Wciel się na jeden dzień w Wiedźmina!


W ciągu całej gry Geralt staje przed wieloma mniejszymi lub większymi dylematami, których sposób rozwiązania ma różny wpływ na świat i zamieszkujących go bohaterów. Czy jesteś gotowy wcielić się w Wiedźmina?
Tak!
Emm chyba...

W domu Corine Tilly natrafiasz na bożątko imieniem Sara. Jaką decyzję podejmiesz?
Jeśli pozwolisz jej zostać w miejscu zamieszkania, ta zaprzyjaźni się z Corine Tilly i nadal będzie z nią mieszkać.
Jeśli zmusisz stworzenie do opuszczenia miasta, Sara trafi na Janka, swojego pobratymcę, z którym postanowi ułożyć sobie życie.

Kiedy w końcu docierasz do kryjówki Cypriana Wileya, mordercy znanego z okrucieństwa, musisz zadecydować, czy ten człowiek zasłużył na śmierć. Co Ty na to?
Jeśli zabijesz jednego z szefów novigradzkiego półświatka, jego miejsce zajmuje Twój przyjaciel, doppler Dudu i będzie mógł bezpiecznie tam mieszkać.
Jeśli oszczędzisz Wileya, spotka go los przez wielu uznawany za gorszy niż śmierć. Po wycofaniu się z półświatka trafia na ulicę, by bez grosza przy duszy żebrać. Ludzie nie szanują go, dzieci rzucają w niego kamieniami, wyśmiewają go.

Czas podjąć decyzje z Baronem i jego żoną, Anną!
Jeśli zabijesz Ducha Lasu, gdy Baron z obstawą przybędzie na Krzywuchowe Moczary zastanie swoją żonę z pozoru zdrową, lecz w rzeczywistości jej umysł został poważnie uszkodzony przez Panie Lasu.
Zaś uwalniając Ducha sprawisz, że dzieci z sierocińca na bagnach mogły uciec od Wiedźm i uniknąć niechybnej śmierci. Jednak gdy Baron dociera na moczary, zastaje żonę pod postacią baby wodnej. Tak ukarały ją "Panie" za nieupilnowanie sierot.
Reklama

Teraz musisz wybrać co stanie się dalej. W piwnicy na moczarach znajdziesz lalki, tylko jedna z nich będzie w stanie uratować Annę. Los kobiety jest w Twoich rękach!
Jeśli wybierzesz lalkę z fioletową malwą Anna będzie umierać powoli, mogąc pożegnać się z rodziną.
Jeśli wybierzesz inną lalkę potwór szybko spłonie żywcem.

Czas na zadanie z piękną czarodziejką, Keirą Metz. Prosi Cię ona o pomoc w oczyszczeniu Kłomnicy z klątwy, a następnie usypia Cię, by wykraść notatki maga Aleksandra, dotyczące Zarazy Catriony. Co uczynisz?
Jeśli pozwolisz Keirze udać się do Radowida z przełomowymi notatkami, zginie ona nabita na pal.
Możesz również ukarać czarodziejkę za oszukanie Cię zabijając ją.
Możesz jednak zaproponować jej wyjazd do Kaer Morhen, a ta, mimo wahania, skorzysta z zaproszenia. Pomoże w obronie twierdzy przed Gonem. Uratuje życie Lambertowi, po czym zakocha się w nim z wzajemnością. Odjadą w swoją stronę, by, jak twierdzi, przeprowadzić pewien eksperyment, do którego potrzebuje wiedźmina. Po latach zyska sławę, wynajdując lek na Catrionę.
Reklama

A co zrobisz w przypadku kolejnej czarodziejki, Triss Merigold?
Pomożesz uciec z miasta czarodziejom, alchemikom, guślarzom i znachorom ratując im życie. Pozbawieni celu łowcy czarownic znajdą sobie nowego wroga - nieludzi.
Nie pomagasz im przez co kończą na stosie. Nieludzie są bezpieczni, choć to tymczasowy spokój, bo kiedyś magowie do palenia się skończą i w końcu i tak przyjdzie ich pora. Dodatkowo zamykasz przed sobą drogę do serca Triss.

A teraz od Ciebie zależy, kto zasiądzie na tronie Skellige po śmierci Brana. Jaką decyzję podejmiesz?
Możesz poprzeć Cerys i zostanie ona pierwszą królową Skellige. Będzie rozwijać państwo na kształt królestw Kontynentu, takich jak Redania czy Cintra. Zamiast grabić cudze dobra, postanowi dbać o własne.
W przypadku, gdy pomożesz zostać królem Hjalmarowi, ten będzie prowadził bardzo agresywną politykę. Będzie walczył z Nilfgaardem i kontynuował pirackie tradycje swego kraju.
Jeśli zaś nie zainteresujesz się walką o koronę Skellige, to w wyniku intrygi swojej matki, Birny, królem zostanie syn Brana - Svanrige Wybór ten okaże się katastrofalny w skutkach. Chłopak pogrąży wyspy w wojnie domowej, która nie będzie widzieć końca.

Przybywając na Undvik, by pomóc Hjalmarowi z gigantem trafisz do jaskini lodowych trolli, które gotują w ogromnym garze Folana, człowieka z drużyny Krzywogębego. Jak postąpisz?
Jeśli postąpisz szybko i z głową, grając o Folana w zagadki z trollami, uratujesz go! Skelligijczyk pomoże Ci przedrzeć się przez opuszczoną wyspę, a potem pokonać giganta. A także pomoże Ci w przyszłości bronić warowni przed upiorami.
Jeżeli postanowisz walczyć z trollami, zajmie to zbyt dużo czasu. Folan umrze jakże haniebną śmiercią.

Kolejny członek załogi Hjalmara Vigi Pomyleniec, którego przydomek świetnie go opisuje, został uwięziony przez giganta, który spustoszył wyspę. Musisz zdobyć klucz, zanim nieprzewidywalny olbrzym się zbudzi. Co zrobisz w tej sytuacji?
Cicho przemieszczając się po jaskini znajdujesz klucz i wypuszczasz Vigiego z więzienia. Mężczyzna pomaga w pokonaniu giganta, a potem pojawia się w wiedźmińskim siedliszczu, aby go bronić, lecz ginie z ręki jednego z najeźdźców.
Jeśli nie wypuścisz Vigiego, w obawie, że ten zrobi coś głupiego olbrzym w pewnym momencie walki chwyci klatkę i będzie używał jej jako broni, w wyniku czego uwięziony w niej człowiek zginie.

Czas zdecydować o losie Nordlingów!
Jeżeli Radowid nie zginie, wygra wojnę i odeprze ekspansję Nilfgaardu. Zjednoczy całą Północ pod swoim berłem, a czarodziejki, czarodzieje i nieludzie wciąż będą płonąć na stosach, aż przestaną, w jego uznaniu, zagrażać jego władzy.
Jednak, gdy po śmierci Radowida będziesz trzymał stronę Dijkstry, ten stanie na czele państwa redańskiego jako kanclerz. Redania wygra wojnę i uwolni Północ spod wpływu Cesarstwa. Nowo ustanowiony władca zaprzestanie polowań na czarownice, a jego kraj będzie przeżywał świetność, rozwijając się gospodarczo.
Jeśli zaś po udanym zamachu poprzesz wizję Roche'a, Redania pozostanie bez charyzmatycznego władcy, który mógłby poprowadzić ją do zwycięstwa. Nilfgaard wygra wojnę. Zgodnie z ustaleniami, Temeria powstanie w swoich dawnych granicach jako lennik Cesarstwa, ale z własną polityką wewnętrzną.

Czas na ostatnie pytanie! Najważniejsze dla życia pięknej i mądrej Ciri!
Pomożesz Ciri zostać wiedźminką.
Pomóc Ciri zostać cesarzową.
Pozwolisz Ciri zginąć.

Reklama
32 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 11

Kendix

Kendix

Svanrige nie jest aż tak zły
W końcu zjednoczył Skellige i walczył z Nilfgaardem
Co prawda wybuchła krwawa wojna domowa ale przecież się skończyła, a nie „nie będzie widzieć końca”

Odpowiedz
1
Elfy2

Elfy2

Świetne
PS Kto jeszcze uwielbia Ciri ręka do góry 😊

Odpowiedz
3
LANKADAR

LANKADAR

świetny quiz

Odpowiedz
2
serialovo

serialovo

•  AUTOR

@LANKADAR Dziękuję baaaaardzo

Odpowiedz
1
Herold

Herold

Nie rozumiem czemu stwierdziłaś/eś że Svanrige byłby zły. Byłby bardziej niezależnym władcą o czym świadczy jak potraktował Nilfgaardzkiego ambasadora

Odpowiedz
1
Herold

Herold

Te 5% na końcu nie posiada serca

Odpowiedz
1
lemonlimen

lemonlimen

Super quiz :)

Odpowiedz
2
serialovo

serialovo

•  AUTOR

@lemonlimen Dziękuje :D

Odpowiedz
2
Askafroa

Askafroa

super quiz

Odpowiedz
2
serialovo

serialovo

•  AUTOR

@Woodstockowicz Dziękuję ^^

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej