Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?Wyślij wiadomość

Częste pytania

Jak trafić na Stronę Główną?

Wystarczy stworzyć ciekawy quiz, który zainteresuje użytkowników oraz moderatorów w Poczekalni. Codziennie dodawane jest kilkaset quizów i jeśli Twój quiz ma trafić na Stronę Główną, to musi się czymś wyróżniać.

Więcej wskazówek możesz znaleźć w odpowiedziach na pytania:
“Jak stworzyć dobry quiz?”
“Dlaczego mój quiz od tygodni jest w Poczekalni?”
“Ile czeka się na sprawdzenie quizu?”

Jak stworzyć dobry quiz?

Aby stworzyć dobry quiz, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie elementy jak:
• ciekawa tematyka, coś świeżego (nie skopiowanego),
• mała ilość błędów ortograficznych oraz stylistycznych,
• estetyka: dobrej jakości zdjęcia dopasowane do treści, brak zdjęć na białym tle.

Warto podglądać również quizy, które znajdują się już na Stronie Głównej, starać się im dorównać lub stworzyć coś lepszego.
Krótko mówiąc, jeśli Twój quiz będzie ciekawy i estetyczny, to użytkownicy pozytywnie go ocenią w Poczekalni, a moderatorzy chętnie go sprawdzą.
Jednak pozwól, że moderatorzy ostatecznie ocenią, czy quiz jest dobry, ponieważ z estetyką jest jak z gustem, ciężko o tym dyskutować.

Dlaczego mój quiz od tygodni jest w Poczekalni?

Głównym powodem, dla którego quiz znajduje się od tygodni w Poczekalni, jest fakt, że nie zwrócił on na siebie uwagi.
Moderatorzy codziennie przeglądają Poczekalnię w poszukiwaniu quizów, które można edytować i przygotować do Strony Głównej.

W pierwszej kolejności wybierane są quizy, które:
• mają ciekawą tematykę, coś świeżego,
• mają udostępnienia, komentarze (wystarczy nawet kilka),
• mają Serduszka (quizy trafiające na podstronę Popularne w Poczekalni, mają większe szanse na Stronę Główną),
• są stworzone estetycznie,
• mają małą ilość błędów.

Dlatego warto się przykładać podczas tworzenia quizu, zwracać uwagę na pisownię, zdjęcia, ogólną estetykę.
Podpatrywać quizy na Stronie Głównej i starać im się dorównać.
Warto również udostępniać swoje quizy znajomym, komentować u innych autorów, po prostu być aktywnym (również we wpisach) i zdobywać małą popularność w Poczekalni. Każdy quiz już na poziomie Poczekalni może stać się popularny.
 Mnóstwo osób codziennie przegląda Poczekalnię i oni również mają sprawne oko, jeśli coś im się spodoba, to w krótkim czasie potrafią to wypromować (komentarze, serduszka) i zwrócić uwagę moderatorów.

Ile czeka się na sprawdzenie quizu?

Niestety nie ma określonego czasu. Trzeba się wyróżnić. Czasami quiz może zostać sprawdzony 2 dni po publikacji, czasami miesiąc, a czasami nigdy. Ponieważ nie każdy quiz trafia na Stronę Główną i celem moderatorów nie jest poprawienie wszystkich quizów z Poczekalni, a jedynie oszlifowanie nieoszlifowanych diamentów (quizów).

Swoje szanse można zwiększyć, tworząc następne, lepsze quizy. Zawsze może zdarzyć się tak, że następny quiz z kolei wpadnie moderatorom w oko i wtedy automatycznie przeglądają cały profil użytkownika. Skutkuje to tym, że w niewielkim odstępie czasu są sprawdzane wszystkie lub większość quizów danego autora. Dlatego zachęcamy do tworzenia więcej niż jednego quizu, tym samym zwiększając swoje szanse na Stronę Główną.

Co dokładnie oznacza status mojego quizu?

Statusy są widoczne od momentu, kiedy quiz zostanie oznaczony do sprawdzenia. Jeśli mamy możliwość edycji quizu, to oznacza, że żaden status nie został przypisany do quizu. W takiej sytuacji nie należy nigdzie pisać, że quiz nie ma statusu, ponieważ nie każdy quiz trafia na stronę główną – więcej na ten temat jest opisane w pytaniu „Ile czeka się na sprawdzenie quizu?”.

Statusy:

Oznaczony do sprawdzenia – są to quizy, które zostały wybrane z Poczekalni podczas pierwszej selekcji. Jeśli quiz jest ciekawy i wyróżni się spośród innych dobrych quizów oczekujących na sprawdzenie, to zostanie sprawdzony. Na tym etapie nie ma pewności, że quiz trafi na stronę główną. Nie ma również określonego czasu na zmianę statusu, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak: wykonanie quizu, tematyka, nadchodzące Święta, zaplanowane quizy.

Sprawdzony – są to quizy, które przeszły pierwszy etap i zostały przez edytorów sprawdzone. Szansa na stronę główną jest większa, ale nadal na tym etapie nie ma pewności, że quiz zostanie opublikowany na stronie głównej.

Wyjątkiem jest status „Sprawdzony” oraz nowa miniaturka. Jeśli miniaturka została zaktualizowana podczas sprawdzania, to jest prawie pewne, że quiz zostanie zaplanowany na stronę główną. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie miniaturki są zmieniane.

Nie ma również określonego czasu w jakim quizy „Sprawdzone” zmieniają swój status. Czasami są to dni, tygodnie, a czasami quiz ze statusem „Sprawdzone” w ogóle nie trafi na stronę główną, ponieważ tematyka się przedawni lub w międzyczasie pojawią się lepsze quizy. Quizów sprawdzanych jest więcej niż tych, które trafiają na stronę główną.

Zaplanowany – status, na który czeka każdy z użytkowników, na tym etapie jest już pewność, że quiz trafi na stronę główną.

Przy statusie wyświetlana jest dokładna data publikacji quizu na stronie głównej. Czasami są to dni, a czasami tygodnie, wszystko zależy od tematyki, miesiąca oraz liczby zaplanowanych quizów.

Jak widzicie quiz musi przejść długą drogę od Poczekalni do Strony Głównej, a wszystko po to, aby na stronie głównej publikowane były najlepsze quizy.

Na Panelu Kontaktowym nie odpisujemy na wiadomości dotyczące statusów, tego kiedy quiz zostanie sprawdzony, zaplanowany oraz czy dany quiz nadaje się na główną. Panel służy do rozwiązywania problemów i osoby odpowiadające na pytania nie są odpowiedzialne za planowanie quizów oraz zmiany statusów. Jak widać powyżej, nie ma też nigdy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko się zmienia dynamicznie.

Jak zdobyć nowych obserwatorów?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi – po prostu trzeba być aktywnym użytkownikiem. Komentować, oceniać, udzielać się i przede wszystkim tworzyć dobre quizy.

Jak tworzycie miniaturki?

Wszystkie miniaturki są tworzone przez moderatorów w takich programach jak GIMP, Photoshop, Illustrator.
Natomiast posiadanie danego programu nie sprawi, że nagle zacznie się tworzyć piękne miniaturki.
Wymaga to dużo pracy, a przede wszystkim wyobraźni, ale zachęcamy do próbowania i uczenia się nowych rzeczy.

Swoich sił można spróbować również w edytorach online takich jak: Pizap oraz Canva.

Jeśli jednak autor stworzy dobry quiz, to tak naprawdę nie musi się martwić miniaturką.
Liczy się wnętrze. Miniaturka to dodatkowa nagroda, którą się otrzymuje podczas pojawienia się na Stronie Głównej.

Moje konto

Jak mogę zmienić zdjęcie profilowe oraz tło?

Zdjęcie profilowe oraz tło można zmienić w Ustawieniach.
Zdjęcie profilowe jest zdjęciem, które będzie się wyświetlać przy wszystkich Twoich quizach, komentarzach oraz wpisach. Natomiast tło widoczne będzie wyłącznie na Twoim profilu.

Jak mogę zmienić nazwę użytkownika?

Nazwę użytkownika można zmienić w Ustawieniach.
Nazwa użytkownika może zostać zmieniona tylko raz. Po zmianie należy zalogować się ponownie, używając nowej nazwy użytkownika. Pamiętaj, że procedura jest nieodwracalna, nie będzie powrotu do starego nicku.
Po zmianie nazwy użytkownika Twój adres profilu pozostaje taki sam i nie ma możliwości jego zmiany.

Dlaczego nazwę użytkownika mogę zmienić tylko raz?

Zbyt częsta zmiana nazwy użytkownika prowadzi do dezinformacji. Obserwatorzy przestają kojarzyć autora, którego obserwują i tym samym spada ich aktywność pod jego quizami oraz wpisami.

Jak mogę zmienić adres e-mail, dlaczego jest ważny?

Adres e-mail można zmienić w Ustawieniach. Dzięki niemu będziesz mieć możliwość przypomnienia hasła, odzyskania konta w razie problemów oraz otrzymywania najważniejszych powiadomień.

Nie mogę się zalogować. Czemu?

W sytuacji, gdy Twoje hasło jest błędne i nie możesz się zalogować, to w pierwszej kolejności należy użyć opcji “przypomnij hasło”. Wiadomość z linkiem do zmiany hasła zostanie przesłana na Twój adres e-mail, pamiętaj, aby sprawdzić również folder Spam. Jeżeli przypomnienie hasła nie pomaga i nadal nie możesz się zalogować, to skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy – przedstaw problem, a postaramy się pomóc.

Jak mogę przypomnieć hasło, kiedy nie pamiętam e-maila?

W takiej sytuacji musisz skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy i przedstawić problem. Postaramy się potwierdzić Twoją tożsamość i odzyskać konto.

Dlaczego moje konto jest zablokowane?

Ponieważ został naruszony regulamin korzystania z serwisu. Publikowane treści były plagiatami, zawierały treści wulgarne lub niezgodne z polityką serwisu.

Jak włączyć powiadomienia e-mail?

Powiadomienia e-mail można włączyć w Ustawieniach. Możesz otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach pod Twoimi quizami, nowych obserwatorach oraz quizach publikowanych przez osoby, które obserwujesz.

Jak mogę usunąć swoje konto?

Konto można usunąć samodzielnie w Ustawieniach profilu.

Powiadomienia

Czym są powiadomienia?

Powiadomienia informują Cię o aktywności związanej z Twoim kontem oraz obserwowanych przez Ciebie użytkowników.

Możesz otrzymywać powiadomienia o:
– Twoim quizie, który trafił na Stronę Główną
– Nowym użytkowniku, który zaczął Cię obserwować
– Nowym osiągnięciu, które udało Ci się zdobyć
– Nowych komentarzach pod Twoim quizem lub odpowiedzi na Twój komentarz
– Nowym wpisie na Twoim profilu lub odpowiedzi na Twój wpis

Obserwując innych użytkowników, możesz otrzymywać powiadomienia o:
– Nowych quizach dodanych przez obserwowanych autorów
– Nowych wpisach dodanych przez obserwowanych autorów

Pamiętaj, że dodatkowo poszczególne powiadomienia możesz otrzymywać również na swoją skrzynkę e-mail. Takie powiadomienia można włączyć w Ustawieniach.

Gdzie mogę sprawdzić swoje powiadomienia?

Powiadomienia symbolizuje ikona dzwoneczka. Przy ikonie widnieje liczba nowych nieodczytanych powiadomień. Wszystkie powiadomienia możesz sprawdzić na podstronie Powiadomienia – są one dodatkowo posegregowane.

Czy mogę otrzymywać e-maile z powiadomieniami?

Oczywiście, że tak! Powiadomienia e-mail można włączyć w Ustawieniach. Możesz otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach pod Twoimi quizami, nowych obserwatorach oraz quizach publikowanych przez osoby, które obserwujesz.

Dlaczego mam tak mało powiadomień?

Powiadomienia dotyczą Twojej aktywności oraz osób, które obserwujesz. Jeśli chcesz otrzymywać więcej powiadomień, musisz stać się aktywniejszym użytkownikiem lub zaobserwować więcej użytkowników.

Pozostałe pytania

Czym są obserwacje, jak obserwować użytkowników?

Obserwacje pozwalają otrzymywać powiadomienia o aktywności danego użytkownika. Każdego użytkownika w serwisie (również Ciebie) można obserwować, klikając na przycisk “Obserwuj” przy quizie lub w jego profilu. Jeśli będziesz kogoś obserwować, to będziesz otrzymywać powiadomienia o jego nowo dodanych quizach oraz wpisach. Tak samo osoby, które Ciebie obserwują, będą otrzymywać powiadomienia o Twoich nowych quizach oraz wpisach.

Czym są serduszka, jak je dawać/otrzymywać?

Serduszka pełnią funkcję pochwały. Serduszka można dawać i otrzymywać przy quizach, wpisach oraz komentarzach. Serduszko możesz dać w momencie, kiedy coś Ci się podoba, wspierasz kogoś, doceniasz jego pracę lub po prostu uważasz, że na nie zasługuje. Wyłącznie do Ciebie należy decyzja komu i za co dasz serduszko.

Serduszka również pomagają określić, które quizy cieszą się dużym zainteresowaniem oraz pozwalają sprawić, że dany quiz trafi na podstronę Popularne w Poczekalni i zwiększy jego szanse na Stronę Główną. Oceniając quizy w Poczekalni, dajesz im szansę się “wybić”.

Łączna liczba wszystkich Serduszek pod Twoimi quizami znajduje się na Twoim profilu.

Jak trafić na podstronę Popularne?

Na podstronę Popularne trafiają quizy, które uzyskały największą liczbę odsłon – czyli są to quizy, które rozwiązało najwięcej osób w przeciągu 7/30/365 dni.

Na podstronę Popularne w Poczekalni trafiają quizy, które uzyskały największą liczbę Serduszek.

Czym jest Ranking, jak tam trafić?

W Rankingu znajduje się TOP500 użytkowników z największą liczbą obserwujących.
Można tam trafić, zdobywając odpowiednią liczbę obserwujących nas osób.

Jak mogę dodać quiz do Ulubionych?

Należy kliknąć przycisk “Dodaj do ulubionych”, który znajduje się na podstronie z quizem.

Gdzie znajdują się quizy dodane do Ulubionych?

Wszystkie quizy dodane do Ulubionych znajdują się w zakładce Ulubione. Można do niej przejść, klikając zdjęcie profilowe na górnej belce i z menu wybrać Ulubione. W wersji mobilnej strony Ulubione quizy widoczne są po przejściu na podstronę „Więcej”.

Ulubione quizy wyświetlają się również na Twoim profilu. Klikając ikonę w górnym prawym rogu tej sekcji, możesz zadecydować, czy Twoje Ulubione quizy będą widoczne dla wszystkich czy wyłącznie dla Ciebie.

Czym są osiągnięcia, jak je zdobyć?

Osiągnięcia stanowią nagrodę za spełnienie ściśle określonych wymogów. Zdobyte przez Ciebie osiągnięcia wyświetlają się na Twoim profilu. Wszystkie osiągnięcia oraz ich wymagania możesz sprawdzić na podstronie Osiągnięcia.

Niektóre osiągnięcia są specjalne, możliwe do zdobycia wyłącznie podczas specjalnych wydarzeń, konkursów – nie ma możliwości ich ponownego zdobycia.

Dlaczego liczba udostępnień quizu zniknęła?

Udostępnienia quizów pobierane są z Facebooka. Udostępnienia pobierane są za każdym razem, kiedy widzisz tę liczbę, nie jest ona przechowywana u nas. Niestety Facebook ma pewne limity pobrań tych danych. Każda osoba ma osobne, oddzielne limity. Jeśli limity zostaną przekroczone, to Facebook blokuje pobieranie tych danych i w tym momencie udostępnienia wskazują 0 – mimo że nie jest to zgodne z rzeczywistością.

Limity resetują się po upływie kilku godzin i następnego dnia zwykle wszystko wraca do normy – póki ponownie użytkownik nie przekroczy limitu.

Mam pomysł na nowe osiągnięcie/funkcję strony, gdzie to wysłać?

Miło nam to słyszeć! Swój pomysł możesz przesłać do nas poprzez formularz kontaktowy.

Dlaczego nie mogę kopiować?

Możliwość kopiowania tekstu w Opowiadaniach została wyłączona, ponieważ otrzymywaliśmy wiele zgłoszeń od naszych użytkowników, że ich opowiadania były kopiowane na inne serwisy. Postanowiliśmy trochę utrudnić kopiowanie treści i wprowadziliśmy blokadę.

Blokada dotyczy wyłącznie quizów innych autorów. Każdy autor ma możliwość kopiowania treści w swoich opowiadaniach.

Kim był Pomocnik? Jak mogę pomóc?

Pomocnik był osobą, która pomagała moderatorom w wyszukiwaniu dobrych quizów w Poczekalni. Mieli możliwość specjalnego ich oznaczania. W tym momencie funkcja Pomocnika została zawieszona. Postanowiliśmy, że wszyscy użytkownicy będą mogli oceniać quizy i decydować o ich popularności. W tym celu stworzyliśmy w Poczekalni podstronę Popularne, na którą trafiają quizy z największą liczbą Serduszek. Dzięki niej moderatorzy szybciej mogą znaleźć ciekawe quizy, a użytkownicy mogą decydować o popularności danego quizu.

Jeśli chcesz pomóc moderatorom, to wystarczy, że będziesz przeglądać quizy w Poczekalni i tym ciekawym dawać Serduszka. Będziesz mieć realny wpływ na to co pojawi się na podstronie Popularne, a możliwe, że nawet na samej Stronie Głównej.

Plagiat, błędy w quizie – jak to zgłosić?

Wszystkie zgłoszenia dotyczące błędów w quizie można zgłosić poprzez formularz, który znajduje się pod każdym quizem.

Nie ma możliwości zgłoszenia błędów w quizach, które znajdują się w Poczekalni oraz w Opowiadaniach. W Opowiadaniach zachowana jest oryginalna pisownia i błędy należy zgłaszać autorowi, natomiast w Poczekalni znajdują się quizy, które nie są przez nas moderowane – można wysłać zgłoszenie, jeśli quiz z Poczekalni zawiera nieodpowiednie treści lub jest plagiatem. Moderatorzy sprawdzają każde zgłoszenie.

Posiadacie Facebooka, Instagrama, Snapchata?

Oczywiście, że tak! Zapraszamy do obserwowania naszego:
Fanpage’a: Quiz prawdę Ci powie.
Instragrama: samequizy
Snapchata: samequizy

Tworzenie quizów

Jak mogę dodać nowy quiz?

Nowy quiz można dodać, klikając przycisk “DODAJ” w górnym prawym rogu strony lub przechodząc bezpośrednio na podstronę samequizy.pl/dodaj. Następnie należy wybrać typ quizu, który najlepiej pasuje do Twojego pomysłu.

Jakie typy quizów mogę dodawać?

W tym momencie mamy 7 typów quizów:
– Quiz osobowości
– Głosowanie
– Test
– Test na czas
– Zgadywanka
– Zdrapka
– Opowiadanie

Szczegółowe opisy typów quizów znajdziesz na podstronie Dodaj.

Jak stworzyć dobry quiz?

Aby stworzyć dobry quiz, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie elementy jak:
• ciekawa tematyka, coś świeżego (nie skopiowanego),
• mała ilość błędów ortograficznych oraz stylistycznych,
• estetyka: dobrej jakości zdjęcia dopasowane do treści, brak zdjęć na białym tle.

Warto podglądać również quizy, które znajdują się już na Stronie Głównej, starać się im dorównać lub stworzyć coś lepszego.
Krótko mówiąc, jeśli Twój quiz będzie ciekawy i estetyczny, to moderatorzy chętnie go sprawdzą.
Jednak pozwól, że to oni o tym zdecydują, ponieważ z estetyką jest jak z gustem, ciężko o tym dyskutować.

Jakie treści nie powinny znajdować się quizie?

Quizy publikowane w serwisie nie powinny zawierać treści: łamiących prawo, obraźliwych, wulgarnych, erotycznych, naruszających zasady współżycia społecznego oraz przekraczających granice dobrego smaku.

Quizy zawierające takie treści są usuwane z serwisu, ich autorzy ostrzegani, a w ostateczności blokowani.

Jak włączyć Samouczek podczas dodawania quizów?

Podczas dodawania quizu można włączyć Samouczek, który w szybki sposób przeprowadzi nas przez proces dodawania quizu. Pamiętaj, że każdy typ quizu jest inny i posiada swój Samouczek. Warto z tego skorzystać podczas dodawania pierwszego quizu z danego typu.

Jak zapisać szkic, gdzie znaleźć zapisane szkice?

Szkic tworzonego quizu można zapisać, klikając podczas dodawania “Zapisz jako szkic” lub “Autozapis”. Autozapis zapisuje nasz szkic automatycznie co 2 minuty.

Zapisane szkice znajdują się w zakładce Szkice. Można do niej przejść, klikając zdjęcie profilowe na górnej belce i z menu wybrać Szkice. W wersji mobilnej strony Szkice widoczne są po przejściu na podstronę „Więcej”.

Jak tworzone są miniaturki?

Wszystkie miniaturki są tworzone przez moderatorów w takich programach jak GIMP, Photoshop, Illustrator.
Natomiast posiadanie danego programu nie sprawi, że nagle zacznie się tworzyć piękne miniaturki.
Wymaga to dużo pracy, a przede wszystkim wyobraźni, ale zachęcamy do próbowania i uczenia się nowych rzeczy.

Swoich sił można spróbować również w edytorach online takich jak: Pizap oraz Canva

Jeśli jednak autor stworzy dobry quiz, to tak naprawdę nie musi się martwić miniaturką.
Liczy się wnętrze. Miniaturka to dodatkowa nagroda, którą się otrzymuje podczas pojawienia się na Stronie Głównej.

Jak mogę połączyć quizy w serię?

Serię quizów samodzielnie można stworzyć w każdym typie quizów. Wystarczy podczas dodawania nowego quizu w sekcji “Kontynuacja serii” wybrać quiz, który jest poprzednią częścią.

Gdzie trafia mój quiz po publikacji?

Wszystkie nowo dodane przez Ciebie quizy trafiają do Poczekalni oraz na Twój profil.
Poczekalnia jest miejscem, gdzie każdy może rozwiązać Twój quiz – jest on publiczny dla wszystkich.
Wybrane quizy, które wyróżniają się na tle pozostałych, są edytowane przez moderatorów i przenoszone na Stronę Główną serwisu.

Ile quizów mogę stworzyć?

Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz dodawać tyle quizów, ile tylko chcesz.

Czy powstaną kiedyś nowe typy quizów?

Tak, mamy w planach wprowadzenie nowych typów quizów. Niestety jest to skomplikowany proces i nie możemy dokładnie określić, kiedy może to nastąpić.

Czy tworzenie quizów jest bezpłatne?

Oczywiście, że tak! Korzystanie z serwisu od zawsze jest bezpłatne i takie pozostanie.

Jak stworzyć Facequiz, dlaczego do jego rozwiązania potrzebny jest Facebook?

Facequizy są quizami, które bazują na Twoim profilu na Facebooku. Na Twoich zainteresowaniach, znajomych oraz wielu innych zmiennych. Jeśli chcemy uzyskać wynik w takim quizie, to konto na Facebooku jest konieczne – inaczej nie będziemy mieli możliwości pobrania danych i wygenerowania wyniku.

Facequizy tworzone są wyłącznie przez moderatorów. Dodanie takiego quizu jest złożonym procesem, który składa się z wielu etapów, począwszy od przygotowania odpowiednich grafik po jego zaprogramowanie. Nie planujemy wprowadzenia możliwości samodzielnego tworzenia tego typu quizów. Natomiast jeśli masz pomysł, to zawsze możesz nam go podesłać – jeśli będzie ciekawy, to stworzymy taki Facequiz!

Dlaczego wyszukiwarka nie wyświetla mojego nowo dodanego quizu?

Główna wyszukiwarka przeszukuje quizy, które znajdują się na Stronie Głównej. Twój nowo dodany quiz znajduje się w Poczekalni i aby go wyszukać należy skorzystać z wyszukiwarki, która znajduje się na podstronie Poczekalnia.

Pamiętaj, że Twój quiz znajduje się również na Twoim profilu.

Co dokładnie oznacza status mojego quizu?

Statusy są widoczne od momentu, kiedy quiz zostanie oznaczony do sprawdzenia. Jeśli mamy możliwość edycji quizu, to oznacza, że żaden status nie został przypisany do quizu. W takiej sytuacji nie należy nigdzie pisać, że quiz nie ma statusu, ponieważ nie każdy quiz trafia na stronę główną – więcej na ten temat jest opisane w pytaniu „Ile czeka się na sprawdzenie quizu?”.

Statusy:

Oznaczony do sprawdzenia – są to quizy, które zostały wybrane z Poczekalni podczas pierwszej selekcji. Jeśli quiz jest ciekawy i wyróżni się spośród innych dobrych quizów oczekujących na sprawdzenie, to zostanie sprawdzony. Na tym etapie nie ma pewności, że quiz trafi na stronę główną. Nie ma również określonego czasu na zmianę statusu, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak: wykonanie quizu, tematyka, nadchodzące Święta, zaplanowane quizy.

Sprawdzony – są to quizy, które przeszły pierwszy etap i zostały przez edytorów sprawdzone. Szansa na stronę główną jest większa, ale nadal na tym etapie nie ma pewności, że quiz zostanie opublikowany na stronie głównej.

Wyjątkiem jest status „Sprawdzony” oraz nowa miniaturka. Jeśli miniaturka została zaktualizowana podczas sprawdzania, to jest prawie pewne, że quiz zostanie zaplanowany na stronę główną. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie miniaturki są zmieniane.

Nie ma również określonego czasu w jakim quizy „Sprawdzone” zmieniają swój status. Czasami są to dni, tygodnie, a czasami quiz ze statusem „Sprawdzone” w ogóle nie trafi na stronę główną, ponieważ tematyka się przedawni lub w międzyczasie pojawią się lepsze quizy. Quizów sprawdzanych jest więcej niż tych, które trafiają na stronę główną.

Zaplanowany – status, na który czeka każdy z użytkowników, na tym etapie jest już pewność, że quiz trafi na stronę główną.

Przy statusie wyświetlana jest dokładna data publikacji quizu na stronie głównej. Czasami są to dni, a czasami tygodnie, wszystko zależy od tematyki, miesiąca oraz liczby zaplanowanych quizów.

Jak widzicie quiz musi przejść długą drogę od Poczekalni do Strony Głównej, a wszystko po to, aby na stronie głównej publikowane były najlepsze quizy.

Na Panelu Kontaktowym nie odpisujemy na wiadomości dotyczące statusów, tego kiedy quiz zostanie sprawdzony, zaplanowany oraz czy dany quiz nadaje się na główną. Panel służy do rozwiązywania problemów i osoby odpowiadające na pytania nie są odpowiedzialne za planowanie quizów oraz zmiany statusów. Jak widać powyżej, nie ma też nigdy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko się zmienia dynamicznie.

Jak mogę usunąć/edytować quiz, który trafił na Stronę Główną?

Quizy, które trafiły na Stronę Główną oraz podstronę Opowiadania mogą zostać usunięte wyłącznie przez moderatorów. Aby usunąć swój quiz lub otrzymać możliwość jego ponownej edycji należy przesłać wiadomość przez Panel kontaktowy.

Jest to zabezpieczenie przed tym, aby po edycji moderatorów autor nie wprowadzał zmian w quizie oraz nie usuwał quizu, który może w danej chwili być przez nas promowany np. na Facebooku.

Poczekalnia

Czym jest Poczekalnia i dlaczego jest tam mój quiz?

Poczekalnia jest miejscem, do którego trafiają wszystkie nowo dodane quizy.
Jest to miejsce, gdzie każdy może rozwiązać Twój quiz – jest on publiczny dla wszystkich.
Wybrane quizy, które wyróżniły się na tle pozostałych, są edytowane przez moderatorów i przenoszone na Stronę Główną serwisu.

Dlaczego mój quiz od tygodni jest w Poczekalni?

Głównym powodem, dla którego quiz znajduje się od tygodni w Poczekalni, jest fakt, że nie zwrócił on na siebie uwagi.
Moderatorzy codziennie przeglądają Poczekalnię w poszukiwaniu quizów, które można edytować i przygotować do Strony Głównej.

W pierwszej kolejności wybierane są quizy, które:
• mają ciekawą tematykę, coś świeżego
,
• mają udostępnienia, komentarze (wystarczy nawet kilka),
• mają Serduszka (quizy trafiające na podstronę Popularne w Poczekalni, mają większe szanse na Stronę Główną),
• są stworzone estetycznie,
• mają małą ilość błędów.

Dlatego warto się przykładać podczas tworzenia quizu, zwracać uwagę na pisownię, zdjęcia, ogólną estetykę.
Podpatrywać quizy na Stronie Głównej i starać im się dorównać.
Warto również udostępniać swoje quizy znajomym, komentować u innych autorów, po prostu być aktywnym (również we wpisach) i zdobywać małą popularność w Poczekalni. Każdy quiz już na poziomie Poczekalni może stać się popularny.
 Mnóstwo osób codziennie przegląda Poczekalnię i oni również mają sprawne oko, jeśli coś im się spodoba, to w krótkim czasie potrafią to wypromować (komentarze, serduszka) i zwrócić uwagę moderatorów.

Ile czeka się na sprawdzenie quizu?

Niestety nie ma określonego czasu. Trzeba się wyróżnić. Czasami quiz może zostać sprawdzony 2 dni po publikacji, czasami miesiąc, a czasami nigdy. Ponieważ nie każdy quiz trafia na Stronę Główną i celem moderatorów nie jest poprawienie wszystkich quizów z Poczekalni, a jedynie oszlifowanie nieoszlifowanych diamentów (quizów).

Swoje szanse można zwiększyć, tworząc następne, lepsze quizy. Zawsze może zdarzyć się tak, że następny quiz z kolei wpadnie moderatorom w oko i wtedy automatycznie przeglądają cały profil użytkownika. Skutkuje to tym, że w niewielkim odstępie czasu są sprawdzane wszystkie lub większość quizów danego autora. Dlatego zachęcamy do tworzenia więcej niż jednego quizu, tym samym zwiększając swoje szanse na Stronę Główną.

Jak mogę wyszukać mój quiz w Poczekalni?

Nowo dodane quizy, które trafiają do Poczekalni, można wyszukać przez wyszukiwarkę, która znajduje się na podstronie Poczekalnia. Wyszukiwarka, która znajduje się na górnej belce przeszukuje wyłącznie quizy opublikowane na Stronie Głównej oraz Użytkowników.

Jak mój quiz może stać się Popularny w Poczekalni?

Twój quiz musi zdobyć Serduszka – musi się wyróżnić na tle pozostałych quizów. Więcej informacji o tworzeniu dobrych quizów znajdziesz w odpowiedziach na pytania:
“Jak stworzyć dobry quiz?” oraz “Dlaczego mój quiz od tygodni jest w Poczekalni?”.

Quizy, które mają najwięcej serc, trafiają na podstronę Popularne. Wiele z tych quizów trafia na Stronę Główną, więc miejsce w Popularnych zawsze się znajdzie dla nowych, dobrych quizów.

Czy Popularne quizy z Poczekalni trafiają na Stronę Główną?

Większość quizów, które stają się Popularne w Poczekalni, trafia na Stronę Główną, ale nie wszystkie. Na podstronie Popularne znajdują się quizy, które mają największą ilość serc – ale nie jest to jedyny wyznacznik, który sprawia, że quiz trafia na Stronę Główną.

Pewnością jest, że jeśli Twój quiz trafi na podstronę Popularne w Poczekalni, to na pewno moderatorzy go zobaczą.

Wpisy i komentarze

Czym są wpisy?

Wpisy są formą komunikacji między użytkownikami. Wpisy można dodawać na swoim profilu oraz profilach innych użytkowników. Przy pomocy wpisów możesz zadać autorowi pytanie, pochwalić go, poprosić o pomoc, utrzymywać bliższy kontakt.

Jako autor możesz informować swoich obserwujących o planach, zmianach, nowych seriach, przerwach w tworzeniu, zadawać im pytania, wymieniać opinie i oczywiście utrzymywać z obserwatorami bliższy kontakt.
Wpisy można dodawać we wszystkich profilach, pamiętaj tylko o zachowaniu kultury.

Czym są komentarze?

Komentarze pozwalają Ci komentować treści dodawane przez użytkowników. Komentarze można dodawać poprzez Facebooka lub Twoje konto sameQuizy. Dodając komentarze poprzez konto sameQuizy, będziesz mieć możliwość otrzymywania powiadomień o odpowiedziach na Twój komentarz oraz możliwość otrzymywania serc.

Jak mogę zgłosić wpis/komentarz, który kogoś obraża?

Aby zgłosić wpis lub komentarz, który jest wulgarny lub łamie regulamin serwisu należy kliknąć przycisk “Zgłoś”. Przycisk jest widoczny w dolnym prawym rogu po najechaniu na wpis/komentarz. Moderatorzy otrzymają zgłoszenie i postarają się jak najszybciej zareagować.

Jak mogę kogoś zablokować, co to daje?

Użytkownik, który publikuje na Twoim profilu lub pod Twoimi quizami treści, które Ci nie odpowiadają, może zostać przez Ciebie zablokowany. Nowe wpisy oraz komentarze zablokowanego użytkownika nie będą wyświetlane na Twoim profilu oraz pod Twoimi quizami. Jeśli użytkownik publikuje wulgarne treści, należy dodatkowo takie wpisy/komentarze zgłosić – moderatorzy dodatkowo sprawdzą takiego użytkownika.

Jak mogę kogoś odblokować, gdzie?

Lista zablokowanych użytkowników znajduje się w Ustawieniach.
Możesz tam sprawdzić zablokowanych użytkowników oraz ich odblokować klikając “X” przy nazwie użytkownika.

Aplikacje mobilne

Skąd mogę pobrać oficjalną aplikację sameQuizy?

Oficjalną aplikację sameQuizy można pobrać ze sklepu Google Play oraz AppStore.

Kiedy w aplikacji będą wszystkie funkcje strony?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w aplikacji brakuje dużo funkcji, ale pracujemy już nad tym. Jest to skomplikowany i długi proces. Nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, kiedy aplikacja zostanie zaktualizowana. Do tego czasu polecamy na smartfonach korzystanie z wersji mobilnej strony – znajdują się tam wszystkie funkcje strony, łącznie z dodawaniem quizów.

Posiadacie jeszcze jakieś inne aplikacje?

Tak, posiadamy aplikację z ciekawymi artykułami o nazwie Filing, którą można pobrać z Google Play. Pracujemy również nad nowymi grami, które na pewno Wam się spodobają. Pierwsza z nich już niebawem będzie miałą swoją premierę – na pewno Was o tym poinformujemy!