Głosowanie na temat hejtu!

Pamiętajmy o tym, że hejt jest zły. Obrażanie, przezywanie, gardzenie ludźmi może źle się skończyć. Jedni mogą się nie przejmować czymś takim, ale są i tacy, na których to bardzo negatywnie wpływa. Szanujmy siebie nawzajem i nie oceniajmy pochopnie. Bądźmy dla siebie, nie przeciwko sobie. Jako ludzie powinniśmy się wspierać i rozumieć.
Dobrze
Dobrze

Czy byłeś kiedyś hejtowany?
Tak.
Nie.
Nie pamiętam.

Z jakiego powodu?
Z powodu mojego wyrażania siebie.
Z powodu ubioru.
Z powodu wyglądu.
Z powodu innego koloru skóry.
Z powodu innych poglądów.
Z innego powodu.
Z kilku powodów.
Nie byłem nigdy hejtowany.

Czym dla Ciebie jest hejt?
Czymś złym. Należy z nim walczyć.
Przelaniem swej złości.
Czymś, co może nas zgubić.
Czymś innym.
Reklama

Czy hejtowałeś kiedyś kogoś?
Tak.
Nie.
Nie pamiętam.

Czy kogoś z Twojej rodziny kiedyś hejtowano?
Tak.
Nie.
Nie mam pojęcia.
Reklama

Czy uważasz, że powinniśmy coś zrobić z nienawiścią?
Tak.
Nie.
Nie mam zdania na ten temat.

Jak często spotykasz się z tym zjawiskiem?
Praktycznie codziennie.
Często.
Czasami.
Rzadko.
Nigdy się z nim nie spotkałem.

Czy uważasz, że hejterzy powinni w sposób grzeczniejszy wyrażać swą opinię lub w ogóle nie komentować kogoś, kto im się nie podoba?
Tak, byłoby o wiele lepiej.
Nie, mam ich gdzieś.
Nie.
Nie wiem.

Czy uważasz, że możemy wygrać z hejtem?
Tak.
Nie.
Ciężko stwierdzić...

Reklama
210 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 62

x...x

Ja mam dość problemów przez hejtowanie mojego kanału Werka Life :(

Odpowiedz
rypka

rypka

A mnie nigdy nikt nie hejtował, jestem wesołą rybką, ja też nikogo nie hejtuje, ale szczerze do d*** ten quiz XD żartuje

Odpowiedz
nnan

nnan

fajne

Odpowiedz
Herisako

Herisako

Jak ktoś nie jest odporny na hejt, to niech zwyczajnie niczego nie zamieszcza niczego w internecie, albo niech od razu wyrzuci komputer przez okno. Pozdro z fartem wrażliwe duszyczki.

Odpowiedz
4
.Alexis.

.Alexis.

Quiz dający do myślenia.

Sama byłam (no i ciągle ktoś ma coś do mnie) kilka razy hejtowana, więc wiem jakie to przygnębiające.
Szczególnie kiedy jest się mega wrażliwą osobą, to wtedy jeszcze trudniej jest to wytrzymać.
Wielu ludzi mówi/pisze, że trzeba to ignorować. Ale niech w takim razie same staną na miejscu osoby hejtowanej i wtedy porozmawiamy.

Hejt może nie jest girszt od stalkingu (z którym także się już spotkalam, dzięki ,,koleżankom” z klasy), ale jednak potrafi urazić. I to dość mocno.

(Akurat pisałam rozprawkę ,,Czy łatwo jest krzywdzić ludzi?” dlatego mam dość sporo argumentów na temat właśnie hejtu itp :))

Odpowiedz
3
Po_prostu_Lloyd

Po_prostu_Lloyd

•  AUTOR

@.Alexis. Nie przeczę, niestety do niektórych to w ogóle nie dociera i piszą tylko, że jest zwykłą krytyką, ludzie są przewrażliwieni, powinno się to olać. Ale wrażliwa osoba to weźmie do siebie i należy to wziąć pod uwagę. Moim zdaniem, jeśli komuś coś przeszkadza i chce w agresywny sposób to skomentować, to niech sobie to skomentuje sam dla siebie w myślach czy coś lub niech nie zwraca uwagi na to.

Odpowiedz
1
.Alexis.

.Alexis.

@Po_prostu_Lloyd zgadzam sie. Ja na przykład mam ,,wrażliwość artysty” (jak to ciągle gada moja wychowawczyni) więc bardzo (nawet wbrew sobie) przyjmuje hejt itp do siebie, co jest bardzo ale to bardzo niekorzystne dla mojego zdrowia.

Po innych będzie to spływać jak po kaczce, ale niektórzy się mogą załamać

Odpowiedz
1
Po_prostu_Lloyd

Po_prostu_Lloyd

•  AUTOR

@.Alexis. Skąd ja to znam? Teraz mam gdzieś hejt na temat moich quizów czy rzeczy, które lubię (głupotą jest obrażanie ludzi za coś, co im się podoba według mnie), ale kiedyś miałam taki okres w życiu, że bardzo mnie to dobijało i ogólnie słabo było. Jednak rozumiem osoby, które sobie z tym nie radzą i jestem po ich stronie.

Odpowiedz
1
.Alexis.

.Alexis.

@Po_prostu_Lloyd ja jak narazie, próbuje zwalczyć właśnie moją wrażliwość, co mi się udaje, ale zbyt dużo złych emocji mię pozwala mi nad tym panować

Odpowiedz
1
Wilqu11

Wilqu11

Quiz fajny, ale dzisiaj ludzie są tak przewrażliwieni, że KAŻDĄ krytykę uważają za hejt i najchętniej to ocenzurowaliby cały świat i żyli w pozytywnej utopii.

Odpowiedz
4
Chandramukhi

Chandramukhi

Fajne głosowanie! Hejt jest zły. 😢😔 Można nim kogoś bardzo skrzywdzić.

Odpowiedz
1
Po_prostu_Lloyd

Po_prostu_Lloyd

•  AUTOR

@Chandramukhi Zgadzam się

Odpowiedz
1
8Nekromantka8

8Nekromantka8

Ja, osobiście uważam, że ten cały „hejt” to tylko wyrażanie swojego zdania. Jak komuś ma być z tego powodu smutno, to znaczy, że jest trochę słaby psychicznie. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, a hejt to po prostu prawda, baz owijania w bawełnę.

Odpowiedz
4
_Lollipopp_

_Lollipopp_

@8Nekromantka8 Też tak uważam

Odpowiedz
akaMarcisz

akaMarcisz

@8Nekromantka8 Mogłabyś rozwinąć czym wg ciebie jest wyrażanie swojego zdania? Bo jeśli ktoś dzień w dzień słyszy bezmyślne mówione teksty typu „powinieneś zdechnąć”, „co za paszczur” itd, to prędzej czy później i tak się tym załamie. Każdego da się złamać, nawet jeśli udaje, że go to nie rusza. Te przykłady to też opinia?

Odpowiedz
8Nekromantka8

8Nekromantka8

@akaMarcisz Nie trzeba udawać. Trzeba po prostu przestać zwracać na takie rzeczy uwagę, ewentualne spojrzeć co może się komuś nie podobać. Fakt, lepiej jest powiedzieć normalnie, niż używać takich zwrotów jak powyżej, i to jest by specjalnie kogoś obrazić, niekoniecznie to co ktoś myśli naprawdę. Jednak uważam, że każdy ma prawo powiedzieć, że np. czyjś rysunek jest brzydki w jakikolwiek sposób mu się podoba, bez mówienia „poćwicz” czy „następnym razem napewno będzie lepiej” jeżeli tak nie uważa. A poza tym hejt też nie jest przecież bez powodu i jak ktoś coś pisze to znaczy, że mu się to nie podoba. Ludzie hejtiwani mówią, że to przez zazdrość, jednak w większości przypadków jest to nieprawda i hejterom naprawdę się to nie podoba. Mówię tutaj o większości, bo są też osoby, które jedynie co chcą obrazić. Nie jestem za tym, ale tacy ludzie są również w realu i zawsze będą tak się zachować. Nic tego nie zmieni. Ale nie chcę, by zabronili im tego robić, bo to by było coś w stylu odebranie wolności słowa. Lepiej, by robili to, co uważają za służne.

Odpowiedz
3
Zwierzakowa

Zwierzakowa

@akaMarcisz Cóż, apatyka nie da się złamać psychicznie.

Odpowiedz
Defy

Defy

Komentarze są podzielone. Ale powiem tak… Wyrażanie opinii np masz plamę na bluzie itp a powiedzenie brudas itp to nie to samo

Odpowiedz
2
Kira91

Kira91

Większość osób (w tym i ja) było hejtowane przez wygląd… Chore.
Czy z hejtem wygramy? Nie., Zbyt powszechne zjawisko. Skoro ludzie hejtują nawet urzędniczki za to, że mimo iż np. sąd pracuje od 7:30 to one (zgodnie z odgórnym zarządzeniem) przyjmują interesantów od 8:00 XD

Odpowiedz
2
Po_prostu_Lloyd

Po_prostu_Lloyd

•  AUTOR

@Kira91 Masz rację, wygląd nie zależy zbytnio od nas. Jasne, możemy coś w nim spróbować zmienić, ale hejtowanie za to, jak się wygląd jest przesadą, bo co ta hejtowana osoba ma zrobić niby? Z tymi urzędniczkami to też przesada…

Odpowiedz
2
Defy

Defy

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Po_prostu_Lloyd Cieszę się, że to dawno za mną, ale pamiętam ile cierpienia mogło sprawić coś takiego :/ Najgorsze, że to nie jest nieświadome ranienie, tylko ludzie wiedzą, że to zaboli i o to im chodzi…

Odpowiedz
1
Po_prostu_Lloyd

Po_prostu_Lloyd

•  AUTOR

@Kira91 Dokładnie, raczej nikt nie lubi czegoś takiego.

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej