Lektury szkolne w wersji Harry’ego Pottera!


Jak wyglądałby ,,Mały Książę" Antoine'a de Saint Exùpery'ego, w wersji Harry'ego Pottera?
Książę byłby Wybrańcem, który szuka oddanych przyjaciół – takich, którzy nie tylko będą dobrym towarzystwem i oparciem, ale też zawsze gotowi na wyprawę w celu odnalezieniu horkruksów.
Baobaby symbolizowałyby Voldemorta – ich korzenie, powoli wnikające w planetę by następnie ją rozwalić, zdecydowanie oddałyby propagandę ministerstwa i śmierciożerców. Ona również doprowadziła do zniszczenia społeczeństwa magów...
Ron Weasley pełniłby rolę lisa – Harry był odpowiedzialny za Weasley'a, po tym, gdy wciągnął go w świat niebezpiecznych przygód. A poza tym, lis również jest rudy...
Wybraniec, podróżując po planetach, poznałby najgorsze cechy czarodziei – na pierwszej asteroidzie zaskoczyłby go władczy Knot, na drugiej próżny Malfoy, na trzeciej Slughorn pijący by zapomnieć o znajomości z Riddlem. Na czwartej planecie poznałby gobliny liczące galeony, na piątej pracowitego, ale uległego ministerstwu Percy'ego, a odwiedzając szóstą planetę, ugościłby go na ogół dobry lecz dość zarozumiały Seamus. Przy końcu podróży, wylądowałby w Hogwarcie spędzając tam rok.

Jak wyglądałaby ,,Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montogmery w wersji Harry'ego Pottera?
Ania Shirley byłaby czarownicą, mieszkającą u dwójki mugoli – mało kto rozumiałby jej wielkie zdolności, jednak ze względu na to wzbudzałaby szacunek.
Gilbert Blythe skończyłby trafiony zaklęciem ,,Cruciatus" – to ryzykowne nazywać tak zdolną wiedźmę ,,marchewką".
Ania upiłaby Dianę kremowym piwem – przynajmniej skutki nie byłyby tak okropne. Każdy trzynastoletni czarodziej wie, że nie jest ono mocne. W innym wypadku, nie potrafiliby wrócić z Hogsemade o własnych siłach.
Ania nie przepraszałaby Pani Małgorzaty – czarownica Ania, nie musiałaby trudzić się ułożeniem zawiłych przeprosin. Użyłaby zaklęcia ,,Obliviate" powodującego zanik pamięci. Pani Małgorzata nic by nie pamiętała!

Jak wyglądałaby ,,Zemsta" Aleksandra Fredro, w wersji Harry'ego Pottera?
Pomiędzy dorosłym Harrym, a Draconem wybuchłby kolejny konflikt, tym razem o mur – zamiast wątku miłosnego Klary i Wacława, zobaczylibyśmy przyjaźń Albusa i Scorpiusa, którzy musieliby się ukrywać z powodu kłótni obu rodzin.
Skończyłoby się na czymś więcej, niż zwykłym pojedynku Cześnika – obawiam się, że doszłoby do bitwy na zaklęcia, a w tym przypadku nikt nie patrzyłby na honor.
Wacław użyłby zaklęcia ,,Obliviate" na Podstolinie – może zapomniałaby o wielkim, litewskim księciu Rodosławie...
Zemstą, okazałoby się zawarcie długotrwałej przyjaźni między Albusem, a Scorpiusem – Potterowie i Malfoyowie musieliby to jakoś przetrwać...

Jak wyglądałaby Balladyna Juliusza Słowackiego w wersji Harry'ego Pottera?
Balladyna nie trudziłaby się użyciem noża – wystarczyłoby ,,Avada Kedavra". Nie trzeba by było zacierać śladów.
Kirkor poprosiłby Tiarę Przydziału, by pomogła mu zadecydować, którą z dziewic ma poślubić – jak na czapkę, doskonale zna się na podejmowaniu wyborów...
Wyrzucenie z Balladyny prawdy zakończyłoby opowieść – wystarczy odrobina veritaserum, a sekret zabójstwa Aliny jest już dobrze znany!
Balladyna w każdej swej ofierze tworzyłaby horkruks – w zabijaniu była nie gorsza, niż sam Voldemort... To oczywiste, że stworzyłaby horksruksy, bo zostawić część swojej okrutnej duszy na Ziemi.
Reklama

Jak wyglądałby ,,Pan Kleks" Jana Brzechwy w wersji Harry'ego Pottera?
Abmbroży Kleks niczym Albus Dumbledore, przyjmowałby do swojej szkoły jedynie czarodziei – nie tylko tych czystokrwistych, z imionami rozpoczynającymi się na literę ,,A"!
Zamiast Szpaka Mateusza, pomocnikiem dyrektora byłaby kotka McGonagall – potrafiąca zmienić się w zwierzę wiedźma, stanowiłaby znacznie lepszy pożytek!
Powstałby puchar piegów – znacznie lepsza alternatywa pucharu domów. Zdobędzie go uczeń z większą liczbą piegów od Ambrożego Kleksa!
Pan Kleks miałby oko Moody'ego – już nie musiałby wyjmować swojego, w celu wysyłania go na księżyc. Miałby wszystko widzącą gałkę Alastora.

Jak wyglądałby ,,Mikołajek" Renè Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempè w wersji Harry'ego Pottera?
Nareszcie będzie można bić Ananiasza, nawet jeśli będzie miał okulary na nosie – w końcu, jeśli pękną szkła, czy złamią się oprawki, będzie można użyć zaklęcia ,,Oculus Reparo" i po sprawie.
Fanga w nos stałaby się jeszcze bardziej niebezpieczna – zastąpi ją jedno z zaklęć, które w wykonaniu Euzebiusza na pewno nie będzie miało pozytywnych skutków...
Alcest zajadałby się słodyczami z Miodowego Królestwa – ten chłopiec naprawdę bardzo lubił jeść! W czasie podróży Expressem Hogwart-Londyn, Pani z wózkiem mogłyby skończyć się słodycze.
Chłopcy nie uciekaliby ze szkoły z powodu arytmetyki – przerażałyby ich eliksiry z profesorem Snapem.
Reklama

Jak wyglądałaby ,,Opowieść Wigilijna" Charlesa Dickensa w wersji Harry'ego Pottera?
Scrooge zostałby zastąpiony Severusem Snapem, który nienawidziłby ludzi i uśmiechu – odwiedziłby go duchy, wśród których znalazłaby się Lily. To na zawsze zmieniłoby jego podejście i stałby się uśmiechniętym oraz radosnym człowiekiem.
Scrooge nie przestraszyłby się duchów – w końcu to świat magii. Jeszcze w Hogwarcie widywałby je na korytarzach, więc czego się bać?
Nie trzeba by było wzywać duchów – wystarczyłoby kilka zaklęć, by całkowicie odmienić bohatera.
Scrooge samodzielnie mógłby przywołać duchy, a w zasadzie zmarłych za pomocą kamienia wskrzeszenia – lepiej, aby kazania prawiły Ci znane i chciane zjawy, niż te kompletnie nie znajome.

Jak wyglądałby ,,Tajemniczy Ogród" Frances Hodgson Burnett w wersji Harry'ego Pottera?
Rodzice Mary Lennox nie zmarliby na cholerę – zabiłby ich Voldemort wraz ze śmierciożercami.
Dzieci nie nazywałyby Mary ,,Panną Mary, kapryśnicą", tylko ,,Panną Mary czarownicą" – to bardziej odpowiedni tytuł dla wiedźmy.
Tajemniczy ogród, zamknięty dla mieszkańców wielkiej posiadłości wcale nie byłby żadną polanką z kwiatkami – nosiłby tytuł ,,Zakazanego ogrodu", który zamieszkiwałyby centaury oraz wiele magicznych stworzeń.
Nie trzeba by męczyć się ze specjalnym fotelem dla Colina – zostałby uniesiony zaklęciem ,,Wingardum Leviosa" lub deportowałby się za każdym razem, kiedy chciałby znaleźć się w ogrodzie.

Reklama
363 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 123

turtle.duck

turtle.duck

Quiz świetny i bardzo kreatywny. Problemem jest to, że można zaznaczyć tylko jedną wersję, choć każda jest godna głosu! Jestem naprawdę pod wrażeniem, super! ❤

Odpowiedz
1
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@turtle.duck ❤❤❤

Odpowiedz
PoterowaGirl

PoterowaGirl

Super ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Odpowiedz
2
Kafay

Kafay

Chyba najlepiej zapamiętałam z tego „Mikołajka”, „Tajemniczy Ogród”, „Opowieść wigilijną”… hmm… tak, to chyba wszystko z tych hitów. Super quiz❤❤❤

Odpowiedz
1
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@Arainne ❤❤❤

Odpowiedz
capitanrex

capitanrex

najlepszy tajemniczy ogród i opowieść wigilijna oczywiscie w quizie nie w realu

Odpowiedz
1
Omoshiroi_Jisatsu

Omoshiroi_Jisatsu

Pocałuj swoją rękę 10 razy, wklej to do 3 innych Quizów i wpisz w google 666, a zobaczysz co się stanie
Zostałam zmuszona do wklejenia tego 😑

Odpowiedz
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@Sury DENERWUJĄCE.
Jeśli przeczytałeś wyraz powyżej, wklej tę wiadomość do 1000000 komentarzy, a następnie na profile kolejnych 300 osób i zobacz ilu autorów wkurzysz! Działa!

Poważnie, takie łańcuszki wkurzają autorów znacznie bardziej niż cokolwiek innego. Nie mamy pewności czy w ogóle rozwiązujecie te quizy, czy tylko wklejacie łańcuszki. Postawcie się w Naszej sytuacji, kiedy otrzymujecie 10 powiadomień o komentarzach, każdy tej samej treści 😕

Odpowiedz
1
NightBecomeFast

NightBecomeFast

Nie chciało mi się czytać innych opisów xD

Odpowiedz
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@NightBecomeFast W takim razie mogłaś/mogłeś pozostawić to głosowanie do zrobienia później, gdybyś miał/miała więcej czasu. Takie ,,strzelanie” zaburza statystyki głosów, przez co wyniki są nieadekwatne ;)

Odpowiedz
Yuki_2115

Yuki_2115

fajowe głosowanko

Odpowiedz
1

mati190710

zaznaczyłem w każdym pytaniu pierwszą odpowiedź i za każdym razem było w pierwszej odpowiedzi najwięcej głosów!

Odpowiedz
Pan_powiadomienia

Pan_powiadomienia

☺☺🤗🤗🤣😍😎🤗🙂🤗🙂🙂🤗🤗☺🙂🤩🤗🤩🤗🤩🙂🙂😋🙂😚
super quiz!!!

Odpowiedz
1
HaniaBananka

HaniaBananka

Wesołych mikołajek „Mugolaczka”!

Odpowiedz
1
HaniaBananka

HaniaBananka

@Mugolaczka A kto by przynosił prezenty?🤐

Odpowiedz
1
HaniaBananka

HaniaBananka

@Mugolaczka ps daj 1 prezent ja dam ci

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (3)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej