Teorie spiskowe na temat bajek! Co o nich sądzisz?

Nibylandia to Niebo, a Piotruś Pan to anioł, który oprowadza dusze zmarłych po tej cudownej krainie. Tłumaczyłoby to, dlaczego chłopcy w Nibylandi nigdy nie dorastają.
To bardzo prawdopodobne.
To niemożliwe!

Osioł to chłopiec w ciele osła? Według tej teorii, Osioł pochodzi z bajki ,,Pinokio"(Pojawił się na targu z bajkowymi postaciami, a jedyną bajką do której pasuje jest ,,Pinokio") i uciekł z Zabawkowni, ale nie odzyskał dawnej postaci. Chłopcy w Zabawkowni zamienieni w osły potrafili mówić, ale robiono wszystko, żeby zapomnieli jak to robić. Co jakiś czas również wydawali niekontrolowane ośle dźwięki. Co jeśli Osioł ze Shreka tak dużo mówi, aby nie zapomnieć jak to się robi? Jest jeszcze kilka dowodów potwierdzających tą teorię: Osioł w trzeciej części wspominał o majtkowaniu (W polskim dubbingu zmieniono na dręczenie w szkole), a Kot w Butach powiedział, że osły nie noszą majtek. Osioł powiedział, że nie chce do tego wracać i powiedział, że są rzeczy, o których nie powinno się mówić. Szkoła dla osłów oraz noszenie ubrania? Coś tu się nie zgadza. Poza tym, również w trzeciej części, gdy zamienił się ciałami z Kotem, Kot w Butach w jego ciele potrafił mówić, ale co jakiś czas wydawał niekontrolowane ośle dźwięki. Osioł odparł, że ,,z czasem nauczysz się to kontrolować". Czyli sam musiał się tego nauczyć. Co sądzisz o tej teorii?
Jest bardzo prawdopodobna! Zbyt wiele rzeczy sugeruje, że Osioł był kiedyś chłopcem.
Mimo wielu argumentów potwierdzających tę teorię, uważam, że jest to bzdura.

W oryginalnym komiksie ,,Zakochany Kundel" siostry Chapsa na imię mają Fluffy, Ruffy i Scooter (W filmie: Anette, Danielle i Colette). Na jednym z rysunków Tramp mówi ,,Przypomina mi ona Fluffy Ruffles", a Lady z zazdrością pyta kim jest owa suczka. Tramp zaprzecza, że nigdy nie spotkał Fluffy osobiście i słyszał o niej tylko z opowieści. Czy Fluffy i Ruffy mogły jednak dostać imiona po byłej ukochanej Trampa?
Tak, jest to prawdopodobne. Tramp wcześniej prowadził beztroski tryb życia i miał bardzo wiele partnerek. Wśród nich mogła znaleźć się i Fluffy. Zaprzeczając, mógł kłamać, aby Lady nie była zazdrosna.
Nie, nie sądzę, żeby to było prawdą.

Czy Jane może być wnuczką Belli? Obie panie mają brązowe włosy i są do siebie dość podobne. Obie uwielbiają kolor żółty i łączy ich sympatia do ,,dzikich" mężczyzn. W dodatku, Jane w filmie używała zastawy do herbaty, która do złudzenia przypomina tą z filmu ,,Piękna i Bestia". Czy myślisz, że łączy je pokrewieństwo?
Tak! Potwierdza to wiele faktów.
Nie, myślę, że to przypadek.
Reklama

Czy Chaps i Lily mogą być przyrodnim rodzeństwem? W pierwszej części filmu ,,Zakochany Kundel", w schronisku widzimy wiele psów. Jedynym, który przypomina Lily jest Peg. Obie mają niewielki wzrost, podobny kolor sierści z rozjaśnieniem na brzuchu, niebieskie oczy i puchaty, zakręcony ogon. Co jeśli jej ojcem jest Tramp? Peg jest w nim zakochana i wspomina, że kiedyś łączyła ich romantyczna relacja, a ilekroć Tramp pojawia się w jej życiu, przysparza jej kłopotów. Czy można do nich zaliczyć nieplanowaną ciążę? Potwierdzeniem tej teorii jest również podobieństwo Lily do Trampa. Mają niemalże takie same uszy i podobne rysy i kształt pyska. Co sądzisz o tej teorii?
Jest bardzo prawdopodobna! Kto inny mógłby być rodzicami Lily?
Uważam, że to bzdura. Rodzice Lily są nieznani i zapewne nigdy nie pojawili się w filmie.

Czy kapitan Hak zabił mamę Arielki? W bajce ,,Piotruś Pan", tytułowy bohater przyjaźni się z syrenami, a wśród nich znajduje się jedna, która przypomina matkę Ariel z młodości. Wiadomo, że jej mamę zabił zły pirat, którym mógł okazać się Kapitan Hak, ponieważ nienawidził on syren. Co o tym sądzisz?
To może być prawda, wiele rzeczy się zgadza.
To na pewno nieprawda, moim zdaniem te syreny nawet nie są do siebie podobne.
Reklama

Czy mieszkańcy stumilowego lasu mogą cierpieć na choroby i zaburzenia psychiczne? Kubuś Puchatek kompulsywnie się obżera, nadaktywny Tygrysek ma ADHD, Kłapouchy choruje na depresję, Królik na nerwice, Sowa ma dysleksje, a Prosiaczek stany lękowe? Co o tym sądzisz?
Myślę, że to może być prawda. Sam Krzysiu może mieć schizofrenię.
To, że ich zachowanie na to wskazuje, nie oznacza, że od razu mamy stawiać im diagnozy!

Czy Tarzan to brat Elsy i Anny? Rodzice dwóch sióstr płynęli na ślub (prawdopodobnie Roszpunki), ich statek się rozbił, ale oni nie utonęli. Dopłynęli do wyspy i tam dali życie chłopcu, a jakiś czas później zostali rozszarpani przez dzikiego kota, ale dziecko przeżyło i zostało wychowane przez zwierzęta. Przypomina to początek historii Tarzana.
Wszystko się zgadza! Prawdopodobnie Elsa i Anna mają młodszego brata.
To się kupy nie trzyma! Mamy za mało informacji.

Reklama
539 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 167

polaczux

polaczux

Ta z Elsą i Anną jest błędna, bo w 2 części widzimy, że rodzice sióstr płyną na Atochalan.

Odpowiedz
1
tasak_12

tasak_12

Przeciez wendy nie wrocilaby z nubylandii gdyby byla duchem

Odpowiedz
Zaginiony.dziadek.pepy

Zaginiony.dziadek.pepy

Fajny Quiz

Odpowiedz
padma_patil15

padma_patil15

teoria z osłem z kanału youtubera cypriana

Odpowiedz
szynszylka15

szynszylka15

•  AUTOR
Odpowiedz
Luna.Magic

Luna.Magic

Ostatnia teoria, jest nieprawdziwa! Przecież film " Tarzan" wyszedł wcześniej niż "Kraina lodu"!!!

Ale quiz fajny;)

Odpowiedz
szynszylka15

szynszylka15

•  AUTOR

@Tenczowatencza nie musi mi mówić tego 172627188 osoba😌
dziękuje

Odpowiedz
TraktorZpum

TraktorZpum

To jest taki wzruszający quiz ;v; nie ze wszystkimi się zgadzam jednak ich przedstawienie było spk

Odpowiedz
mariquana

mariquana

Ejjjejejejejejejej
skąd znasz teorię o młodszym bratu Elsy i Anny
nigdy o niej nie słyszałam XD

Odpowiedz
szynszylka15

szynszylka15

•  AUTOR

@mariquana wpisałam w neta ,,teorie spiskowe o bajkach Disneya" czy coś w tym stylu

Odpowiedz
AlliceD

AlliceD

Niektóre te teorie nawet nie znałam. Super quiz, ciekawie było poznać zdanie innych tutaj :)

Odpowiedz
1
JanePotter-Weasley

JanePotter-Weasley

Czy mieszkańcy stumilowego lasu mogą cierpieć na choroby i zaburzenia psychiczne? Kubuś Puchatek kompulsywnie się obżera, nadaktywny Tygrysek ma ADHD, Kłapouchy choruje na depresję, Królik na nerwice, Sowa ma dysleksje, a Prosiaczek stany lękowe? Co o tym sądzisz?

I'm sorry but this is stupid.
To była bajka mojego dzieciństwa i niby czemu mają choroby psychiczne? Każdy ma jakieś wady a to są właśnie wady tych postaci, a nie jakieś choroby psychiczne, więc Naprawdę nie rozumiem po co to. W takim razie ja też mam jakąś chorobę psychiczną.

Odpowiedz
Ichigami

Ichigami

Nie ogarniam, jak można wpajać zwierzętom z Kubusia Puchatka chorób psychicznych, zostało to stworzone pod względami humorystycznymi i wątpię, aby autor miał to na myśli. Po prostu Kubuś został stworzony, jako postać lubiąca jeść miód, Prosiaczek jest strachliwy, Królik się denerwuje i lubi mieć wszystko poukładane, ale to po prostu charaktery. Nie wiem, wkurza mnie jakoś, że ludzie do wszystkiego tworzą jakieś (niekiedy) bzdurne teorie albo creepypasty, bo to jest "modne"

Odpowiedz
4

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej