Filozoficzne pytania: Jak Ty je rozumiesz?

138 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 83

Entez

Entez

Jaki jest sens życia? Czy wogóle ma sens?
Wiele razy się nad tym zastanawiałam i zawsze wychodziło, że nie ma sensu.

Odpowiedz
1
_.ktos._.na._.pewno._

_.ktos._.na._.pewno._

Czym jest miłość?
Czymś co szybko przemija. Jeśli mam być szczery, kompletnie nie rozumiem miłości. To miłe uczucie, ale nie da się ciągle żyć z tymi samymi ludźmi, nie można się od nich „uzależnić”. Wiem, to dość kontrowersyjne, ale spójrzcie na siebie. Jeżeli się zastanowicie, to zobaczycie, że nawet najbliższych osób chwilami nie umiecie znieść i nie chcecie żeby istniały. Miłość to coś bardzo zmiennego. Raz jest, a chwilę później jej nie ma. U niektórych ludzi (na przykład u mnie) miłość może się zwyczajnie znudzić. Osoba, która wcześniej była ważna, teraz jest tylko człowiekiem. Dlatego też myślę, że miłość to uczucie które jest, ale jednocześnie go nie ma.

Odpowiedz
1
Friso

Friso

Czy coś nami kontroluje?
Of kors we are marionetki

Odpowiedz
1
Actible

Actible

Jak wygląda dobre życie?

Jak rozumiesz to sformułowanie? Czym ono dla Ciebie jest i co dla Ciebie znaczy? Możesz stworzyć swoją, własną definicję owego pojęcia.

Jeżeli chcesz się nim pochwalić, możesz napisać je w komentarzu!

Dobre życie to takie , w którym czujemy się szczęśliwi . W którym jesteśmy z tymi , których kochamy , robimy to co kochamy , i jesteśmy zależni od siebie .

Odpowiedz
1

kajzerka__

Czy coś nami kontroluje?

Osobiście uważam że różne czynniki mogą wpływać na nasze zachowanie i na naszą postawę wobec drugiego człowieka. Jednak mamy wpływ na swoje życie, chociaż ludzie, o mało silnej woli mogą czuć wielką presję związaną z człowieczeństwem. Ponieważ nasze społeczeństwo jest bardzo toksyczne i często próbuje dopasować wszystkich do swojego szablonu, co może wpływać na nasze decyzje, ale nie musi. Wszystko zależy od różnych czynników.

Odpowiedz
1
Tirashoi

Tirashoi

Czym jest miłość?

Jak dla mnie miłość to cudowne uczucie. To taki stan w którym jesteś w stanie zrobić wszytko by druga osoba była bezpieczna i szczęśliwa. To uczucie które daje ludzią szczęście, nadzieję i poczucie własnej wartości. Jak dla mnie miłość to coś poprostu pięknego. To nie złudzenie, czy jak to mówią ludzie : chęć osłodzenia życia. To prawdziwe uczucie.

Odpowiedz
1
AnitPolaN

AnitPolaN

Czym jest życie?
Hmm…
Life is brutal and full of zasackas and sometimes kopas w d***s but są chwile dla których warto life

Odpowiedz
2
Wilczeq152

Wilczeq152

Wcześniej miałam inne pytanie, teraz mam inne, sprawdzę jeszcze raz i wrócę XDDD

Odpowiedz
1
Wilczeq152

Wilczeq152

@Wilczeq152 dobra jestem moje pytanie: Czym jest Bóg…

Odpowiedz
1
Wilczeq152

Wilczeq152

to dosyć ciekawe, bo osobiście nie wierzę w Boga (bardziej w szatana i mam teorie że to Bóg jest tym złym ale o gustach się nie dyskutuje XDDDD) Ale wracając, myślę że Bóg po prostu jest… powietrzem? W sensie podobno Bóg jest wszędzie więc (pomijając moją teorie i pytanie samej siebie czemu się nie ujawni) jak dla mnie Bóg może być przyrodą. Bo niby to ludzie są jego DZIEĆMI, ale w bibli coś tam jest napisane że Bóg żałował stworzenia człowieka i się go pozbył [nie wliczając w to Noe'go (i pomijając moje pytanie dlaczego teraz się nas nie pozbędzie skoro żałuję że nas stworzył a i tak większość ludzi w niego nie wierzy XDD)] i jakby się tak głębiej zastanowić to zwierzęta i żywioły są potężniejsze od człowieka więc to może być tak że Bóg opiekuje się ludźmi w postaci zwierząt (moja teoria opiera się na stwierdzeniu 'skoro szatan w piekle karze grzeszników, to czy to znaczy że jest dobry' co w sumie ma jakiś sens, nie wliczając tego że wierzę w Wilkołaki i inne nadprzyrodzone postacie XDD) to chyba tyle z mojej strony

Odpowiedz
2
Bellatrix_Melanie

Bellatrix_Melanie

Czym jest Bóg

Odpowiedz
1
Mysterius

Mysterius

Pytanie: Czym jest miłość?
Odpowiedź: Uważam, że miłość nie jest prawdziwym uczuciem. To tylko złudzenie, chęć osłodzenia życia przez ludzi. Czy naprawdę potrafimy tak zrozumieć i zaakceptować obcego człowieka żeby stać się prawdziwie zależnym od niego? Sądzę, że nie. To po prostu nie możliwe, nie realne.
Wytłumaczenie: Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź jest dość kontrowersyjna, jednak jest to moje zdanie na ten temat.
Opinia: Quiz jest naprawdę świetny. Pomysłowy oraz błyskotliwy. Takich potrzeba więcej. Dziękuję

Odpowiedz
4
daffe

daffe

•  AUTOR

@Mysterius
Dziękuję <3

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej