Jaki system polityczno-ustrojowy reprezentujesz?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 22

kuzia56

jakim cudem dogmat religijny jest w tej samej kategorii co edukacja i szczepienia

Odpowiedz
Rzeziblacha

Rzeziblacha

•  AUTOR

@kuzia56 Do wszystkich tych 3 rzeczy jesteśmy zmuszani przez państwo albo jakieś korporacje. Z religią może już nie wygląda to jak kiedyś, ale w pozostałych 2 rzeczach nadal ludziom odbiera się prawo wyboru, bo państwo „wie lepiej”.

Odpowiedz

.....

Odpowiedz
ultko10

ultko10

Demokracja/Socjalizm
Spośród innych ludzi nie wyróżniasz się zbyt szczególnie. Starasz się być jak większość, przestrzegasz norm i obyczajów, chodzisz do pracy, szkoły, kościoła. Wszyscy są dla Ciebie równi i mają takie same prawa głosu w wyborach, zarówno profesorowie jak i pospolite menele. Pamiętaj jednak, że tych drugich jest znacznie więcej i to oni zadecydują o Twoim życiu, Twoich dzieci i Twojego państwa, które będzie szare, nudne, niezbyt bogate i będzie regulować wiele aspektów Twojego życia.

Btw fajny quiz 👌

Odpowiedz
magiakagiek

magiakagiek

Pieniądze to jedyna rzecz, która jest dla Ciebie coś warta. W Twoim świecie wszystko można kupić lub sprzedać. Sprawność fizyczna, zdolności umysłowe czy artystyczne nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia i nie są nawet potrzebne, kasa w zupełności wystarczy. Niby pięknie, ale co byś kupił sobie tam, gdzie nie ma niczego, na przykład w dżungli, na pustyni czy na innej planecie…? Poza tym, jeśli jesteś bogaczem, może i jest Ci jako tako dobrze, ale jako ofiara kapitalizmu będziesz całe życie harował w korporacyjno-przemysłowych obozach pracy za marne grosze, po 8-12 czy więcej godzin przez ponad 5 dni w tygodniu.

Odpowiedz
Great_prussia88

Great_prussia88

a gdzie faszyzm?

Odpowiedz
Rzeziblacha

Rzeziblacha

•  AUTOR

@Great_prussia88 W sumie przydałby sie, ale potraktowałem go jako część autorytaryzmu, taka jego bardziej agresywna odmiana.

Odpowiedz
Maqsym

Maqsym

Prawo dżungli/Autorytaryzm
Najstarszy system jaki działa we wszelkiej przyrodzie ożywionej. Wzięte prosto z natury prawo dżungli daje maksymalną możliwą wolność oraz prawo do walki i zabijania. Tutaj liczą się własne umiejętności, siła, odwaga, wytrzymałość, honor, wiedza, inteligencja, spryt i autorytet. Wygrywa lepszy, słabszy ginie lub zostaje podporządkowany silniejszemu. Jesteś zwolennikiem silnego przywódcy i dobrze wiesz, że choć prawo naturalne i związana z nim selekcja naturalna są brutalne, to o wiele gorsze są jego wykrzywienia. Masz w sobie coś z drapieżnika. No ale uważaj na Predatory w lasach… Jeżeli jesteś na ich celowniku, masz przerąbane. Jeśli jednak jesteś jednym z nich, masz najlepsze życie jakie tylko sobie można wymarzyć i największą możliwą wolność.

jeszcze jak

Odpowiedz
Belphegor.

Belphegor.

Kapitalizm, fuj.

Odpowiedz
Belphegor.

Belphegor.

@Belphegor. Dobra, za drugim razem socjalizm.

Odpowiedz

ahah

Odpowiedz
Hornblower

Hornblower

Fajny quiz

Odpowiedz
Hornblower

Hornblower

Autorytaryzm

Odpowiedz
Blue_Sea

Blue_Sea

Wyszedł mi kapitalizm mimo iż zaznaczyłam, że interesują mnie umiejętności i praca do 6 h Xd ale quiz fajny ❤

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej