Patriotyczne głosowanie!

Czy kochasz Polskę?
Tak, kocham ją to moja ojczyzna!
Jest mi obojętna.
Nie, nie kocham Polski.
Nie wiem

Czy jesteś dumny z bycia Polakiem?
Tak, jestem dumny z bycia Polakiem.
Nie wiem
Nie, wstydzę się tego.

Czy byłbyś w stanie umrzeć za Polskę?
Tak
To zależy.
To za trudne pytanie. Nie potrafię teraz odpowiedzieć.
Nie

Czy reprezentowałeś kiedyś Polskę (np. w zawodach)?
Tak
Chyba nie.
Nie
Reklama

Czy bierzesz udział w obchodach świąt narodowych?
Tak, zawsze.
Nie zawsze, ale się staram.
Parę razy się zdarzyło.
Nie, nigdy.

Czy w święta narodowe wywieszasz flagę za oknem?
Tak
Czasami
Nie
Reklama

Czy znasz polską historię i jesteś z niej dumny?
Znam polską historię i jestem z niej dumny.
Znam polską historię i nie jestem z niej dumny.
Nie za bardzo ją znam, ale nie jestem z niej szczególnie dumny.
Nie znam polskiej historii i nie jestem z niej dumny.

Czy kibicujesz polskim sportowcom?
Tak, zawsze kibicuję Polsce.
Nie zawsze, ale czasem.
Nie, nie kibicuję Polsce.
Nie interesuję się sportem, nikomu nie kibicuję.

Czy uważasz się za patriotę?
Tak
W sumie, trudno stwierdzić.
Nie

Reklama
104 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 315

Astrowszechwiat

Astrowszechwiat

Przepraszam Jestem Obcokrajowcem Z Chin

Odpowiedz
1
Madmoiselle-Sousanna

Madmoiselle-Sousanna

•  AUTOR

@Astrowszechwiat i nic nie szkodzi! Jeżeli kochasz Polskę możesz być polskim patriotą, jeśli Chiny, chińskim i nic nie stoi na przeszkodzie! 😘

Odpowiedz
2
Astrowszechwiat

Astrowszechwiat

Ja Nie Lubie Polski

Odpowiedz
1
szynszylka15

szynszylka15

wspaniały quiz 🇵🇱❤
jedynie za co mi wstyd to za ludzi, którzy tak bardzo narzekają na Polskę i jak bardzo wstyd jest im być Polakiem i jak to w innych krajach mają cudownie, chociaż byli tam tylko na wakacjach

Odpowiedz
4
szynszylka15

szynszylka15

@Cyprianwerewolf jakby ja nie każę mieszkać wszystkim w Polsce, ale mówienie ,,wstyd mi, że jestem Polakiem" to jednak (przynajmniej dla mnie) lekka przesada

Odpowiedz
2
Emilian-vel-Gonzo

Emilian-vel-Gonzo

@szynszylka15 Tym bardziej, że takie osoby najczęściej mówią: "Jak można być dumnym z czegoś, na co nie ma się wpływu?". Słusznie, nie można być z tego dumnym, nazwałbym to jakoś inaczej. Ale ja powiem tak: "Jak można się wstydzić czegoś, na co nie ma się wpływu?".

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (22)
fantasticube

fantasticube

Fajne głosowanie

Odpowiedz
1
Madmoiselle-Sousanna

Madmoiselle-Sousanna

•  AUTOR

@fantasticube cieszę się! 😍

Odpowiedz
1
PanBalcerzak

PanBalcerzak

Idk według mnie nie jestem patriotą jednak też nie jest mi to obojętne

Odpowiedz
2
Madmoiselle-Sousanna

Madmoiselle-Sousanna

•  AUTOR

@Paimon._. ok, i to jest spoko. Przynajmniej nie nastajesz na naszą ojczyznę – matkę i żywicielkę. 🙂

Odpowiedz
4
Kacperekkk_

Kacperekkk_

Fajne głosowanie 😉

Odpowiedz
1
Madmoiselle-Sousanna

Madmoiselle-Sousanna

•  AUTOR

@_Malvine_ dziękuję 🙂

Odpowiedz
1
Emilian-vel-Gonzo

Emilian-vel-Gonzo

Dość ciekawe głosowanie. A co do mnie, to czy jestem patriotą, sam nie wiem. Na pewno nie byłbym w stanie umrzeć za Polskę, bo ja za nic i za nikogo bym nie umarł. Moje życie jest najcenniejsze. Dumny z bycia Polakiem nie jestem z prostego powodu – dumnym można być z własnych osiągnięć, a to, że jestem Polakiem, jest po prostu kwestią przypadku. Nie jest mi jednak źle z tym, że jestem Polakiem, bo są i tacy, którzy się tego wstydzą, co jest nieco żałosne. Nie mogę również powiedzieć, żebym kochał Polskę. To trochę za dużo powiedziane. Jest mi tu dobrze, chociaż niejednokrotnie wymyślam na Polskę i Polaków. Trochę jak Józef Piłsudski – "Chociaż nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę". Co prawda nie wiem, czy można powiedzieć, że służę Polsce, bo jestem jedynie studentem, to jednak dość dobrze oddaje to sytuację.

Odpowiedz
9
Emilian-vel-Gonzo

Emilian-vel-Gonzo

@KreatywnAnia To bodajże Albert Einstein.

Odpowiedz
1
.Anja

.Anja

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (10)
thistle

thistle

polacy odwalili kawał dobrej roboty podczas wojny, ratując tyłki wielu krajom i ma bogate dziedzictwo kulturowe, ale no ja nie czuję się w 100% dumny z bycia polakiem

Odpowiedz
8
thistle

thistle

@AVE_MEME drugą XD

Odpowiedz
AVE_MEME

AVE_MEME

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)
Adelajda.

Adelajda.

Matko 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Nie utożsamiajcie obecnego rządu z narodem.

Odpowiedz
6
.Anja

.Anja

@Adelajda. dokładnie tak 👏

Odpowiedz
2
Saalem

Saalem

@Adelajda. A to nie przypadkiem społeczeństwo tworzy kraj?

Odpowiedz
1
Superowianka

Superowianka

Muszę powiedzieć, że moja opinia jest taka: uwielbiam Polskę jako naród – wiele osób jest solidarnych ze sobą, co widać np. w międzynarodowych grach komputerowych, gdzie jak zacznie się mówić po polsku, to większość Polaków zareaguje pozytywnie i odpowie coś w stylu: "Ooo, super, że w końcu gadam z Polakiem", czy coś w ten deseń. Oczywiście większość, bo niektóre zdemoralizowane osoby zaczną po prostu, w chamski sposób, kpić.
Lubię też w Polsce to, że ma wspaniały język. Zobaczcie tylko filmiki o Polsce zrobione przez zagranicznych ludzi, którzy nauczyli się polskiego – doceniają oni stopień trudności języka i cieszą się, że dokonali "niemożliwego" (przynajmniej kanały, które oglądam, czyli np. "Koreanka" i "Ignacy z Japonii"). Naprawdę jest to dla mnie powód do dumy, że posługujemy się na co dzień tak skomplikowanym i złożonym językiem (w porównaniu do np. angielskiego).
Sympatię wzbudzają też u mnie polskie tradycje, kultura i potrawy – odkąd zaczęłam oglądać zagranicznych YouTuberów, bardziej zwróciłam na to uwagę. Bo jaka to jest Wigilia bez karpia i "Kevina…", Wielkanoc bez pisanek, wesele bez witania państwa młodych chlebem i solą, niedziela bez rosołku i schabowych? Jeszcze to przepyszne jedzonko: wspomniany kotlet schabowy (który pojawia się w piosence "Kocham Cię, Polsko"), pierogi, bigos! (Oczywiście doceniam również kuchnię innych krajów – jak chociażby znaną wszystkim pizzę – po prostu podkreślam to, że polskie dania również są smaczne). Oprócz tego wiele, mimo iż często oklepanych, podań i legend – oprócz tych BARDZO znanych, jak legenda o Lechu, Czechu i Rusie, są również lokalne legendy, takie jak lubelska, o Czarciej Łapie, bądź też opowieść o powstaniu Łodzi. Znane są również polskie baśnie, jak ta o Jasiu i Małgosi. Takie rzeczy są po prostu nieodłączne dla polskiej kultury, a odznaczają się wyjątkowością.
Warto też wspomnieć o polskiej historii! Zagłębiając się, widzimy, jak nasi przodkowie walczyli o swój kraj, jak na przestrzeni wieków zmieniał się ustrój, a także jak przezwyciężaliśmy różnorakie trudności. Dlatego cieszę się, że jest taka, a nie inna, no może pomijając tzw. "demokrację szlachecką" – to najchętniej bym usunęła. (Co prawda, nie bardzo chce mi się ruszać tyłek i obchodzić "fizycznie" święta narodowe – chodzi o świąteczne pochody – i wolę po prostu wiedzieć o danych okolicznościach w miarę sporo, a później oddać temu hołd np. po prostu wywieszając flagę, i dla mnie TO jest sposób na obchodzenie świąt).
Dlatego też, mimo, iż działanie polityczne Polski naprawdę mi nie leży, uwielbiam ją ze względu na historię, zwyczaje, potrawy, język. Nie wiem, czy byłabym w stanie umrzeć za nasz kraj, ale na pewno chciałabym się podzielić tak wyjątkowymi tradycjami z cudzoziemcami :)

Odpowiedz
14
Adrianna2002

Adrianna2002

@Madmoiselle-Sousanna Kto decyduje jakie wartości są prawdziwe?

Odpowiedz
2
thistle

thistle

@Adrianna2002 na pewno nie jedna osoba

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (1)
thistle

thistle

co z tego że mamy w miarę świetną (zdarzały się paskudne przypadki w naszej historii, kiedy np. polacy rabowali to co zostało po żydach, którzy byli rozstrzeliwani, polski prezydent był terrorystą, niektórzy w obronie westerplatte zostawiali przyjaciół na pastwę losu) historię, skoro obecny rząd to ściek?

możliwość decydowania o sobie to podstawowe prawo człowieka, które w polsce jest łamane – rząd się troszczy o chore dziecko zabraniając aborcji, ale potem zostawia kobietę z niepełnosprawnym dzieckiem samą sobie, nikt nie chciałby zajmować się dzieckiem urodzonym bez mózgu, bo nie warto przedłużać jego cierpienia, ale niestety – opieka rządu kończy się na tym, kiedy dziecko jest w łonie matki.

osoby LGBT są traktowane jako chorzy psychicznie, co z tego że homoseksualizm został dawno wypisany z listy chorób, dzisiaj rząd szczuje ludzi na siebie i atakuje osoby, które nie mają wpływu na swoją orientację seksualną/tożsamość płciową – rodzimy się z tym, nie możemy sobie wybrać tego, a jednak ,,pochodzą od nazizmu" ,,to nienormalne" ,,dewiacja" ,,choroba psychiczna, którą trzeba leczyć w ośrodkach".

rząd ma gdzieś młodzież, która kiedyś będzie się zajmowała polską – pozostawili nauczycieli samych sobie na początku zdalnej edukacji, psychiatria dziecięca nie istnieje praktycznie, minister edukacji najchętniej wszystkich by posłał do seminarium, nauczyciele boją się słowa ,,penis" przez co mamy problem z dostępem do antykoncepcji, nie znamy własnego ciała i kończy się na wpisywaniu wszystkiego w internecie.

Odpowiedz
5
thistle

thistle

@szynszylka15 też nie chcę dramy 😉 troszeczkę słabo ujęłaś to z lgbt, ale szanuję twoje zdanie

Odpowiedz
1
szynszylka15

szynszylka15

@thistle
aa to rozumiem o co Ci chodzi, nie słuchałam wszystkich wypowiedzi ministra edukacji😅
prezydent przeprosił
rzecznik praw dziecka-w Polsce może nie, ale widziałam (w wiadomościach), że chyba gdzieś w Ameryce kilku ludzi praktycznie nagich weszło do przedszkola i coś tam gadało, jak dla mnie to oburzające.
ale ok, wcześniej ja napisałam, że mówię o Polsce, więc oki
– też (chyba) i wiem, że rząd zakazał w każdym przypadku, ale wcześniej też napisałam, że są inne możliwości
– rozumiem, u mnie na wdż akurat były omówione takie kwestie jak nasze ciało, zły dotyk itp. ale nie wiem jak w innych szkołach, raczej zależy od nauczyciela
– oj, nie są to rzadkie przypadki.. + dewastowanie kościołów i inne przypadki, nie jest to fajne
też szanuję Twoje zdanie, cieszę się, że mogę liczyć na kulturalną dyskusję :)

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (9)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej