Jaki rodzaj inteligencji posiadasz?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 36

AutumnOwX

AutumnOwX

Inteligencja przestrzennna Ten rodzaj inteligencji umożliwia rozumienie otoczenia dzięki kształtom i wyobrażeniom pochodzącym ze świata zewnętrznego oraz wyobraźni.
Osoba obdarzona tym typem inteligencji „myśli obrazami”, czyli używając wyobraźni. Dziecko zwraca uwagę na szczegóły, detale, wszystko jest dla niego ważne. Cech*** je duża wrażliwość na otaczające przedmioty, kolory i wzory. Lubi wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne, układać puzzle, czytać mapy. Wie, jak łączyć ze sobą harmonijnie kolory. Jest obserwatorem. Bardzo często używa wyobraźni – wizualizacji, chętnie obrazuje zagadnienia w postaci diagramów, schematów i tabel.

Odpowiedz
kinga21

kinga21

Inteligencja intrapersonalna
Ten rodzaj inteligencji wiąże się z wiedzą o sobie samym i oznacza zdolność do patrzenia na świat z własnego punktu widzenia, rozpoznawania własnych uczuć i emocji. Pozwala na osądzanie ich i wykorzystanie w autokontroli. W połączeniu z inteligencją interpersonalną pomaga wybrać najlepszą drogę w życiu. Osoby z rozwiniętą inteligencją intrapersonalną posiadają tzw. „mądrość życiową”, intuicję, wewnętrzną motywację i silną wolę do działania. Takie osoby są nieco skryte, wolą pracę w samotności i bywają wstydliwe.
Zgadza się

Odpowiedz

same_quizy12345

Inteligencja językowa

Odpowiedz
Nie_Warta_Uwagi

Nie_Warta_Uwagi

Inteligencja muzyczna ^u^

Odpowiedz
The_Banana

The_Banana

Szybko uczę się języków obcych
Prawda

Odpowiedz
Yodoowa

Yodoowa

Inteligencja językowa
Najprościej ujmując, to umiejętność jasnego wyrażania własnych myśli poprzez słowo mówione.
Osoby obdarzone tym typem inteligencji charakteryzuje bogate słownictwo, łatwość argumentacji, zamiłowanie do literatury, zabaw słownych, żartów, debat i przemówień publicznych oraz kreatywnego pisania różnego typu teksów, w tym poezji.
Dzieci obdarzone tym typem inteligencji z łatwością zapamiętują informacje i sporządzają notatki. Z łatwością posługują się językiem w celach rozrywkowych, bawiąc publiczność. Poza tym dużo szybciej uczą się języków obcych.

Odpowiedz

_...x

Inteligencja intrapersonalna
Ten rodzaj inteligencji wiąże się z wiedzą o sobie samym i oznacza zdolność do patrzenia na świat z własnego punktu widzenia, rozpoznawania własnych uczuć i emocji. Pozwala na osądzanie ich i wykorzystanie w autokontroli. W połączeniu z inteligencją interpersonalną pomaga wybrać najlepszą drogę w życiu.
Osoby z rozwiniętą inteligencją intrapersonalną posiadają tzw. „mądrość życiową”, intuicję, wewnętrzną motywację i silną wolę do działania. Takie osoby są nieco skryte, wolą pracę w samotności i bywają wstydliwe.

Odpowiedz
blablaxoxo

blablaxoxo

Inteligencja interpersonalna
Ten rodzaj inteligencji zawiera w sobie cechy wszystkich pozostałych typów. Nierozerwalnie wiąże się z inteligencją emocjonalną, na którą, oprócz umiejętności społecznych, składają się zdolność samokontroli, samokreacji i wglądu we własne emocje. Jej podstawa to zdolność rozumienia innych i empatia oraz zdolność do postrzegania cech różnicujących ludzi. Pozwala ona na bezbłędne wychwycenie zmian nastroju, motywacji, zachowania i intencji.
Osoby o tym typie inteligencji po prostu muszą przebywać wśród ludzi. Uczą się poprzez kontakty międzyludzkie.

Odpowiedz

J...p

Inteligencja kinestetyczna

Odpowiedz
KeiraAkord

KeiraAkord

Inteligencja intrapersonalna – nie rozumiem opisu, można jaśniej?
Ja tam uważam, że każdy typ inteligencji posiadam, a na pewno językową

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej