10 kobiet, które zmieniły bieg historii! Którą z nich przypominasz?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 93

.paszteciik.

.paszteciik.

Jane Austen

Też chcę być pisarką!
Pasuje

Odpowiedz
1
Rabbit_in_the_fotestt12

Rabbit_in_the_fotestt12

Frida Kahlo

Musisz czym prędzej zmyć farbę z dłoni! Choć jej raczej to nie będzie przeszkadzać, skoro już i tak przypominasz Fridę Kahlo, to nie pozbywaj się kolorytu osobowości. Ta meksykańska malarka wyrażała siebie poprzez obrazy, często bardzo emocjonalne. Nie bała się poruszania trudnych tematów, zmagała się z wieloma problemami, o których wtedy się nie mówiło. Sprzeciwiała się przyjętym, przestarzałym regułom. Czy odnajdujesz w niej jakieś swoje cechy?

Odpowiedz
1
Delancy_Sultan3004

Delancy_Sultan3004

Kleopatra
Niebywale piękna władczyni Egiptu… To właśnie ją przypominasz! Wiodła burzliwe życie, aczkolwiek samo wstąpienie na tron w tamtych czasach nie było łatwą decyzją, wymagało sporo odwagi, niezależności, ale i klasy. Czy odnajdujesz w niej jakieś swoje cechy? ❤️❤️

Super quiz ❣️

Odpowiedz
1
E_tea_E

E_tea_E

Frida Kahlo

Plz mam nawet monobrew 🥴🤟

Odpowiedz
1
kinga21

kinga21

Hatszepsut
Wszystko wskazuje na to, że Twoja dusza bije aż dla starożytnego Egiptu! Hatszepsut była pierwszą kobietą-faraonem, która rozszerzyła egipskie stosunki handlowe i wybudowała mnóstwo wspaniałych budowli. Słynęła ze stanowczości, obejmując władzę w imieniu syna. Czy odnajdujesz w niej jakieś swoje cechy? Podziel się wynikiem w komentarzu.

Odpowiedz
1
Undeercover

Undeercover

Joanna d'Arc 🥺
Tak, to mnie naprawdę ucieszyło

Odpowiedz
1
0laaa

0laaa

Wiktoria Hanowerska

Odpowiedz
2
magiczny_grzybek_

magiczny_grzybek_

Maria Skłodowska- Curie
Podziwiam ją i chciałabym być taka jak ona.
Fajny quiz

Odpowiedz
1
zabuska

zabuska

Wiktoria Hanowerska
Mówią, że nos zaprowadzi człowieka do celu. Twój najwyraźniej upodobał sobie zapach angielskiej herbaty, gdyż stajemy właśnie u progu epoki wiktoriańskiej… A wita nas sama królowa Wiktoria, kobieta sławna jak Anglia długa i szeroka. Wybuchowa, ale i stateczna w swej władczości, przyniosła Brytyjczykom długi okres stabilizacji. Czy odnajdujesz w niej jakieś swoje cechy? Podziel się wynikiem w komentarzu.

Odpowiedz
2
AngelikaSwift

AngelikaSwift

Jane Austen

Oto i autorka znanej na całym świecie powieści "Duma i uprzedzenie". Jane Austen, bo to właśnie z nią masz najwięcej wspólnego, była pisarką, poruszającą w swych dziełach tematy społeczne, oparte o wątek zamążpójścia. Delikatna i kobieca, pisała o miłości, ale także niezrozumieniu. Czy odnajdujesz w niej jakieś swoje cechy? Podziel się wynikiem w komentarzu.

Fajnie, chyba ją kojarzę

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej