to ma się wrażenie, że słyszało się ją w radiu w 2015. A każdy kto chociaż trochę zna się na Eurowizji i chociaż trochę się nią interesuje wie, że na Eurowizji liczy się oryginalność, a piosenka musi mieć "to coś" (wystarczy spojrzeć na zwycięzców z ostatnich lat, szczególnie zwycięzców televotingu). A nawet gdyby piosenka była fajna, to jej beznadziejny wokal zapewniłby nam brak finału. Przykład piosenek z dużym potencjałem, które w wersji studyjnej były uwielbiane przez ludzi, a przez wokal nie przeszły do finału to np. Gromee czy Roxen – Amnesia. Nawet najlepsza piosenka z jej głosem by została zmiażdżona.

Odpowiedz
2
yunnievy

yunnievy

Gdyby byl Jann na 100% bylibysmy w chociaz top 5

Odpowiedz
8
.nanilia.

.nanilia.

Jeszcze był moment kiedy Edyta ogłosiła, że na 4 miejscu jurorzy wybrali Janna, a po tym powiedziała „jeszcze raz” i miała słuchawki w uszach, tak jak by ktoś jej mówił kto jest na którym miejscu. Przecież to jurorzy sami mieli wiedzieć na kogo głosują🤨

Odpowiedz
8
Millie_Spark

Millie_Spark

Według mnie tak naprawdę nie było w tym roku piosenki z która mielibyśmy szansę na wysokie miejsce

Odpowiedz
7
Natkawarjatka

Natkawarjatka

Jedyną osobą z tego grona, która miała jakiekolwiek szanse na finał była Alicja Szemplińska, która swoją drogą powinna była jechać 2 lata temu zamiast Brzozowskiego

Odpowiedz
5
Dark.Rainbow

Dark.Rainbow

@Natkawarjatka Alicja może i ma przepiękny głos, ale z tą nudną piosenką skończyłaby w najlepszym wypadku jak Kasia Moś

Odpowiedz
13
cannelles

cannelles

Ogólnie, gdy słuchałam jej piosenki nagranej z oficjalnym teledyskiem, była całkiem fajna – wpadała w ucho. Ale gdy włączyłam sobie wersję na żywo na preselekcjach, było strasznie słabo, a na Eurowizji będzie śpiewać na żywo, więc nie jestem przekonana, że wyjdzie to dobrze😶.

Odpowiedz
7
Essme

Essme

@KallyGrande piosenka blanki jest git, ale na letnie hity eski a nie Eurowizję

Odpowiedz
4
cannelles

cannelles

@Essme zgadzam się👀

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej