Płeć człowieka: sprawdź swoją wiedzę!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 37

BooksAreMagic

BooksAreMagic

8/12

Odpowiedz
Kreatywny-los

Kreatywny-los

Poległam na społecznych

Odpowiedz
1

Mati_Lgan

Gdzie BUlleus albo Menel czy wy nie macie tolerancji do osób takich jak antusiewicz i jego brat menel który musi walczyć o życie żeby ktoś na niego nie nadepnął ludzie ożyjcie

Odpowiedz
1
Walic_zycie

Walic_zycie

To XD w pierwszym pytaniu mnie rozwaliło xdd

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

„Zaburzenie tożsamości płciowej, polegające na rozbieżności między płcią biologiczną, a identyfikacją płciową osoby to:” nie rozumiem dlaczego nie zalicza transwestytyzmu, skoro zaliczony jest transseksualizm.

Odpowiedz
fantasylover26

fantasylover26

@Kira91 Dlatego, że to nie to samo. Transwestytyzm (btw, dziś raczej odchodzi się od tego terminu na rzecz „crossdressing”) polega na ubieraniu się jak przedstawiciel płci przeciwnej przy równoczesnym identyfikowaniu ze swoją płcią biologiczną. Transwestyta to np.: osoba, która ma męskie ciało, identyfikuje się jsko mężczyzna (więc nie ma rozbieżności między jego płcią biologiczną a tożsamością płciową) ale ubiera się jak kobieta, ponieważ po prostu tak lubi. Z kolei osoba trasseksualna (tutaj swoją drogą też jest tendencja do odchodzenia od tego terminu na rzecz „transpłciowość” i „osoba transpłciowa”) to taka, której tożsamość płciowa różni się od płci biologicznej. Jest to więc np.: osoba, która urodziła się z ciałem kobiety, ale identyfikuje się jako mężczyzna (i vice versa).
Transwestytyzm/Crossdresing to jedynie kwestia stylu. Transseksualizm/Transpłciowość to kwestia tożsamości i samoidentyfikacji i nie ma nic wspólnego ze stylem (więc transpłciowa dziewczyna może być chłopczycą, nosić spodnie i mieć krótkie włosy, nadal pozostając przy tym dziewczyną)

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

@fantasylover26 Wiem, że to nie to samo, oraz co oznacza. Po prostu źle zrozumiałam zdanie, to wszystko :P

Odpowiedz
Agattaa

Agattaa

XD w pierwszym pytaniu mnie rozwaliło

Odpowiedz
1
Walic_zycie

Walic_zycie

@Agattaa dokładnie

Odpowiedz
1
Roxy-Chan

Roxy-Chan

Twój wynik: 12/12 Mistrz!
Brawo! Odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie lub prawie wszystkie pytania. Biologia oraz płeć w ujęciu bardziej społecznym nie mają dla Ciebie tajemnic. Dobrze strzelałeś czy test okazał się dla Ciebie po prostu banalny? Jakiego pytania Ci zabrakło? Koniecznie daj znać w komentarzu. ja mi się nudzi to umiem się MEGA bardzo skupić ;p

Odpowiedz
1
Ashavia

Ashavia

11/12

Odpowiedz
1
ChibiGirl

ChibiGirl

8/12

Odpowiedz
1
Plac

Plac

Twój wynik: 5/12 Braki w wiedzy
Masz podstawowe informacje. Tak trzymaj! Najprawdopodobniej znasz się trochę na temacie, warto jednak uzupełnić braki w wiedzy. Więcej problemów przysporzyły Ci zagadnienia społeczne czy biologiczne? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej