Który podgatunek fantasy powinieneś przeczytać?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 56

PaniPrawnik

PaniPrawnik

Dark Fantasy 😏

Odpowiedz
1
spiderpool

spiderpool

Heroic fantasy.
fajny quiz

Odpowiedz
1
Magic_dreams

Magic_dreams

Dark fantasy
Ten podgatunek łączy w sobie zarówno cechy horroru, jak i fantastyki. Akcja powieści może być umieszczona w realnym lub fikcyjnym świecie. W historii pojawiają się fantastyczne stworzenia, które budzą strach, np. wilkołaki, wampiry… Często te stworzenia nie są codziennością, lecz czymś przerażającym i niemającym miejsca w codzienności i dzięki takim elementom w powieści dark fantasy tworzy się atmosfera grozy. Do sławnych przykładów dark fantasy należą cykle: "Wiedźmin" Andrzej Sapkowski; "Pieśń Lodu i Ognia" George R. R. Martin; "Akademia Wampirów" Richelle Mead. Podziel się wynikiem w komentarzu!
To jest idealny gatunek dla mnie, no i czytałam już akademie Wampirów. Super Quiz 💜💜

Odpowiedz
2
Eisou

Eisou

Heroic fantasy>
Raczej nie, ale super quiz!

Odpowiedz
2
_Bloody_Arrow

_Bloody_Arrow

Epic fantasy
Znany również jako high fantasy. Akcja powieści rozgrywa się w wyimaginowanym świecie lub w równoległej rzeczywistości. Główny bohater – często z nadnaturalnymi zdolnościami – musi podołać trudnościom, które przygotowała dla niego mroczna strona. Podróż i przygody napotkane na drodze bohatera sprawiają, że pokonuje on własne słabości i dojrzewa. W epic fantasy często można natrafić na niesamowite stworzenia: krasnale, elfy, smoki… Główny bohater często jest mężczyzną. Fabuła łączy w sobie sporo różnych wątków. Sławnymi przykładami epic fantasy są cykle: "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa; "Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkiena; "Archiwum Burzowego Światła" Brandon Sanderson. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
2
WhiteeeCat

WhiteeeCat

Dark Fantasy
Właściwie lubię chyba większość podgatunków fantasy

Odpowiedz
1
777Zenin777

777Zenin777

Heroic Fantasy. Zdecydowanie coś dla mnie

Odpowiedz
1
.Selene.

.Selene.

Dark Fantasy
Super quiz💙

Odpowiedz
1
Hermio-Nastka

Hermio-Nastka

Super quiz❤️

Odpowiedz
1
Cholibka..__

Cholibka..__

Powieść porusza problem walki dobra ze złem. Spotyka się, że główny bohater wywodzi się z ubogiego środowiska i/lub nie wie, że pochodzi ze szlachetnego rodu. Częstym motywem jest wędrówka bohatera, podczas której towarzyszą mu niesamowici ludzie, czy osoby z magicznymi zdolnościami, np. czarodzieje. Aby uratować świat przed zagładą, bohater musi stoczyć walkę z potężnym antagonistą, ale zanim do tego dojdzie, czeka go walka z fantastycznymi kreaturami – smokiem, trollem, czarnoksiężnikiem… Powieść zawiera opisy bitew, a fabuła jest przeważanie prosta. Sławne przykłady heroic fantasy to: „Saga Drenajów” David Gemmell; „Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkien; „Koło Czasu” Robert Jordan. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Ostatnio mam straszną fazę na percy’ego Jacksona więc tak

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej