Którym nordyckim stworzeniem jesteś?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 60

kinga21

kinga21

Heiðrún
Heiðrún to koza, która żyła na szczycie Yggdrasil (gigantyczne drzewo, na którym mieszczą się różne światy) i żywiła się jego liśćmi. Jej mleka Andhrimnir (kucharz Asów i Einherjarów) używał do przyrządzania miodu pitnego dla bogów. Koza ta, mimo iż co wieczór skazana była na zagładę, to co dzień rano odżywała.

Odpowiedz
BooksAreMagic

BooksAreMagic

Hugin
Hugin to jeden z dwóch kruków towarzyszących nordyckiemu bogu Odynowi. Ptak ten podróżuje po świecie i przynosi wieści Odynowi. Wysyłany jest o brzasku, a powraca o zmierzchu. Siada na ramieniu Odyna i szepcze wieści do jego uszu. Hugin oznacza ,,Myśl”, zaś drugi kruk- Munin, oznacza ,,Pamięć”. Z Grímnismál: Przez cały świat wzdłuż i wszerz, każdego dnia Lecą Hugin i Munin; Boję się, że Hugin nie podoła lotu, Ale bardziej obawiam się o Munina. *A teraz przewertuj powyższy tekst jeszcze raz, lecz spróbuj czytać zamiast imion kruków ich znaczenia.

Odpowiedz
Ktos_Ktos5

Ktos_Ktos5

Troll…

Odpowiedz
Martyna2k19

Martyna2k19

Hati
Hati Hróðvitnisson to przerażający wilk, który co noc ścigał i podgryzał Mániego- Księżyc. Podobnie zresztą czynił jego brat- Sköll, który w ten sam sposób nękał Sol- Słońce. Imię Hati oznacza wroga, a Hróðvitnisson – „syn Potężnego Wilka”, co nawiązuje do Fenrira (ogromnego wilka, syna Lokiego). Wierzono, że gdy Hatiemu udawało się dogonić Mániego, następowało zaćmienie księżyca. Według wierzeń, gdy Hati połknie Mániego, a jego brat Słońce, nastąpić ma Ragnarök (W wyobrażeniach mitologicznych, ma on być wielką walką pomiędzy bogami a olbrzymami pod wodzą Lokiego, w wyniku której świat i Asgard, siedzibę bogów, strawi ogień, wszystkie gwiazdy zgasną, a Ziemię zaleje wielkie morze. Ostatecznie z tej toni wyłoni się nowy świat i nastąpi era szczęśliwości bez przemocy i wojen).

Odpowiedz
pozeracz-ksiazkowy

pozeracz-ksiazkowy

Fenrir❤

Odpowiedz
J.A.S.

J.A.S.

Fenris <3

Odpowiedz
K.I.R.E.S.U.R.A

K.I.R.E.S.U.R.A

Hati ❤

Odpowiedz
sweetdog8

sweetdog8

Konioń

Odpowiedz
Liwi22

Liwi22

Hugin to jeden z dwóch kruków towarzyszących nordyckiemu bogu Odynowi.
Ptak ten podróżuje po świecie i przynosi wieści Odynowi. Wysyłany jest o brzasku, a powraca o zmierzchu. Siada na ramieniu Odyna i szepcze wieści do jego uszu.
Hugin oznacza ,,Myśl”, zaś drugi kruk- Munin, oznacza ,,Pamięć”.
Z Grímnismál:

Przez cały świat wzdłuż i wszerz, każdego dnia
Lecą Hugin i Munin;
Boję się, że Hugin nie podoła lotu,
Ale bardziej obawiam się o Munina.

*A teraz przewertuj powyższy tekst jeszcze raz, lecz spróbuj czytać zamiast imion kruków ich znaczenia.

Odpowiedz
Noteviddia.

Noteviddia.

Hati 💙 Naprawdę cudny Quiz, oby więcej takich!

Odpowiedz
1
Erynia

Erynia

•  AUTOR

@Noteviddia. Dziękuję :D

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej