Jaki ustrój polityczny najlepiej by Ci odpowiadał?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 30

PoprawnyCzlowiek

PoprawnyCzlowiek

Demokrata

Odpowiedz
krzychpiesel

krzychpiesel

Ja jestem monarchistą, uważam że przeciętny kowalski nie ma pojęcia o takich sprawach jak interwencje na wojnach czy to jakich wybrać sojuszników by to się najlepjej opłacało OBU STRONOM. Żądzić powinny tylko osoby z wyższym wykształceniem i nadające się do tego więc Król, Parlament i doradcy Królewscy a następca króla miał być wybierany przez Króla w momencie objęcia władzy ale może być w każdej chwili zmieniony więc tak jak by był dobry król prawdopodobnie pociągnął by za sobą szereg dobrych władców.

Odpowiedz
JajoNaPatelni

JajoNaPatelni

Według Ciebie najlepszym ustrojem jest demokracja. Teoretycznie w demokracji każdy obywatel może decydować o losach państwa. Dobra jest demokracja bezpośrednia, lecz trudna byłaby do prowadzenia przy dzisiejszej liczbie ludzi. Pośrednia, czyli taka, jaka aktualnie jest „modna”, liczy sobie dużo więcej wad niż plusów.

Odpowiedz
1
krzychpiesel

krzychpiesel

@JajoNaPatelni Ja jestem monarchistą, uważam że przeciętny kowalski nie ma pojęcia o takich sprawach jak interwencje na wojnach czy to jakich wybrać sojuszników by to się najlepjej opłacało OBU STRONOM. Żądzić powinny tylko osoby z wyższym wykształceniem i nadające się do tego więc Król, Parlament i doradcy Królewscy a następca króla miał być wybierany przez Króla w momencie objęcia władzy ale może być w każdej chwili zmieniony więc tak jak by był dobry król prawdopodobnie pociągnął by za sobą szereg dobrych władców.

Odpowiedz
KateWeasley

KateWeasley

Monarchista. Zgadza się, dla mnie monarchia to jeden z lepszych ustrojów, ale to wszystko zależy od tego jaki jest król/królowa. Jeśli będzie myślał/a tylko o sobie, to nawet najlepsza gospodarka i najsilniejsza armia nie pomoże

Odpowiedz
2

Traveller_152

Opisy wyników są dostosowane pod poglądy autora >:(

Odpowiedz
PatriotaPL

PatriotaPL

•  AUTOR

@Traveller_152 Opisy w madiach zachodu dostosowane są pod poglądy władzy.

Odpowiedz
1

ahah

„Jesteś zwolennikiem monarchii” – dokładnie

Odpowiedz
1
magiakagiek

magiakagiek

Monarchista
Prawda jestem monarchistą

Odpowiedz
1
Filip1999

Filip1999

@magiakagiek ja też

Odpowiedz
Shinmei

Shinmei

Monarchista
Jesteś zwolennikiem monarchii, to znaczy sprawowania władzy przez jedną osobę. Monarchia posiada dużo zalet oraz kilka wad. Generalnie jest to jeden z najlepszych ustrojów państwa. Król patrzy przyszłościowo, aby jego następca miał lepszy start.
To prawda ;) Chciałabym mieć władzę absolutną i zrobić tu wreszcie porządek 😂

Odpowiedz
1
Michael_Ordeno

Michael_Ordeno

Demokrata to też ale bardziej anarchista💜

Odpowiedz
1
-lyanna

-lyanna

Monarchista

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej