Jakiego demona uwolnisz używając Tabliczki Ouija?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy
Dagger Dagger
Zobacz profil
Zapraszam do rozwiązywania moich quizów:

Komentarze sameQuizy: 23

gawroniak

gawroniak

lilith

Odpowiedz
Aradaris

Aradaris

Abaddon
Spoko pomogę mu w zniszczeniu ludzi i tak tylko szkody robimy

Odpowiedz
GumballWattersonP

GumballWattersonP

Eurynomos

Odpowiedz
Mar-Vell

Mar-Vell

Belial
Jeden z czterech piekielnych książąt, symbolizuje płodność ziemi, niezależność oraz kierunek geograficzny północ. Często jest utożsamiany z Szatanem.
Dosłowne tłumaczenie imienia brzmi „ten, który nie ma pana”, „niegodziwiec świata”, „ten, który podnosi bunt” bądź „nic niewart”.
W Nowym Testamencie występuje pod imieniem Beliar, jest przeciwnikiem Chrystusa – Antychrystem.
Pojawia się w Drugim Liście do Koryntian. Św. Paweł traktował go jako wodza demonów lub Szatana.
W apokryfach jest uznawany za księcia ciemności, zagorzałego przeciwnika Boga. W Męczeństwie Izajasza jest aniołem nieprawości.
Bartłomiej prowadził rozmowę z Beliarem. Z tej rozmowy wynikło, że Beliar kiedyś był Satanaelem, czyli Aniołem Boga, a po upadku został Szatanem, czyli Aniołem Piekła. Nazywał siebie pierwszym aniołem, gdyż Bóg zaraz po stworzeniu nieba, wziął garść ognia i stworzył go, jako pierwszego z aniołów. Głównie był czczony w Sydonie oraz Sodomie, jednakże nigdzie nie wzniesiono mu ołtarza. Jest najbardziej rozpustnym i bezprawym duchem. Zachowuje się z gracją i godnością. Rzekomo król Salomon zamknął go wraz z jego legionami oraz armią pięciuset dwudziestu dwóch tysięcy dwustu osiemdziesięciu demonów w butelce. Inna legenda głosi, że ową butelką wrzucił do studni pod Babilonem i zakrył ją głazem, a ciekawscy Babilończycy stłukli butelkę i tym uwolnili wszystkie demony oraz króla piekieł. Belial bojąc się kolejnego uwięzienia, schował się w pustej figurze i zajął się przepowiadaniem przyszłości, odtąd w Babilonie zaczęto oddawać mu cześć. By go przywołać i podporządkować, potrzebna jest jego pieczęć, która powinna być zrobiona ze złota. Jest potężnym królem piekła, zaraz po Lucyferze. Uważa on, że należał do klasy aniołów, które przewyższają m.in. Michała Archanioła i chełpi się tym, że upadł pierwszy spośród cnotliwszych. Rozporządza 80 albo 50 legionami duchów.
Posiada dar pięknej mowy. Tylko dzięki boskiej mocy można zmusić go do mówienia prawdy. Jeżeli egzorcysta chce na niego liczyć, to musi pamiętać o składaniu mu ofiar i podarunków.
Teraz gdy Belial jest na wolności czuje chęć zaspokojenia potrzeb. Dopilnuje aby Twoje życie dobiegło bolesnego, długiego, pełnego cierpienia końca.

Odpowiedz
Vistorie

Vistorie

Lilith
Lilith
Lilith to pierwsza żona Adama. Według żydowskiej tradycji jest ona żeńskim demonem, mordującym noworodki. Jest to kobieta niepokorona, nieokrzesana. Sam termin „lilith” prawdopodobnie pochodzi od hebrajskiego „laila” – noc, stąd opinia o Lilith, jako o potworze nocy. W kulturze sumeryjskiej „lilu”, „lilitu”, „ardat lili” to określenia huraganu i wiatru, przy czym ostatni zwrot był odnoszony także do „dziewicy bez mleka”, czyli kobiety, która obcuje z mężczyznami bez możliwości stania się matką. Z biegiem czasu Lilu, Lilith i Ardat lilith stały się nazwami własnymi trójki asyryjskich demonów, napawających trwogą ludzkie umysły, wysysających krew i mordujących niemowlęta.
W średniowiecznej tradycji żydowskiej Lilith funkcjonowała jako pierwsza żona Adama i jedna z czterech żon diabła. Według apokryfów, została stworzona mniej więcej w tym samym czasie, co Adam – lecz nie z jego żebra. Nie zgodziła się ze służalczą rolą. Lilith bowiem nie spodobał się pomysł seksu w pozycji misjonarskiej – jako równa Adamowi, nie chciała leżeć pod nim, być mu uległą. Wolała opuścić raj. Urodziła Liliny (Dżiny w wersji islamskiej) poczęte z Adamem, które również porywały dzieci. Adam błagał Boga o przyprowadzenie Lilith z powrotem. Zostały za nią wysłane trzy anioły: Senoy, Sansenoy i Semangelof. Anioły zagroziły, że każdego dnia będą zabijały potomstwo Lilith, dopóki kobieta nie wróci do raju. W odwecie Lilith zapowiedziała, że będzie składać ofiary z potomków Adama i Ewy. Anioły ostatecznie miały za zadanie utopić ją w Morzu Czerwonym. Lilith pragnąc ocalić życie obiecała, że nie złoży ofiary z potomków Adama i Ewy, jeśli będą nosić amulet z imionami trzech wspomnianych aniołów. Do raju jednak nigdy nie powróciła. Wstąpiła do piekieł, gdzie została kochanką najwyższego szatana w hierarchii piekła: Lucyfera.
Lilith to demon-krwiopijca, napadający nocą na źle prowadzące się kobiety i dzieci. Wedle jednej z wielu tradycji, jeżeli dziecko śmieje się w noc szabatu lub księżyca w nowiu, to znak, że bawi się z nim Lilith.
Imię Lillith spotyka się tylko raz w Starym Testamencie:
„Zdziczałe psy spotkają się z hienami
i kozły będą się przyzywać wzajemnie;
co więcej, tam Lilith przycupnie
i znajdzie sobie zacisze na spoczynek”.
(Iz 34, 14)
Teraz gdy Lilith jest na wolności czuje chęć zaspokojenia potrzeb. Dopilnuje aby Twoje życie nigdy nie zaznało szczęścia, abyś cierpiał i stracił wszystkich bliskich, a gdy czas nadejdzie na Twoich oczach, w męczarniach skatuje i zabije Twoje dzieci.

Nie dość że pół wampir to jeszcze dzieci zabija. I ma męża Lucyfera. Ona jest nawet ładna. Lucyfer, masz gust do kobiet. Kurde, szkoda że jest po tej złej stronie. Może jest z religi islamskiej? moja przyjaciółka jest muzumanką, zapytam ją o to. Quiz ogólnie fajny, podoba mi się. Interesuję się paranormalią.

Odpowiedz
KazikWielki

KazikWielki

Azazel… Hmm

Odpowiedz
I_cant_drown_my_demons

I_cant_drown_my_demons

Lilith 😨

Odpowiedz
2
SmiesznyMemiarz

SmiesznyMemiarz

Asmodeusz

Odpowiedz
SmiesznyMemiarz

SmiesznyMemiarz

@SmiesznyMemiarz k**** to sie rymuje z moim imieniem.

Odpowiedz
meeesia

meeesia

Na prawdę świetny quiz. Podziwiam Cię za tak dokładna charakterystykę każdego demona! Cudowny ☺️

Odpowiedz
1
Dagger

Dagger

•  AUTOR

@meeesia Dziękuję <3

Odpowiedz

Zakirka

Beliar – Ten, który nie ma pana. Super Quiz

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej