Do której europejskiej stolicy wygrasz wakacyjną wycieczkę marzeń?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 46

Lzmez

Lzmez

Wygrasz wycieczkę marzeń do Kopenhagi

Odpowiedz
moonlightbae.

moonlightbae.

Ateny

Odpowiedz
dziubasek1515

dziubasek1515

Paryż
No trafiliście w sedno bo uczę się francuskiego i zamierzam niedługo tam pojechać 👌

Odpowiedz
Moonyx5

Moonyx5

Wygrasz wycieczkę marzeń do Aten!

Stolica Grecji jest naprawdę urzekającym miejscem, masz ogromne szczęście. To miasto tętniące życiem i jedna z najciekawszych europejskich stolic. Najciekawsze zabytki to: Propyleje, Erechtejon, Apteros – Świątynia Nike, Partenon, Muzeum Akropolu, Odeon Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa w Atenach, Zespół budynków publicznych starożytnej Agory Greckiej, Zrekonstruowana stoa Attalosa mieszcząca Muzeum Agory, Tezejon, Kościół Świętych Apostołów, Areopag, Agora rzymska, Wieża Wiatrów, Pozostałości biblioteki Hadriana, dawny meczet Fethiye Tzami – Meczet Zdobywców, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, kościoły bizantyńskie, w tym Panagia Gorgoepikoos i Kapnikarea i kilkanaście innych nieco bardziej nowoczesnych obiektów architektury. Podoba Ci się? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
KagomeInuyasha

KagomeInuyasha

Wygrasz wycieczkę marzeń do Oslo!

Odpowiedz
1
Sonnenblume

Sonnenblume

Ateny :D

Odpowiedz
1
Tanshee

Tanshee

Wygrasz wycieczkę marzeń do Kopenhagi!
Stolica Danii jest naprawdę urzekającym miejscem, masz ogromne szczęście. Będąc w Kopenhadze należy zarezerwować sobie dużo czasu na zwiedzanie, gdyż ilość wartych zobaczenia obiektów jest imponująca. Warto zacząć od gotycko-romańskiej Katedry Rosklide, z grobami duńskich królów, przebudowywanej wiele razy w różnych stylach przez stulecia swojego istnienia. Katedra znajduje się poza miastem, ale dojechać można do niej w kilka minut samochodem. Uwagę przyciągają dwa pałace: Amalienborg – barokowy pałac królewski, oraz królewska letnia rezydencja Rosenborg. Podoba Ci się? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
Feliz

Feliz

Paryż <3

Odpowiedz
GoldPrincessKatie

GoldPrincessKatie

Wygrasz wycieczkę marzeń do Rzymu!
Stolica Włoch jest naprawdę urzekającym miejscem, masz ogromne szczęście. Rzym to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc Starego Kontynentu. Z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Panteon to jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu. Koloseum, które jest w swoim charakterystycznym kształcie rozpoznawalne przez każdego mieszkańca ziemi. Obiekty sakralne to oczywiście Kaplica Sykstyńska oraz Bazylika Św. Piotra. Na szczególną uwagę zasługują też Schody Hiszpańskie, prowadzące do kościoła Trinitia dei Monti. Schody te są uznawane za najdłuższe i najszersze w Europie. Podoba Ci się? Daj znać w komentarzu!
Chciałam Paryż, ale Rzym też może być. 🙂

Odpowiedz
ChibiGirl

ChibiGirl

Wygrasz wycieczkę marzeń do Kopenhagi!
Stolica Danii jest naprawdę urzekającym miejscem, masz ogromne szczęście. Będąc w Kopenhadze należy zarezerwować sobie dużo czasu na zwiedzanie, gdyż ilość wartych zobaczenia obiektów jest imponująca. Warto zacząć od gotycko-romańskiej Katedry Rosklide, z grobami duńskich królów, przebudowywanej wiele razy w różnych stylach przez stulecia swojego istnienia. Katedra znajduje się poza miastem, ale dojechać można do niej w kilka minut samochodem. Uwagę przyciągają dwa pałace: Amalienborg – barokowy pałac królewski, oraz królewska letnia rezydencja Rosenborg.

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej