Wielkie głosowanie na temat horrorów!

Lubisz filmy grozy?
Tak, chodzę do kina na każdy nowy horror!
Horrory są mi obojętne.
Nie przepadam za horrorami.

Czy lubisz horrory z udziałem opętanych lalek?
Tak, takie horrory są najlepsze!
Są mi obojętne.
Nie przepadam za takimi horrorami.

Czy lubisz straszne sceny w piwnicach?
Takie sceny są właśnie najlepsze!
Takie sceny są mi obojętne.
Nie, bardzo mnie nudzą.

Czy lubisz straszne sceny w lasach?
Takie sceny są właśnie najlepsze!
Takie sceny są mi obojętne.
Nie, bardzo mnie nudzą.
Reklama

Czy lubisz straszne sceny w nawiedzonych domach?
Takie sceny są właśnie najlepsze!
Takie sceny są mi obojętne.
Nie, bardzo mnie nudzą.

Lubisz podgatunek horrorów, w których psychopata chce zabić grupę osób?
Taki podgatunek horrorów jest najlepszy!
Taki podgatunek horrorów jest mi obojętny.
Nie przepadam za takimi horrorami.
Reklama

Lubisz podgatunek horrorów, który jest przesycony scenami krwi?
Taki podgatunek horrorów jest najlepszy!
Taki podgatunek horrorów jest mi obojętny.
Nie przepadam za takimi horrorami.

Lubisz podgatunek horrorów, który jest związany z tematyką zjawisk paranormalnych?
Taki podgatunek horrorów jest najlepszy!
Taki podgatunek horrorów jest mi obojętny.
Nie przepadam za takimi horrorami.

Lubisz podgatunek horrorów o zmutowanych zwierzętach atakujących ludzi?
Taki podgatunek horrorów jest najlepszy!
Taki podgatunek horrorów jest mi obojętny.
Nie przepadam za takimi horrorami.

Który podgatunek horroru jest najlepszy?
Slasher
Gore
Horror psychologiczny
Horror science-fiction
Azjatyckie horrory
Ghost story
Horror komediowy

Który kraj robi najlepsze horrory?
Japonia
Ameryka
Wielka Brytania
Inny

Wolisz stare czy nowe horrory?
Oczywiście, że stare.
Nowe są najlepsze!
Nie mam zdania na ten temat.

Którego antagonistę lubisz najbardziej?
Michael Myers
Pennywise
Freddy Krueger
Chucky
Pinhead
Ghostface
Jason Voorhees
Jigsaw

Reklama
163 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 31

Sick_victorCriss

Sick_victorCriss

Quiz Super! Dla mnie i Tak Slasher Najlepsze 😅

Odpowiedz
salaXsamobojcow

salaXsamobojcow

super qiuz❤❤

Odpowiedz
Szalona_Kotka

Szalona_Kotka

Super!!!

Odpowiedz
Julka_anime

Julka_anime

Kocham horrory z lalkami i temu podobnymi

Odpowiedz
HejciatuOlcia

HejciatuOlcia

@Mr.Dreamer, twoje quizy są super 👌, rób dalej co robisz

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

„Horror” z psychopatami i scenami krwi, to nie horror a thriller. Jak ja ich nie lubię D: Wyjątkiem jest Michael Myers. Uwielbiam psychola XD
Szkoda, ze nie było jakiegoś pytania o maratony horrorów kinie :)

Odpowiedz
1
babkakiepska

babkakiepska

dodam tez, ze stare horrory sa o wiele lepsze od nowych, z ktorych wiekszosc nadaje sie do smieci. takie klasyki jak halloween, piatek 13-go, pila, psychoza czy teksanska masakra pila mechaniczna to jedne z lepszych filmow z gatunku horror i oczywiste klasyki, ktore kazdy fan powinien znac

Odpowiedz
4
Valt

Valt

@belzebub
Prawda, większość dzisiejszych horrorów jest raczej słaba lub średnia, niestety ten gatunek trochę się stoczył.

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

@belzebub To co wymieniłeś to thrillery, a nie horrory. Poza tym nie każdy lubi sceny przesycone przemocą i krwią. Osobiście znacznie wolę obecne produkcje, chociaż faktycznie wielbię psychozę i lubię Halloween. Dla mnie klasykiem (faktycznie horroru, a nie thrilleru) będzie np. Dark Wather, Klątwa, Blair Witch Project, The Ring czy Inni. Z thrillerów klasyki to głównie Kinga.

Odpowiedz
Valt

Valt

@Kira91
Chcesz powiedzieć, że Piątek 13, Halloween, Teksańska Masakra to thrillery? A „slasher” to podgatunek horroru, czy thrillera?

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

@Valt Tak, to thrillery, nie występują w nich nadprzyrodzobe moce. Aż mi się przypomniało jak znawca tematu prał głowy tym, którzy jako ulubiony horror podawali podobne tytuły. Fakt, że oba mają wzbudzać strach nie oznacza, że są tym samym.

Odpowiedz
Valt

Valt

@Kira91
Slasher to thriller? Jasne do tego gatunku też może należeć, jeden film może należeć do większej ilości gatunków, jeśli spełnia założenia kilku gatunków. Jest kilka, przy których ludzie się spierają czy to horror, czy thriller (np. dość świeże „Uciekaj”, albo starsza „Psychoza”, bo spełniają gdzieś tam założenia horroru psychologicznego i thrillera), ale slashery najczęściej są jednak podpinane pod horrory. Horror to nie tylko film, w którym występują nadprzyrodzone moce, podgatunek slasherów to właśnie filmy z mordercami, do tego dochodzi niekiedy gore zawierające przemoc i krew.
Thriller to dreszczowiec, nie musi mieć nawet nic wspólnego ani z mordercami, ani tym bardziej dużą ilością krwi (bo wyżej widzę uznałaś, że thriller do tego się sprowadza, a to gatunek bardziej rozbudowany, który również zawiera podgatunki). Thriller ma wzbudzić dreszcz emocji, często za pomocą suspensu, jako przykłady znajdziesz nawet Efekt Motyla.
Slasher to w założeniu film, w którym charaktersytyczny morderca prześladuję grupkę osób i zabija ich często w dość brutalny sposób.
Slasher:
https://en.wikipedia.org/wiki/Slasher_film <- definicja, niestety z wikipedii, ale pierwsze słowa już mówią wszystko, "subgenre of horror films involving a violent psychopath"
https://www.pastemagazine.com/articles/2018/08/the-50-best-slasher-movies-of-all-time.html <- przykłady, wraz z omówieniem założeń slashera, jest Piątek 13 i jemu podobne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Slasher <- z polskiej wiki
http://definicja.net/co-to-znaczy-Slasher < – tu jest dość ubogo, ale żeby nie było, że powołuje się tylko na wikipedię
http://the-operating-table.blogspot.com/p/pojecia.html <- z czyjegoś bloga, jak widzisz nie tylko ja uważam slasher za podgatunek horroru i jako przykład podaje Piątek 13
Przykłady z Filmewba, gdzie podporządkowano Piątek 13 i Halloween do horrorów:
https://www.filmweb.pl/Halloween
https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%85tek+13-go-2009-297047
Thriller:
https://en.wikipedia.org/wiki/Thriller_film <- definicja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dreszczowiec <- z polskiej tak dodatkowo
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/thriller;3987207.html
http://definicja.net/co-to-znaczy-Thriller <- tutaj w definicji thrillera pojawia się słowo "horror", więc oba gatunki jak najbardziej mogą mieć ze sobą wiele wspólnego
https://www.bfi.org.uk/thriller/100-thrillers-see-before-you-die <- przykłady thrillerów, filmy bardzo różne (co zaprzecza temu, co mówisz, że thriller to film o mordercy typu Myers i krwi), ale raczej nie ma Piątku 13, Halloween ani nic takiego.
https://www.imdb.com/list/ls009668314/ <- inne przykłady thrillerów, pojawia się nawet Mroczny Rycerz jako przykład thrillera akcji, ogólnie przy niektórych można się naprawdę spierać, czy to w ogóle thriller, pojawia się też Piła, który przez wielu jednak jest klasyfikowany jako horror
https://www.filmweb.pl/Pila

Tyle osób chyba nie może się mylić, ale jeśli się nie zgadzasz to spróbuj udowodnić, że Piątek 13 i Halloween to jednak tylko i wyłącznie thriller i absolutnie nie horror, albo, że horror to tylko i wyłącznie twór z nadprzyrodzonymi zjawiskami.

Odpowiedz
1
Valt

Valt

@Kira91
Albo podaj mi link do wypowiedzi tego „znawcy tematu”, który uważa inaczej.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Valt Dokładnie tak, thrillerr to dreszczowiec. O Slasherze nic nie mówiłam. Nie będę się bawić w odbijanie piłeczki i rzucanie ci linkami (chociaż rzucenie linku z filmweebu, to już przesada, zwłaszcza, że nawet na fortach filmweebu ludzie zastanawiali się kto wpadł na to, by Piłę oznaczyć jako horror, więc to najgorszy przykład), bo również mogłabym zakończyć „tyle osób nie może się mylić” tylko donikąd nas to nie zaprowadzi. Już wiele razy słyszałam, że ludzie nie odróżniają horroru od thrilleru. Co zaś do znawcy tematu, to nie wiem jak miałabym Ci podać link, skoro to osoba, którą znam realnie, a życia nieolinkujesz.

Odpowiedz
Valt

Valt

@Kira91
No cóż no to nie ma o czym gadać. Niewątpliwie w wiedzy większości Piątek 13 i jemu podobne to slashery, a slashery ogólnie są uznawane za podgatunek horroru.
Zaprzeczaniem, że to nie horror tylko thriller, powołując się na wiedzę tajemniczego „znawcy tematu” nikogo nie przekonasz, a przynajmniej nie mnie. Dla mnie to wygląda trochę jak takie „kolega mówił mi, że jest inaczej”, ale niech Ci będzie. :)

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Valt Nie muszę nikogo przekonywać. Czasami mam wrażenie, że napisanie czegokolwiek, co jest sprzeczne z opinią innej osoby,(lub nie jest, ale coś jej się nie spodoba) to jak wetknięcie kija w mrowisko i przemienia się w nieskończoną tyradę zaprzeczania sobie wzajemnie i z doświadczenia wiem, że nie ma to najmniejszego sensu bo żadna ze stron przekonana nie będzie.
Proszę tylko nie obrażać mojej inteligencji, nie jestem osobą, która usłyszy coś od „kolegi” i bierze to za świętość bez własnego zdania.

Odpowiedz
Valt

Valt

@Kira91
Nie musisz nikogo przekonywać, ale jednak poprawiasz wszystkich, bo jak zakładam chcesz ich wyprowadzić z błędu? Fajnie, tylko szkoda, że bez żadnego argumentu, dlaczego to się wszyscy mylą, a ty masz rację.
Powiem tyle, może i tajemniczy znawca ma racje, ale tylko ty go tutaj znasz, wiesz kim jest i tylko ty wiesz co powiedział, chcąc wyprowadzać ludzi z tego błędu, o którym Ci pewnie powiedział, dobrze by było przytoczyć chociaż skrótowo jego słowa.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Valt Nie powiedział go mnie, ale szczerszej liczbie osób. Mówił o tym, że w horrorze zawsze występuje jakiś „potwór” coś paranormalnego i święcie się z nim zgadzam. Przy Amercina Psycho również powiedział, że nie jest tu horror, bo to człowiek jest potworem.
I tyle, bo nie ma zamiaru więcej się w to mieszać, ale potem sprawdzałam definicję i widzę, że zdecydowana większość ludzi na forach (których jak nie przytoczę to też pewnie zmyślam) również tak uważała.

Odpowiedz
babkakiepska

babkakiepska

znudzily mnie juz horrory o opetaniach i duchach. osobiscie lubie podgatunek gore, gdyz czesto dostarcza wiecej wrazen i wiecej dzieje sie na ekranie. najgorsze horrory to jedynie te ktore stosuja metode „jumpscarów”, bo zazwyczaj nie sa kompletnie straszne, a na sile probuja takie byc

Odpowiedz
1
Yoxen

Yoxen

@belzebub A jakie oglądałaś???

Odpowiedz
kupka_gnoju

kupka_gnoju

Nowe horrory są lepsze. A to dobre xD

Odpowiedz
2
susannesophiex

susannesophiex

Ja uważam, że ,,Laleczka Chucky”-nie powinna być horrorem nawet w najmniejszym stopniu. Powiedziałabym raczej, że jest to zboczona komedia z dodatkiem krwi XDDDD Nic poza tym.

Odpowiedz
3
_DariaKrupa_

_DariaKrupa_

Odpowiedz
susannesophiex

susannesophiex

@dariannaa227 HAHA XDDDD

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@susannesophiex to tak zwana czarna komedia i twórxy sami tak uważają.

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej