Czy jesteś socjopatą?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 90

DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

Tak.
Prawda, jeżeli chodzi o wyrzuty sumienia to nie czuję ich już od dawna. Emocje znikają z mojego życia z dnia na dzień i moje zachowanie bardziej przypomina zachowanie osoby cierpiącej na Apatię niżeli po prostu osoby poważnej/oschłej. Aczkolwiek mogłabym się spierać w kwestii angażowania się w związki, jestem w związku od ok. roku i jest on jak najbardziej dobrym związkiem w który angażuję się i ja i moja dziewczyna zatem jest to bujda jak ich mało (tak samo z byciem czarującym i inteligentnym, prawda zdarzają się wyjątki ale przeciętna IQ socjopatów jest niższa od osób całkowicie zdrowych psychicznie. A bycie czarującym nie ma tu nic do rzeczy, może myślą czasem takim tokiem rozumowania iż niektórzy ludzie są tym zdziwieni ale to też jest jakaś bujda)

Odpowiedz
3
Rope

Rope

@DarkKoteQ_PL Dlaczego kura przeszła przez jezdnię? :D

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Nie wiem, i co to ma do mojego komentarza?

Odpowiedz
Rope

Rope

Żeby przejść na drugą stronę!

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Co to ma do mojego komentarza?

Odpowiedz
Rope

Rope

<3

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope k**** człowieku możesz gadać do rzeczy? Robisz mi niepotrzebny spam.

Odpowiedz
Rope

Rope

Spokojnie nie denerwuj się. To tylko komentarz w apce do zabawy.

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Po prostu nie cierpię kiedy ktoś mi spami.

Odpowiedz
Rope

Rope

Oj tam odrazu spam

Odpowiedz
Rope

Rope

A gdyby nie było odpowiedzi to i z mojej strony by jej nie było

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Staram się nie zostawiać rozmówcy bez odpowiedzi. Chyba, że chodzi o hejt, wtedy go ignoruje.

Odpowiedz
Rope

Rope

No spoko spoko ale jak cię denerwuję to nie musisz odpowiadać :)

Odpowiedz
1
Rope

Rope

A skoro odpowiedziałaś to chyba znaczy że chciałaś wiedzieć dlaczego kura przeszła przez jezdnię 😋

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Nie denerwujesz mnie ty. Raczej zbędne powiadomienia.
Nie chciałam, nie bawią mnie takie żarty.

Odpowiedz
Rope

Rope

Ale wciąż odpisujesz. Miło mi że ktoś darzy mnie taką atencją

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Odpisuję gdyż nie mam tak na prawdę co począć ze swoim życiem.

Odpowiedz
Rope

Rope

Ojoj przykro mi

Odpowiedz
Rope

Rope

Chcesz żarcik?

Odpowiedz
DarkKoteQ_PL

DarkKoteQ_PL

@Rope Jeśli na prawdę musisz 😶

Odpowiedz
Rope

Rope

Co robią lekarze w kuchni?

Odpowiedz
1
Rope

Rope

Leczo

Odpowiedz
1
Kituu_Channel

Kituu_Channel

Nie!

Odpowiedz
1
Hitoi

Hitoi

Tak!
Socjopatia to nie choroba. Jest to zaburzenie osobowości, które polega na nieprzestrzeganiu norm etycznych i pozytywnych wzorców zachowań. Taka osobowość powstaje, gdy dziecko i nastolatek wzrasta w środowisku, gdzie nie ma właściwych wzorców i akceptowalnych kontaktów społecznych.

Z Twoich odpowiedzi niestety wynika, że jesteś socjopatą. Posiadasz wszystkie lub prawie wszystkie cechy z nim związane. Jak powyżej jest opisane – socjopaci to w skrócie mówiąc ludzie, którzy nie czują wstydu, wyrzutów sumienia, nie wyrażają silnych emocji. Teraz pomyśl i jeszcze raz zastanów się czy naprawdę zasługujesz na ten tytuł. Jednak pamiętaj, że to tylko quiz i nie wszystko musi być prawdą! Potraktuj to w formie zabawy.

Tak nigdy nie czuje wstydu ale robią to za mnie moi bliscy i się za mnie wstydzą gdy między innymi ciągle się spóźniam, i tak mam zaburzenia osobowości

Odpowiedz
1

K...3

tak XDD

Odpowiedz
3
nani20101

nani20101

Bawi mnie konstrukcja tych pytań. Niby skąd mamy wiedzieć, czy dobrze radzimy sobie społecznie, albo czy jesteśmy czarujący? Albo najlepsze. Czy zdarza nam się mieć urojenia?

Odpowiedz
6
Cute.Babol

Cute.Babol

@nani20101 ja miewam urojenia, dość często, i mecze się z tym od lat. Czy jestem czarującą? Wystarczy, że parę osób to stwierdzi, o już wiadomo. Mhm.. Czy radzę sobie społecznie? Zwykle pytanie, z wiadomą odpowiedzią. Jeśli dobrze czujesz się w towarzystwie ludzi, nie masz problemu żeby zagadać, łatwo nawiązujesz relację, np to oczywiste że nie masz, nie wiem czego to nie rozumiesz

Odpowiedz
nani20101

nani20101

@Cute.Babol Dobre radzenie sobie społecznie dla każdego jest pojęciem względnym. Niektórzy uważają łatwe nawiązywanie znajomości, jako siłę społeczną, inni wolą kilku prawdziwych znajomych. Quiz zazwyczaj robi się samemu, nie z osobami, które mogą stwierdzić, czy jesteś czarujący (no chyba, że słyszysz to względnie często, to pogratulować). A z urojeniami jest taki problem, że jeśli wywołują pewne silne uczucia, to znaczy, że w pewnym stopniu (nawet mimowolnie) uznajemy je za prawdziwe. W niektórych kwestiach to dość ciężko stwierdzić, czy to, co nam się wydaje jest elementem rzeczywistości, czy nie. Dedukcja również polega na tworzeniu wizji (chociaż może nieco bardziej uzasadnionych). Chodzi o to, że często jest tak, że osoba mająca urojenia nie wie, że to są urojenia. Ja też nie wiem, czego ty nie rozumiesz.

Odpowiedz
smutnazaba

smutnazaba

Boże, jaki ten quiz jest absurdalny. Większość tych pytań nijak ma się do antyspołecznego zaburzenia osobowości/ASPD/socjopatii, jak zwał, tak zwał. Oto numery pytań z którymi miałam problem i dlaczego.
Pytanie nr. 1 – To wielki mit, że socjopaci są inteligentni i czarujący. Został stworzony, by rodzić sensację wokół tego zaburzenia, ale to bujda jakich mało – badania wykazują, że w rzeczywistości średnia iq socjopatów jest niższa od reszty społeczeństwa!
Pytanie nr. 2 – urojenia, irracjonalne myśli, czy pokrętny tok myślenia to objaw psychozy/zaburzeń schizotypowych ale w żadnym wypadku nie jest to objaw ASPD!
Pytanie nr.3 – o ile osoby antyspołeczne mają większe skłonności do nerwicy, czy depresji, nie jest to w żadnym wypadku objaw ów zaburzenia jako takiego.
Pytanie nr. 7 – tutaj już się trochę przyczepiam na siłę, ale „antyspołeczne” i „antysocjalne” to jedno i to samo, trochę kłuje mnie to w oczy.
Pytanie nr. 9 – o ile socjopaci są z natury egoistyczni i większość ich związków jest zwyczajnie niezdrowa, to nie wolno demonizować tych ludzi, mówiąc że w ogóle nie potrafią kochać, czy tym bardziej zaangażować się w związek.
Pytanie nr. 10 – co to znaczy reagować emocjonalnie stosownie do sytuacji? Każdy jest inny i inaczej przeżywa poszczególne wydarzenia, nie możemy oczekiwać, żeby ktoś odczuwał w danej sytacji taką, a nie inną emocję, bo to skończy się reżimem.
Pytanie nr. 11 – brak wglądu do w swoje uczucia to bardziej cecha zaburzenia narcystycznego, aniżeli antyspołecznego (tak, te zaburzenia różnią się od siebie i to bardzo, ale ludzie mylą ich objawy, przez wysoką współzachorowalność).
Pytanie nr. 12 – w jakim sensie? Ludzie z ASPD mają problemy z przestrzeganiem norm prawnych, regulaminów itp., ale zaburzenie to, samo w sobie nie powoduje lęku społecznego, czy nieśmiałości. Jak to rozumieć?
Pytanie nr. 13 – socjopatia w żadnym stopniu nie wpływa na to, czy jesteś introwertykiem/samotnikiem , czy ekstrawertykiem/duszą towarzystwa.
Pytanie nr. 14 – to raczej cecha borderline, niż socjopatii, nie jest to żaden wyznacznik.
I na koniec jeszcze dodam – NIGDY. NIE. DIAGNOZUJCIE. SIĘ. NA. PODSTAWIE. WUJKA. GOOGLE! Od czegoś jest ten psychiatra, on ma legitną wiedzę, w internecie jest masa bzdur, to jest świetny przykład. Jeżeli chcecie wiarygodne informacje na temat zaburzeń psychicznych polecam kanał dr Todd Grande, ma też filmy o socjopatii.

Odpowiedz
6
xTOLAx

xTOLAx

Tak

Prawda jest tak, że w 40 iluś tam procentach tak. Jednak ten wynik pochodzi profesjonalnego testu psychologicznego z MMPI. Krótko dla niewtajemniczonych. Test ten składa się z ponad 500 pytań. Pytania te dotyczą niemal wszystkiego po liczenie płytek, a preferencje seksualne. Do wyboru mamy kilka odpowiedzi: prawda, fałsz lub nie wiem. Test ten na celu ma pomóc terapeucie/psychologowi/ psychiatrze w określeniu osobowości (tzn. czy np. osoba wykonująca ten test ma zaburzenia osobowości, a jak tak, to jakie) pacjenta, ale jest to jedynie podkładka i pomoc, która ma nakierować na odpowiednie tory podczas leczenia. To tak w skrócie, jak ktoś jest ciekawy, to odsyłam do Wikipedii.

A wracając do tematu, uważam, że tego typu quizy są po prostu szkodliwe. I wiem, że one się fajnie klikają i wgl, a w rozwiązaniu jest adnotacja, że to tylko quiz. To są tu różne osoby. O różnym wieku i problemach i taki quiz nie jest najlepszy. Forma zabawy? Super. Ale zróbmy to lepiej. Według mnie powinny być trzy rodzaje odpowiedzi, a niektóre z zadanych pytań nawet nie określają socjopaty, a na przykład introwertyka. Wszystko jest bardzo ogólnikowe.

Jeśli chcecie testu, to polecam ten przeze mnie opisany, ale odradzam, bo będzie Was bolał kark od trzygodzinnego odpowiadania na głupie pytania.

(Dla ciekawskich: Nie. Nie mam zdiagnozowanej socjopatii. To co w tym razie? Tajemnica).

Odpowiedz
4
Layla_Jackson

Layla_Jackson

Nie!

Odpowiedz
2
Devilek

Devilek

Tak..

Odpowiedz
1
Koki1234567890

Koki1234567890

Tak

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej