Która mityczna Legenda do Ciebie pasuje?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.
Darkmord
Darkmord
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 28

UciekinierkizPsychiatryka

UciekinierkizPsychiatryka

Legenda Hydry
Pasuje do Ciebie legenda Hydry! Potwór ten to wielogłowy wąż wodny, córka Tyfona i Echidny. Zamieszkiwała bagna w okolicy Lerny w Argolidzie. Pokonanie jej było drugą z 12 prac Heraklesa. Heros natrudził się, bo na miejsce odciętej głowy odrastały 2 bądź 3 nowe, w końcu wypalił rany, zapobiegając regeneracji, a nieśmiertelną, środkową głowę zakopał.

Odpowiedz
BlackWhiteWorld

BlackWhiteWorld

Jednorożec jest najlepszym stworem. Uważam tak, ponieważ jest bardzo kolorowy.Lubię także wszystko co wygląda na słodkie. Jest spokrewniony z koniem, gdyż bez rogu na końcu czoła wygląda bardzo podobnie. Wierzę także w ich istnienie. Uważam, że trzeba wierzyć we wszystko, bo nie wiadomo czy to prawda czy zwykła legenda. Lecz w każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy więc nie wątpię w ich istnienie.

Odpowiedz
Wiki78945

Wiki78945

Legenda Bazyliszka…..Liczyłam o legendzie o Atenie xD

Odpowiedz
andzia_

andzia_

@Wiki78945 tylko ni ma czegoś takiego jak legenda o Atenie… jest mit o Atenie

Odpowiedz

G...i

Czytam nagminnie książki fantasy, przygodowe i science-fiction. Z filmami i serialami tego samego gatunku również nie próżnuję. Naprawdę trudno jest w takiej sytuacji wybrać jednego fantastycznego stwora, gdyż każdy jest ma swój sposób wyjątkowy. Smoki są sipne, mądre i przebiegłe. Wampiry zwinne i dzikie. Feniksy są wprost niezwykłe. Tak samo jak i jednorożce bądź kraken. Każde z nich wyróżnia coś specyficznego. A teraz spójrzmy na siebie. To, że nie machamy ródżką niczym Harry Potter, nie oznacza, że nie jesteśmy wyjątkowi, fantastyczni. Jesteśmy swego rodzaju fantastycznymi stworami. Możemy mówić, chodzić, pływać, jesteśmy nadwyraz inteligentni. Prawdziwą fantastyką jest to, że jesteśmy jacy jesteśmy i dobrze wykorzystujemy nasze talenty. To, że nie krzyczymy „Avada Kedavra”, nie oznacza ,że jesteśmy gorsi niż postacie z książek. Zagłębiając się we własną wyobraźnię możemy nawet być potężniejsi od smoków! To nas czyni wyjątkowymi. Posiadamy maszą wolną wolę. To czyni nas potężnymi fantastycznymi stworami.
💕💕💕💕💕💕💕💕💕

Odpowiedz
Shadowcrawler

Shadowcrawler

Legenda Mantykory

Odpowiedz
AnonimowaOla11

AnonimowaOla11

Moim zdanie najlepszy jest Pegaz 😀 mozna na nim latac i jest super. Koffam pegazy a one mnie 😚😙😍

Odpowiedz
Wounds

Wounds

Według mnie najlepszym z fantastycznych stworzen jest chimera. Podziwiam te stworzenia za ich siłę, mądrość i wygląd, który wielu ludzi uznało by za przerażający. Myślę że te stworzenia mogłyby być miłe i przyjazne dla otoczenia, tylko to ludzi nie dopuszczają do siebie mysli że to grecke stworzenie nie musi być straszne. Pozdrawiam😉😄

Odpowiedz
Deni2528

Deni2528

Minotaur :)
Cóż, lubię je, ale wolę feniksy. Intrygują mnie tym, że… Że tak powiem: mogą się odradzać z popiołu. <3

Odpowiedz
Aleksandra365

Aleksandra365

Moim zdaniem każda mitologia jest ciekawa i fantastyczna tak samo jak fantastyczne zwierzęta.
Ja uwielbiam mitologię Nordycką gdzie znajduję się wiele Bogów jak i Zwierząt.Najbardziej Fascynują mnie dwa zwierzęta Nordyckie.

SLEIPNIR I JÖRMUNGAND Są to zwierzęta nadzwyczajne. Ale gdybym musiała wybrać jednego,wybrałabym JÖRMUNGAND. I wybrałam…jest to Fantastyczne zwierzę zamieszkujące Morze Jötunheimu.
Wygląd ma oczywiście warte uwagi.
Jest to wąż plujący niebezpiecznym Jadem. Ma plamistą, żółto-brązową-Zieloną skórę,i ogromne zielone oczy.Wielki wąż posiada charakteryzujący Grzebień na łbie i tępo zakończony pysk. Posiada rzędy ostrych zębów.I naprawdę długie beznogie ciało otaczające Midgard (Siedziba ludzi). Gryzie własny ogon. Według proroctwa ma pożreć Thora w Ragnarök.
Jest to jedno z dzieci Lokiego.

W skrócie:

W Ragnarök Jörmungand zamieni się w smoka. Jego potężne cielsko wzburzy wody oceanu, który zaleje świat. Jako smok zmierzy się ze swoim dawnym przeciwnikiem, Thorem i zanim zginie z jego rąk zdoła zatruć boga swoim jadem.

Odpowiedz
1
Sealy

Sealy

Mnie od zawsze interesowały krakeny. Są to stworzenia morskie, które swoim wyglądem przypominają ogromne ośmiornice. Zamieszkują one głębokie tonie wodne i ,,polują” na statki. Ja zainteresowałam się nimi, gdyż są one tajemnicze i bardzo sprytne. Umieją zakamuflować się i udawać wyspę, do której statki zazwyczaj podpływają z nadzieją że uda im się znaleźć jakieś jedzenie. Do tego zawsze wzbudzały we mnie jakiś… niepokój.
http://blaber.pl/wp-content/uploads/2016/08/kraken-pics-330784.jpg

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej