Odwaga w mediach społecznościowych: Czy byłbyś w stanie to zrobić?

Zacznijmy od czegoś luźnego - każdy ma swoje talenty i zainteresowania. Czy byłbyś w stanie opublikować zdjęcia lub filmiki swoich zdolności w mediach społecznościowych, wiedząc, że zobaczą je tysiące innych, obcych ludzi?
Tak
Nie

Czasem internet promuje naszą osobę, a czasem pozwala zachować pełną anonimowość, co z kolei popycha nas do różnych czynów. Czy byłbyś w stanie hejtować obcą Ci osobę, wiedząc, że będziesz przy tym anonimowy i załóżmy, że nieukarany?
Tak
Nie

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych pojawiły się nowe gałęzie biznesu, na przykład influencerzy. Czy jako influencer byłbyś w stanie zrecenzować pozytywnie dany produkt tylko dlatego, że dostaniesz za to gotówkę?
Tak
Nie

Współcześnie pisanie online jest bardzo praktyczne, ale nie tylko ze względu na szybkość przekazywania informacji. Urządzenia elektroniczne zastępują nam twarz osoby, z którą rozmawiamy. Czy byłbyś w stanie napisać do osoby, z którą obawiasz się konfrontacji twarzą w twarz lub która Cię onieśmiela?
Tak
Nie
Reklama

W tym pytaniu rozważmy kolejną sytuację dotyczącą hejtu. Czy w zamian za sławę byłbyś w stanie wytrzymać wszystkie negatywne komentarze skierowane w Twoją stronę?
Tak
Nie

Bardzo często sami decydujemy, co druga osoba będzie o Tobie wiedzieć. Czy byłbyś w stanie podać swoje dane osobowe internetowemu przyjacielowi, któremu uważasz, że możesz ufać?
Tak
Nie
Reklama

Można znaleźć się w różnym położeniu wobec hejtu - być hejterem, ofiarą hejtu lub jego obserwatorem. Czy byłbyś w stanie odpowiednio zareagować w sytuacji, gdy widzisz, że dochodzi do takiego sposobu cyberprzemocy - nawet, jeśli sam miałbyś się wtedy stać ofiarą negatywnych komentarzy?
Tak
Nie

W realnym życiu przydarza nam się wiele zabawnych sytuacji, ale często zostawiamy je tylko dla siebie. Czy byłbyś w stanie opublikować w mediach społecznościowych śmieszną sytuację, która Ci się przytrafiła, aby inni ludzie o niej usłyszeli?
Tak
Nie

Prawa autorskie to kolejna sprawa, która wymaga zastanowienia się. Czy byłbyś w stanie ukraść czyjś dorobek i podpisać go jako swój? Rozważ to pod względem moralnym, nie karnym.
Tak
Nie

Pytania w głosowaniu są teoretyczne, a to oznacza, że nie każdy influencer kłamie, czy w internecie Twoje zachowania zawsze są bezkarne. Internet czyni dużo szkodliwych rzeczy, ale przynosi ze sobą również wiele pozytywów. Dziękuję za udział w głosowaniu. Możesz wyrazić swoją opinię dotyczącą odwagi ludzi w mediach społecznościowych w komentarzu.
Ok!
Ok!

Reklama
194 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 32

Ananas__01

Ananas__01

Ja najbardziej lubię meska fb i dsc

Odpowiedz
2
Apel48

Apel48

Naprawdę świetnie wykonane głosowanie.

Odpowiedz
1

Zosienka2.0

Całkiem fajne pytanka

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

Pytania są trochę źle zadane
Byłabym w stanie coś zrobić np. gdybym nie miała innego wyboru, aczkolwiek niektórych z tych rzeczy nie mam po co robić, albo uważam, że są zwyczajnie złe i z własnej woli nie podjęłabym takich decyzji

Odpowiedz
5
Anyway

Anyway

•  AUTOR

@-Potterowa Średnio mogę się zgodzić. 😅 W większości pytań pojawia się założenie i jest ono teoretyczne. Przykładowo, o prawach autorskich, czyli inaczej czy ukradłbyś czyjś dorobek, aby zdobyć sławę, uznanie (bo w głównie w takim zamierzeniu kradnie się cudze dzieła). Mamy założenie, iż za to działanie nie poniesiesz konsekwencji. Po co trudzić się, skoro można ukraść bez większego wysiłku i się pod daną rzeczą podpisać? I w podobny sposób zadana jest reszta pytań. Takie założenia to lekka pokusa, a nie księga dobrych decyzji. Głosowania są anonimowe, więc raczej głosujesz zgodnie z prawdą.
To super, że postępujesz w harmonii z prawem i swoim sumieniem. Są jednak ludzie, dla których hejtowanie innych jest rzeczą niebudzącą poczucia winy.
Dziękuję za rozwiązanie quizu oraz opinię! Pozdrawiam 😇

Odpowiedz
2

Zosienka2.0

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@bazzie-16 Również pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienie ❤️

Odpowiedz
1
YvY

YvY

Fajne głosowanie

Odpowiedz
1
kinga21

kinga21

Fajne głosowanie

Odpowiedz
1
Ao

Ao

Super i bardzo fajne głosowanie

Odpowiedz
1
fantasticube

fantasticube

Na początku myślałem że to będą pytania w stylu:
”Czy byłbyś w stanie wrzucić zdjęcie ze swojej pierwszej randki?”
Ale to lepsze

Odpowiedz
4
nutellowa_15

nutellowa_15

Super głosowanie

Odpowiedz
1
LowecoraLOL

LowecoraLOL

Świetne głosowanie💕

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej