Co niszczy ludzi? Głosowanie

Czy uważasz, że negatywne myślenie niszczy ludzi?
Tak
Nie

Czy uważasz, że materializm niszczy ludzi?
Tak
Nie

Czy uważasz, że złe otoczenie niszczy ludzi?
Tak
Nie

Czy uważasz, że niezdrowe nawyki niszczą ludzi?
Tak
Nie
Reklama

Czy uważasz, że własne ego niszczy ludzi?
Tak
Nie

Czy uważasz, że opinie innych niszczą ludzi?
Tak
Nie

Czy uważasz, że teorie spiskowe niszczą ludzi?
Tak
Nie

Reklama
343 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 85

HeatherFox

O kurczaki Jennifer Aniston!

Odpowiedz
Brzoz3k

Brzoz3k

Ciekawy quiz, chociaż brakowało mi tu odpowiedzi „zależy” – szczególnie przy materialiźmie i przy ego.

1. 100% materializm, owszem, wyniszcza człowieka ale nie można też totalnie olewać dóbr materialnych; jakby nie było, człowiek musi za coś żyć.
2. Z kolei ego, jak sama na nazwa wskazuje, jest dla człowieka ważne (łac. ego znaczy „ja”). Dopiero zniekształcone lub niedostosowane może być dla człowieka niekorzystne. Dobrym przykładem jest tutaj postać Izabeli Łęckiej z Lalki Bolesława Prusa – ona swoim ego zaszkodziła nie tylko sobie, ale i innym.

Odpowiedz
truskava05

truskava05

zaraz zaraz… OpInIe InNyCh NiSzCzĄ lUdZi???
wait a minute

Odpowiedz
Alwek

Alwek

Materializm to najlepsza cecha

Odpowiedz
-Herbata-

-Herbata-

Opinie nie mogą niszczyć jeżeli są konstruktywne. Bo hejt opinią nie jest. No chyba że ktoś jest przewrażliwiony i nawet na zwykłe, konstruktywne opinie reaguje nagatywnie

Edit: po zastanowieniu opinie nogą działać negatywnie Ale tylko jak człowiek się nimi za bardzo kieruje. Każdy ma inną opinię i tak dalej. I swoje zdanie trzeba opierać na wiarygodnych informacjach itp.
Bo tak naprawdę większość w/w W quizie rzeczy to tematy rozbudowane na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Tak jak z tą opinią są różne typy że tak to ujmę. Więc nie da się każdego mierzyć tą samą miarą

Odpowiedz
2
MAMkociara

MAMkociara

No tylko zależy jakie opinie

Odpowiedz

R...a

Generalnie ciekawy quiz :) Pytanie tylko na przykład takie, co rozumiemy przez negatywne myślenie. Czy chodzi o wrogość do otoczenia, czy jakieś myślenie autodestrukcyjne np. „jestem do d***”. Podobnie z własnym ego. Bo egoizm to w sumie dbanie o samego siebie. Jednak jeśli zaczyna być skrajny i totalny, zaczyna się wtedy osobowość socjopatyczna i psychopatyczna. A to może być już niszczące.

Odpowiedz
5
Momoshiki

Momoshiki

@Rzeziblacha O, właśnie! Każdy człowiek z natury jest egoistyczny. Wmawianie i uczenie od małego, że egoizm jest zły, jest zwyczajnie szkodliwe. Zły jest egocentryzm.

Odpowiedz
5
Brzoz3k

Brzoz3k

@Danilo dokładnie tak, zgadzam się w stu procentach 😇

Odpowiedz
Chae_Chae

Chae_Chae

wszystko na nie, xD

Odpowiedz
lafu_like_si

lafu_like_si

@DemiQuiz niszczy ludzi

Odpowiedz
yuugen

yuugen

Teorie spiskowe przykładowo obracają ludzie przeciwko sobie, budują w nich lęk i poczucie niepewności co do otaczających ludzi, ale jest wiele innych aspektów wpływających pozytywnie bądź negatywnie. Pod jakim kątem mamy oceniać, czy dane zachowania, przedmioty niszczą społeczeństwo? No właśnie – ludzi, czy społeczeństwo? Zgodzę się trochę z komentarzem poniżej. Pod jakim aspektem mamy to oceniać?
#lubieszukacdziurywcalym

Odpowiedz
3

R...a

@yuugen Teorie spiskowe to przede wszystkim ciekawy temat i powinno się go badać. Żeby ostatecznie stwierdzić czy te teorie są prawdziwe czy to głupoty. A jak poznać co niszczy ludzi? To też doskonały temat do badań dla wszelkich nauk. Najprościej można na podstawie zdrowia. Fizycznego i psychicznego. Jak ktoś robi się wychudzony (albo bambaryła), jest blady, spada mu odporność, siła, kondycja i inteligencja, częściej choruje, wypadają włosy, jest smutny, ponury, zestresowany, sfrustrowany, obrażony, ma gorszą samoocenę, nie szanuje samego siebie, przestaje szanować swoich przyjaciół, rodzinę czy własność, zaniedbuje higienę – to sygnały że coś jest nie tak. I to dość obiektywne. To odnośnie jednostki. A co niszczy społeczeństwo? Też ciekawe pole do dyskusji. Na pewno wszystko co przyczynia się do upadku wartości, tradycji, lojalności, solidarności, honoru i uczuć. Czyli upadek duchowy. To tak odnośnie społeczeństw pierwotnie zgranych i dobrowolnych. Bo zbieranina ludzi (czy zwierząt) siłą zmuszonych do życia w zgodzie na jakimś terenie to już nie jest społeczeństwo, tylko hodowla jednostek gdzie każdy każdemu narusza wolność i prywatność, jak w eksperymencie Calhouna z myszami.

Odpowiedz
3

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej