Jaki kamień szlachetny pasuje do ciebie?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 14

pomadka

pomadka

Diament
Bardzo fajny quiz 🖤

Odpowiedz
Jagoda454

Jagoda454

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli zwany także kamieniem Lazurowym ma barwę błękitną, często z białymi paskami lub plamkami i złocistymi ziarenkami pirytu.

Lapis Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne. Inne przypisywane mu cechy to: mądrość, umiłowanie prawdy, dążenie do ciągłego poszerzania wiedzy oraz umiejętność komunikacji z innymi ludźmi.

Starożytni Egipcjanie kamień ten wykorzystywali w ceremoniach religijnych – rzeźbiono z niego skarabeusze, które wtedy były uznawane za święte. Wiele przedmiotów wykonanych z tego kamienia znaleźć można w grobowcach faraonów.

Wynikiem podziel się w komentarzu!

Ten kamień szlachetny mnie opisuję ♥️
Super quiz

Odpowiedz
1
Taerra

Taerra

Lapis Lazuli! Ehh już nic tego nie zmieni, kiedy czytam nazwę klejnotu, to widzę postacie ze Stevena XDD

Odpowiedz
1
czarnykot

czarnykot

Diament ^^
Diament to najcenniejszy z pośród kamieni szlachetnych. Jest on najczystszą krystaliczną formą węgla powstałą we wnętrzu ziemi pod ogromnym ciśnieniem i w bardzo wysokiej temperaturze. Jest najtwardszym minerałem występującym na ziemi. Jego powierzchnię można zarysować tylko innym diamentem. Diament uznawany jest za symbol władzy, śmiałości, potęgi, ale także za symbol czystości i pokoju. Obdarza dobrych ludzi zdolnością koncentracji, przynosi radość oraz dodaje odwagi. Współcześnie jest to jeden z najpopularniejszych kamieni szlachetnych używanych w pierścionkach zaręczynowych, ponieważ dla państwa młodych będzie on symbolem trwałości i niezniszczalności ich związku, diament to w końcu najtwardszy minerał świata.

Odpowiedz
-Karo-

-Karo-

Lapis Lazuli

Odpowiedz
_raspberry

_raspberry

Ten zielony kamień symbolizuje witalność, siłę i szczęście wewnętrzne. Jest wyjątkowo cennym kamieniem jubilerskim. Jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia.
Uważa się, że przynoszą pokój, wierność, zaangażowanie, przyjaźń, lojalność i współczucie. Szmaragd działa również leczniczo na narządy wzroku – co zostało naukowo udokumentowane.

Według legendy Cesarz Neron oglądał walki gladiatorów poprzez zielony szmaragd.

Wynikiem podziel się w komentarzu!

Odpowiedz
Kineza

Kineza

Opal
Opal to jeden z najdroższych kamieni na świecie. Uważany jest za amulet szczęścia, który symbolizuje wiarę i zaufanie. Pomaga uwolnić się od wszelkich troski i zmartwień poprzez poznanie, zrozumienie i zaakceptowanie trudności.
Mówi się, że opal przynosi powodzenie i dobre sny, ułatwia proces zmiany, równoważy emocje i wydobywa wewnętrzne piękno a także pozwala zachować emocjonalną i fizyczną równowagę.
Jest to kamień rozwijający wyobraźnię i kreatywność a także pomagający uwolnić się od zahamowań i poprawiający pamięć.

Dawniej wierzono, że opal pozwala stać się niewidzialnym – w sytuacjach, kiedy nie chciano, by ktoś zauważył obecność osoby go noszącej, po prostu jej nie dostrzegano.

Odpowiedz
Twylla

Twylla

Chalcedon
Bardzo ładny i po opisie myślę, że przydałby mi się taki. Świetny quiz, bardzo dopracowany ^^

Odpowiedz
Cartoon_K

Cartoon_K

•  AUTOR

@Twylla dzięki za mile słowa <3

Odpowiedz
1
.Kroliczka.

.Kroliczka.

Kryształ Górski
Ładny ☺️ Super quiz ^^

Odpowiedz
_Rielle_

_Rielle_

Ametyst

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej