Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Scent ~zapisy~

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 70

.Emisia.

.Emisia.

Stoti, aż się zdziwiłam, że cię tu nie ma
@.Nieistotna.

Odpowiedz
2
.Nieistotna.

.Nieistotna.

@.Emisia. To nie dla mnie hah

Odpowiedz
2
.Emisia.

.Emisia.

@.Nieistotna. dlaczego?

Odpowiedz
1
.Nieistotna.

.Nieistotna.

@.Emisia. Bo nie ma postaci ludzkich

Odpowiedz
2
.Emisia.

.Emisia.

@.Nieistotna. też można zrobić ludzką przecież ( ci Łowcy Nagród czy jak im tam).
I chyba Fuerkowie są zbliżeni do ludzi (a przynajmniej ja tak zrobiłam moja postać)

Odpowiedz
1
.Nieistotna.

.Nieistotna.

@.Emisia. Teraz są zmiany, bo jak wbliłam tu zaraz po dodaniu, nie było ludzi
Ale i tak jestem zbyt leniwa, żeby się zapisać
Potem będę tego żałować, ale cóż xDD

Odpowiedz
3
.Emisia.

.Emisia.

@.Nieistotna. xD
No to się zastanów, hah, żeby nie żałować

Odpowiedz
1
Libera

Libera

Wgl zapomniałam to napisać wcześniej, ale w przestrzeni międzygwiezdnej nie ma takiego czegoś jak róża wiatrów. Północ, wschód, południe i zachód to wartości ściśle związane z naszą planetą oraz jej polem magnetycznym. Poza tym planety orbitują wokół gwiazdy, więc de facto nie da się go wyznaczyć.

Odpowiedz
2
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Libera niezbyt znam się na kosmosie 😅
Dziękuję za informację :)

Odpowiedz
1
Libera

Libera

@Flexilis hah, jasne. Jak coś to możesz pytać :)

Odpowiedz
1
Libera

Libera

Formularz:

Brat 1
Imię: Kayce
Rasa: Kwalea
Wiek: 18 lat
Cechy charakteru: Ironiczny, kocha sarkazm. Nie przejmuje się nikim, poza sobą oraz bratem bliźniakiem. Nie oszczędza złośliwych uwag, jest zdradliwy i wredny dla każdego, oprócz brata. Nieustrzaszony, bo wie, że nie ma nic do stracenia. Przebiegły i cwany, a jednocześnie inteligentny, czyli najgorsze połączenie. Nie pozawala się podejść, nie działa pochopnie. Na ogół opanowany i to wszystkich irytuje, że nie nje da się go sprowokować. Potrafi zachować zimną krew i nigdy nie odpuszcza sobie celu. Nie można mu ufać.
Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie): Wygląda jak normalny człowiek, i niemal nim jest. Nie jest wysoki, wręcz poniżej przeciętnej. Dobry tonus mięśniowy i wyskortowane ciało. Włosy ma krótkie po bokach i dłuższe na czubku, w kolorze blond. Oczy przenikliwie niebieskie, o jasnym i okrutnie zimnym odcieniu. Nos zgrabny, złamany przy chrząstce, jednak później prosty i zadarty przy końcówce przez co nie orli ani garbaty. Ogółem twarz ma uważaną za bardzo przystojną, choć wredną. Ma wiele blizn na ciele, w tym przez niemal całe plecy, wzdłuż kręgosłupa. Ma też jedną na górnej wardze, która ciągnie się przez kawałek twarzy. Ubrany w czarną dżinsową kurtkę oraz czarne spodnie. Pod spodem ma koszulkę na ramiączkach, również czarną. Pod szyją ma białą chustkę, którą czasami naciąga na nos, by ukryć swoją tożsamość. Jednak głównie jest to tylko ozdoba. Na szyi medalik. Nieodłącznym elementem jego wizerunku jest porządny łuk z doczepionymi piórami, a lotki strzał są w kolorze neonowo-żółtym.
Lubi: Biegać, wkurzać innych, łamać zasady, bić się.
Nie lubi: Innych ras i ogólnie wszystkich poza własnym bratem.
Skrótowa Historia: Razem z bratem byli niezdrowym przypadkiem. Urodzili się w Hurres, jako synowie Dorga Dnia i Fuerki. Wszyscy ich odrzucali i nikt nie dawał im szans na nawet względnie normalne życie w Hurres. Nikt ich nie chciał, więc bracia radzili sobie sami. Nie uzyskali żadnych mocy, ponieważ ich rodzice utracili je wcześniej. Jednak widzą normalnie. Inne istoty patrzą na nich z obrzydzeniem i mają za wstrętne hybrydy. Mimo to oboje wyruszyli, opuszczając granicę Kwalei. Idą wciąż przed siebie, zabijając i rabując, a ich reputacja rośnie we wszystkich królestwach. Znani są jako bracia Skanda (czyli atak złości) i wszyscy schodzą im z drogi. Choć są najsłabszą rasą to wzbudzają strach i przerażenie wśród wszystkich innych. Często istoty nie zdają sobie sprawy z ich pochodzenia, ponieważ oboje są przystojni. Powstało na ich temat wiele mitów i legend.
Dodatkowe informacje:
– Kayce był tym drugim bliźniakiem
– Potrafi strzelać z łuku i dobrze się czaić
– Świetnie się skrada
– Jest tym bardziej myślącym, samo jego imię oznacza „uważny, na baczności” i faktycznie, zawsze taki jest.
– Z bratem porozumiewa się gwizdami o różnej gamie dźwięków, przez co niemal stworzyli własny język
– Lubi zastraszać innych
– Ma legendarną celność
– Bardzo szybki i zwinny

Brat 2
Imię: Axwell
Rasa: Kwalea
Wiek: 18 lat
Cechy charakteru: Praktycznie wypisz wymaluj jego brat, jednak jest bardziej porywczy. On jest tym, który robi, a nie myśli.
Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie): Również podobny do brata, jednak wyższy od niego oraz oczy ma zielone. Ubrany w białą kurtkę z łuskami smoków. Spodnie beżowe. Niebieska apaszka pod szyją. Nieodłącznym elementem jego stroju jest miecz u paska, który nazwał Skanda, czyli tak, jak są znani z bratem w królestwach.
Lubi: Walczyć, zabijać, okradać.
Nie lubi: Kidy ktoś mu czegoś zabrania lub kiedy ktoś próbuje mu podskoczyć. Nienawidzi wszystkich innych oprócz własnego brata bliźniaka.
Skrótowa Historia: Jak wyżej.
Dodatkowe informacje:
– Doskonale walczy mieczem
– Jest silniejszy od brata, jednak biega zdecydowanie wolniej i nie jest tak zwinny
– Jego miecz został wykonany ze smoczego szkła (obsydianu)
– Jest tym pierwszym bliźniakiem

Hasło: Kwitnące słoneczniki

Są to dwie postacie wędrujące razem. Obu dam zdjęcia, jeśli ich przyjmiesz

Odpowiedz
2
Libera

Libera

Zapomniałam dodać, że mają konie. Koń Kayce’go jest brązowy, o odcieniu mahoniowym, z całymi białymi nogami, głową, grzywą oraz ogonem. Ma też białą prążkę wzdłuż grzbietu. Koń Axwella jest wysoki i biały z nielicznymi, małymi łatkami

Odpowiedz
2
.Emisia.

.Emisia.

@Libera ja ci zazdroszczę hah
Rzadko kiedy udaje mi się wymyślić tak oryginalne postacie

Odpowiedz
1
Libera

Libera

@.Emisia. Łał! Dzięki wielkie!

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

@Libera nie ma za co!

Odpowiedz
1
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Libera *dostają się tak ogółem*

Odpowiedz
1
Nya_Games

Nya_Games

Imię: Nya

Rasa: Furek

Ale pachnące są te słoneczniki kwitnące xD

Wiek: 19 lat

Charakter: potrafi być sarkastyczna, pewna siebie, niezbyt cierpliwa, czasami irytujaca, wysportowana, rozgadana, lecz potrafi zachowywać się cicho, bardzo dobrze się skrada,

Wygląd: atramentowo-niebieskie włosy, związane w kucyk pomaranczowo-żółtą frotką, zielone oczy, cera troche jaśniejsza niż u japończyka, camo hoodie z kapturem, czarne leginnsy, twarz ma zazwyczaj zasłoniętą czarną maską (taką jakby chustą). W jej bluzie, w rękawach są specjalnie wzmocnione miejsca, których nie widać na pierwszy rzut oka, w ktorych trzyma dwa sztylety z niebieskiej stali (bluesteel’a). Jej buty są czarnymi martemsami ze sznurówkami w kolorze jej włosów. Mimo, iż nie są to buty odpowiednie do skradania się, to jest ona w stanie chodzic w nich prawie bezszelestnie. Ubiera się tak, by zamaskować się wśród ludzi. Stała sie już tego mistrzem. Wśród Fureków, natomiast, chodzi w rozpuszczonych włosach, szerokich, bardzo kolorowych z dominującym żółto-pomarańczowym, spodniach z jedwabiu (po prostu cienkiego materiału), lnianej tunice, w której rekawach także są pochwy na sztylety. Zazwyczaj nie chodzi w butach, jesli to nie jest potrzebne, np. przejście gdzieś po ostrych kamieniach na ścieżce, lecz jeśli musi, to zakłada skórzane buty na miękkiej podeszwie, bardzo dobre do skradania się

Lubi: jeść pałeczkami, koty, jaszczurki, wspinaczkę, pływać, skakać po dachach (xD), czytać,

Historia: (—dopiszę potem w odpowiedzi na dole—)

Dodatkowe info:
– została wyszkolona na assassina przez swoją matkę, gdy była jeszcze ślepa i przez to jej wszystkie zmysły się wyostrzyły
– jej matka (Lia) jest z rasy Fureków, a ojca nigdy nie poznała, bo prawdopodobnie był z rasy Gadarów. Nya tak sądzi, bo czasem dolatują do niej strzępki myśli innych. Niestety, nie jest w stanie ich praktycznie zrozumieć.
– jest realistką
– jest leworęczna, ale tylko w kwestii pisania. W pozostałych czynnościach (walka sztyletem, wspinaczka itd.) radzi sobie rownie dobrze prawą ręką.
– nie posiada jednego palca (środkowego w prawej dłoni), bo kiedyś, gdy dostała zlecenie, by zabić, jej ofiara zdążyła zadać kilka ciosów zanim umarła i jeden z nich odciął jej palec

Odpowiedz
3
.Emisia.

.Emisia.

@Nya_Games chciałaś dodać historię, hah
I
*Fuerk, nie Furek

Odpowiedz
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Nya_Games *dostaje się*

Odpowiedz
TW

TW

Robię formularz 2 postaci jednocześnie bo mi będzie łatwiej. Także kwitnące słoneczniki.
Formularz:

Imiona: Jedediah i Tweego

Rasa: Jedediah to łowca nagród a Tweego – gadar o głowie kameleona

Wiek: obydwaj są w średnim wieku jak na swoją rasę, nie zdradzają, ile lat mają dokładnie

Cechy charakteru: Jedediah jest tryskającym energią optymistą, żądnym przygód i nałogowo pakującym się w kłopoty które uważa za świetną zabawę. Uśmiech nigdy nie schodzi z jego twarzy, żarty zawsze się go trzymają i wiele rzeczy robi tylko dlatego, że wydają mu się zabawne. Nigdy nie traktuje niczego poważnie, jest nieostrożny, nierozważny i zwykle nie myśli bo mu się nie chce. Uważa się za wybitną jednostkę i wspaniałego człowieka.
Tweego musi myśleć za siebie i za Jededahę. Jego dominujące cechy charakteru to rozwaga i spryt, jest też dość chciwy i uwielbia pieniądze. Z pozoru nieśmiały i skryty, w rzeczywistości większość czasu poświęca słuchaniu, badaniu sytuacji i wymyślaniu, jak wyciągnąć z niej najwięcej korzyści. Lubi przygody, chociaż sam się do tego przed sobą nie przyznaje. Uważa się za inteligenta.

Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie) : Jedediah ma urodę typowo jankeską (blond czupryna, mocna szczęka, opalona skóra, postawny i wysportowany) z wyjątkiem tego, że w skutek wady wzroku musi nosić okulary. Nosi takie z przyciemnionymi szybkami, dla efektu. Nosi też wypłowiałą, wystrzępioną czerwoną pelerynę, bo tak.
Tweego jest niski i chudy, ubiera się zawsze tak, jak akurat uzna za najkorzystniejsze dla własnego wizerunku. Zawsze jednak stara się mieć zakrytą twarz, łącznie z oczami.
Obaj często przebierają się za Fuerków, zwłaszcza gdy akurat zaleźli komuś za skórę.
Lubi: Jedediah – rozgłos, sławę, adrenalinę, alkohol, przyśpiewki i wysokie brunetki.
Tweego – pieniądze, winogrona, uczucie wyjścia cało z opresji i wysokie samice Gadarów o rzadkich odcieniach łusek.

Nie lubi: Jedediah – nudy, wysilać się bez korzyści dla siebie, warzyw i sera.
Tweego – kiedy ktoś każe mu coś robić, tańca, przedstawień teatralnych i Gadarskiej rodziny królewskiej.

Skrótowa Historia: Jedediah zaczął swą tułaczkę po świecie, kiedy bogaci rodzice (mieszkający w stolicy) wyrzucili go z domu, każąc mu zająć się w końcu czymś pożytecznym. Jed oczywiście nie zamierzał, więc kiedy tylko skończyły mu się oszczędności obwołał się łowcą nagród i przyjął zlecenie od krokodylej rodziny na schwytanie zbiegłego niewolnika Tweega. Jedediah zabrał się za to we właściwy sobie sposób, to znaczy ogłosił po całym mieście (a raczej w jego półświatku) że wyzywa buntowniczego kameleona na pojedynek w którym stawką będzie wolność jego lub Tweega. Więc… Tweego przybył w umówione miejsce. To nie był żaden podstęp że strony Jeda, pojedynek faktycznie się odbył. Przy świadkach. Tweego wygrał. A że dopilnował wcześniej, aby zasady wraz z wygraną zostały spisane i podpisane przez Jededahę… Dzielny poszukiwacz przygód został niewolnikiem zbiegłego kameleona. Inna sprawa, że szybko uznał go za równego gościa – Tweego, jak się okazało, uciekł tylko dlatego, że został siłą (a raczej rozkazem swoich właścicieli) wcielony do królewskiej trupy teatralnej, gdzie pięć dni w tygodniu musiał grać role komediowe w marnych szmirach co uważał za żenujące, a poza tym nie lubił jak mu ktoś rozkazuje i nie był dobrze karmiony. Jedediah uważał, że to świetna historia.
Wkrótce też miał okazję zrewanżować się Tweegowi za przegrany pojedynek – 3 tygodnie po zdobyciu swojego pierwszego w życiu niewolnika jego właściciel został schwytany przez handlarzy (wiadomo – kameleon) i wystawiony na targu na sprzedaż. Jedediah po prostu go kupił (cena nie była wygórowana) i odtąd znaleźli się w dziwacznej sytuacji prawnej, w której byli właścicielami siebie nawzajem. Nie pozostało im więc nic innego, jak wyruszyć ramię w ramię na poszukiwanie przygód (które kusiły Jedediahę) oraz fortuny (na którą liczył Tweego). Znaleźli ich wiele na całym świecie, ale nadal im mało, więc włóczą się od miasta do miasta i szukają kłopotów, a później sposobu, żeby wyjść z nich cało (pierwsze zapewnia Jedediah, drugie to specjalność Tweega). Ostatnio szukają kompanów.

Dodatkowe informacje: Jedediah gra na gitarze i sam o sobie układa ballady wychwalające jego bohaterskie czyny. Ballady się przyjmują i są później śpiewane w miejscach gdzie nikt nie pamięta, kto je ułożył.
W każdym mieście ci dwaj przedstawiają się inaczej, no chyba że ich reputacja jest im do czegoś potrzebna.
Jedediah ma zasadę „nie poluję na nic, co myśli”.
Czasami sprzedają się nawzajem nowym właścicielom (najzupełniej legalnie) a potem ich okradają i uciekają (już mniej legalnie) , po czym wyruszają w dalszą drogę.
Mają też inne dziwne metody zarobku.
Tweego wyznaczył kiedyś rekordowo wysoką sumę za schwytanie i dostarczenie mu żywego Jedediaha, co jest praktycznie gwarancją, że jeśli zuchwały łowca nagród trafi w ręce innych łowców zostanie oddany tam, gdzie trzeba. Jedediah uznał to za doskonały pomysł i zapewnił Tweegowi podobne „ubezpieczenie”.
Marzeniem Tweega jest wywołanie rewolucji w Sharopolis.
Jedediah uparcie nazywa koniotropy „końmi z wbudowanym jeźdźcem”.

Można ich zmienić pod potrzeby uniwersum, chętnie też udzielę więcej informacji.

Odpowiedz
4
.Emisia.

.Emisia.

@TW o jeżu, świetne postacie! Cudnie obmyśliłaś ich historię i… no, „właścicielstwo siebie nawzajem”(ha hah). Podziwiam za tak rozbudowane postacie, ja raczej aż tak mocno nie angażuję się w zapisy, bo zwyczajnie boję się, że nie będzie kontynuacji, a postać się zmarnuje… 😅

Odpowiedz
1
TW

TW

@Emisia5 dziękuję :)

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

@TW serio, cały obiad o tym myślałam i doszłam do wniosku, że to genialny pomysł *_*

Odpowiedz
1
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@TW dostają się 🎪

Odpowiedz
2
TW

TW

Wow, to jest bardzo ciekawe, oryginalne uniwersum… Można się jeszcze zapisać?

Odpowiedz
2
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@TW jasne, możesz

Odpowiedz
Corvum

Corvum

Poprawiony Formularz:
Imię: Afrah (nieznajomym przedstawia się jako Alama), ksywka „Af”
Rasa: Fuerk
Wiek: 19 lat
Hasło: Kwitnące Słoneczniki
Cechy charakteru: cicha, spokojna, wyrozumiała, działa impulsywnie, nie ma problemu z kłamstwami, bywa chamska, nie ufna, sarkastyczna, w grupie jest „obserwatorem” lub „szarą myszką”, cierpliwa, mało mowna, roztargniona, jest śpiochem, zapominalska, inteligentna, niepozorna, niekonsekwentna, mądra, chytra, leniuszek, spóźnialska, wytrzymała, uparta
Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie) : Jest to szczupła dziewczyna drobnej budowy o przeciętnym wzroście. Ma cerę w kolorze mlecznej czekolady, długie do pasa kręcone włosy w odcieniu czarnej kawy, które spina w kok i chowa pod turbanem oraz oczy o barwie mocnego ciemnego piwa. Lekko pachnie cynamonem. Jest zwinna. Ubiera się warstwowo. Nosi:
Pomarańczową lnianą koszulę, beżowoszare szarawary, coś w stylu kremowego poncza sięgającego tylko do pępka z fredzlowym wykończeniem, w pasie ma obowiązaną czerwono różowo pomarańczowo brązową hustę w złote wzory (a taka sama huste ma obowiązana wokół szyi i ramion), na głowie ma Fuerkański turban z czerwono brązowego płótna (odsłaniający jedynie twarz czasami tylko oczy), ta to wszystko jeszcze wkłada pelerynę z kapturem sięgającą do kolan zapinana ja jeden guzik pod szyją jest ona w pomarańczowo brązowym kolorze , cały ten struj doskonale chroni przed upałem i zimnem (latem ochładza zimą ogrzewa), na to wszystko nałożona jest warstwa biżuteria ze złota i drogich kamieni, wa po kilka różnych kolczyków w uszach, jeden w nosie (mały, tan na środku jak byki), naszyjniki i mnóstwo bransolet na rękach i nogach, we włosach ma słotę łańcuszki z kryształem opadającym na czoło, w pasie ma zawiązaną jedwabną turkusowo złotą szarfę i kilka łańcuszków (na jednym z nich wiszą sztylety, którymi świetnie rzuca), na stopach nosi wygodne do ucieczki rzemykowe sandały, zawsze ma przy sobie mały tobołek na ukradzione rzeczy, do pasa ma przytroczony bukłak na wodę, gdy nie chce być zauważana ubiera ponczo, szarawary, chusty i turban w jednolitym bezowym kolorze i nie ma biżuterii.
(To było najdłuższe zdanie jakie w życiu napisałam)
Lubi: pływać i kapać się w gorących źródłach, kraść i sprzedawać rzeczy, spacery, samotność, jeździć na koniu i ośle (juczne zwierzęta Fuerków), wspinaczki górskie, targi, czytać
Nie lubi: niepotrzebnej przemocy, być długo w jednym miejscu, zbyt dużo towarzystwa, głodu, łowców nagród, dużej ilości dzikich zwierząt, wczesnego wstawania
Skrótowa Historia: Urodziła się w starej rodzinie Fuerków. Gdy skończyła 15 lat i wykazywała zdolności magiczne została niezwłocznie zabrana do rodziny. Zawsze lubiła to „życie w podróży” i nie przeszkadzało jej to w nauce. Często gdy „karawana” Fuerków zatrzymywała się wymykała się na samotne spacery. Lubi chodzić na targi innych ras i oglądać oraz kraść towary a potem sprzedawać je gdzie indziej. Jest zawsze przygotowana do ucieczki przed strażnikami porządku (rząd) lub łowcami nagród. Najdrobniejszy ruch może ja sprowokować do działania. Jej rodzina ma pewna tradycję „od 15 roku życia dopóki kobieta nie wyjdzie za mąż żaden mężczyzna (z jej rasy, ale stara się żeby inni też) nie może jej dotknąć ani zobaczyć więcej jej ciała prócz dłoni, stóp lub twarzy”. Sfragistyka nie bardzo się to podoba i często kłóci się z rodzicami z którymi nie ma zbyt dobrych stosunków (są surowi i wymagający). Jej ojciec nie hamował się od bicia córki gdy go nie słuchała. Rodzice chcą ja wydać za mąż jednak ona nie chce i się temu sprzeciwia.
Dodatkowe informacje:
– jak każdy Fuerk świetnie walczy
– potrafi zastawiać pułapki
– ma lek przed pająkami
– ma jedną koleżankę (Afrah nie jest towarzyska) Erię (jeśli @Emisia5 się zgodzi)
– Potrafi rzucać i walczyć sztyletami jak jej ojciec (ojciec-Abel, matka nieważna)
– jest realistką
– jest uzależniona od przypraw i napoju korzennego
– jej „magiczna zdolność” to nadludzką szybkość (w granicach rozsądku, nie potrafi zapiepszać jak nie wiem co, po prostu jest trochę szybsza i niż normalni Fuerkowie )która jest pomocna w walce i ucieczce
– W fałdach jej stroju jest dużo skrytek
– Afrah jest dobrym kieszonkowcem
– Ma własną żmiję (ojciec nalegał) która często owija jej się wokół nadgarstka

Odpowiedz
3
.Emisia.

.Emisia.

@Moooooooooon Jeju, nie musiałaś całego poprawiać 😅

Odpowiedz
1
Corvum

Corvum

@Emisia5 nie poprawiałam całego tylko usunęłam „ciąganie”🤗

Odpowiedz
2
.Emisia.

.Emisia.

@Moooooooooon ale trzeba było w nowym kom ;)

Odpowiedz
1
Corvum

Corvum

@Emisia5 nie mogłam już edytować

Odpowiedz
1
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Corvum dostaje
się

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

Jup, wreszcie skończyłam hah
Chyba nikomu nie będzie się chciało czytać. Długie.
Mam nadzieję, że ujęłam wszystko, co chciałam 😅

Choć perfecto pewnie i tak nie jest

(P.S. już mam ochotę ją narysować)

Imię: Eria (prawdziwe imię, zwykle nie zdradza. Niemal każdemu przedstawia się inaczej), wśród często używanych imion występują Lorelei i Amaia

Rasa: Fuerk

Wiek: 20 lat

Cechy charakteru: spokojna, cicha i opanowana. Jest doskonałą obserwatorką, nic nie umknie jej uwadze, gdyż jest niezwykle spostrzegawcza. Dobrze kłamie, a także wtapia się w tłum lub otoczenie. Jej cechy to także przebiegłość, spryt i tajemniczość. Lojalna wobec „swoich”, natomiast opryskliwa w stosunku do obcych (no, chyba że ubija interes), jest także dosyć nieśmiała. Charakteryzują ją wścibstwo i ciekawskość.

Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie): jej sylwetka jest raczej smukła i elegancka. Jest wysoka. Jej skóra ma nieco ciemniejszy odcień, a mocno falowane włosy do ramion są ciemnoczekoladowe. Zwykle splata je w luźny warkocz, kok lub kitek za pomocą kolorowych chustek. Wśród włosów i na nich błyska mnogość lśniących łańcuszków. Oczy okolone gęstymi rzęsami są szmaragdowe. W uszach ma przeróżne piękne kolczyki. Porusza się z gracją i zwinnością niczym kotka.

Ubiór:

○ gdy jest w miejscu publicznym: czerwono-złoto-błękitno-szmaragdowa suknia (zazwyczaj w takich kolorach) z niewidocznym na pierwszy rzut oka rozcięciem, „niewinna” narzutka z frędzlami na ramionach dopasowana do sukni i wygodne buty do pół łydki

○ gdy ukrywa tożsamość: luźne spodnie i bluzka w kolorach jej sukni, długa, wzorzysta peleryna z kapturem w zgaszonych odcieniach reszty jej odzieży, te same buty.

○ gdy się ukrywa/ucieka przed kimś: jej ubiór z punktu wyżej zmienia kolor na barwy maskujące

○ jej płaszcz jest przeciwdeszczowy i pełen skrytek oraz ukrytych kieszeni, które może znaleźć tylko ona

○ myk z ubraniem polega na tym, że dzięki specjalnym guzikom może zapiąć suknię tak, aby służyła jako spodnie, a pelerynę upiąć tak, by wyglądała jak zwykła narzuta. Czyli na przykład spodnie i suknia to jedno i to samo.

○ na nadgarstkach nosi różne łańcuszkowe i inne bransolety, a u pasa przyczepia złote kółka i komplet noży.

○ w swoim pasie od spodni/sukni ma ukryty składany łuk refleksyjny, a strzały powsadzane w przeróżne zakamarki

Lubi: czytać, lasy, naturę, iluzje, robić innym żarty, wchodzić na drzewa i zwierzęta.

Nie lubi: dymu, hałasu, osób zachowujących się „Nie fair”/niehonorowo i wrednych

Skrótowa Historia: urodziła się w jednej z najbardziej tajemniczych rodzin Fuerków. Nikt ich nigdy nie widział (a jeśli już widział, to wziął za zwykłych ludzi), a tym bardziej nie złapał. Oczywiście musieli oddać Erię do ośrodka, lecz z niecierpliwością wyczekiwali jej powrotu. Zaraz zaczęli wprowadzać ją w tajniki znikania i „aktorstwa”. Dziewczyna szybko się usamodzielniła i rozpoczęła własne życie, lecz kontakty z rodziną pozostały ciepłe i przyjazne.

Dodatkowe informacje:

– jak większość Fuerków doskonale walczy

– świetna iluzjonistka

– ma zdolności pozwalające jej „zakrzywiać rzeczywistość”, np zmieniać kolorystykę swego płaszcza, lekko korygować tor lotu strzały itp. To jeden z czynników, dzięki którym jest mistrzynią iluzji.

– pomimo ogromu błyskotek i ozdób lśniących w słońcu Eria potrafi zniknąć w ułamku sekundy

– jest bardzo zwinna i w walce często polega na unikach unikach, sztuczkach i fortelach

– ma świetny wzrok

– praktycznie uzależniona od miodu

– rzadko się do kogoś przywiązuje (nie licząc rodziny)

– jest marzycielką i wolnym duchem

Odpowiedz
4
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@.Emisia. Dostaje się. Tak, piszę to teraz :>>>

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

@Flexilis a ja tak nie wiedziałam, o co kaman xD
JUHU! :D

Odpowiedz
1
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@.Emisia. Tak naprawdę to wszyscy się dostali XDDDDDD

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

Sorki, że jeszcze nie dałam formularza, ale dziś nie bardzo miałam czas go pisać… urodziny były
Poczekałabyś na mnie?

Odpowiedz
1
Night_Raven

Night_Raven

Formularz:

Imię: Adalson

Rasa: Kwalea – otaur

Wiek: 17 lat

Cechy charakteru: nieśmiały, płochliwy, strachliwy, introwertyczny, skory do pomocy, uparty, miły, łągodny

Wygląd: Adal jest całkiem niski jak na swoją rasę. Jest w połowie osłem, ma więc długi, szary, matowy tułów konia i spore czarne kopytka. Na lewym boku ma znamię, które zostało mu z czasów, gdy polowania na jego gatunek były całkiem modne. Ponad dolną częścią ciała zauważyć można jego opaloną klatkę piersiową oraz kwadratową, pokrytą bujnymi, czarnymi włosami twarz pełną piegów.

Lubi: spokój, muzykę, długie przechadzki, dzieci

Nie lubi: swoich rodziców, łowców nagród, polowań, hałasu, natręctwa, braku szacunku

Skrótowa historia: Kiedy ukończył 15 lat, na jaw wyszło, że nie posiada żadnych zdolności magicznych. Ponieważ nie miał kto wziąć go pod swoje skrzydła (a przynajmniej nie wiadomo, co działo się z jego rodzicami), wyrzucono o do lasu, gdzie spędził rok swojego życia, w samotności.Na jego nieszczęście, zaczął się wtedy sezon na polowanie na koniotropy. Kilka razy został więc zraniony, nawet raz prawie zabity, przez łowców nagród. Uratowany został jednak przez kilku Paskud, które mieszkały w okolicy. Te zabrały go do siebie i uleczyły. Od tego czasu mieszka z nimi i głównie zabawia mieszkających tam ludzi.

Dodatkowe informacje:
* czasem lubi zaglądać do schronisk prowadzonych przez Kwaley (?), żeby porozśmieszać będące tam dzieci (np. wydaje dziwne dźwięki)
* wciąż nie może wybaczyć tego, że jego rodzice porzucili go w dzieciństwie
* potrafi grać na fletni pana

~*~

Imię: Mina

Rasa: Gadar

Wiek: 19 lat

Cechy charakteru: stanowcza, pracowita, ambitna, skrycie łagodna, niezależna

Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie) : Mina jest wysoką dziewczyną o głowie czerwonej jaszczurki, na której mieszczą się duże, żółte oczy z pionowymi źrenicami. Jest odrobinę przy kości, jak każda stereotypowa kucharka, ponieważ ma „zaszczyt” gotować posiłki dla niektórych członków rodziny królewskiej.

Lubi: gotowanie, podejmować własne decyzje, żarty

Nie lubi: niebezpieczeństw, bycia karaną, porażek, walk

Skrótowa Historia: Mina urodziła się jako 4 córka jednego z kucharzy rodzin królewskich – ma więc naturalne predyspozycje do gotowania. Idzie jej coraz lepiej, możliwe że w przyszłości będzie przyrządzać jedzenie dla samej Matki. Ma jednak ciche marzenie, by kiedyś uciec z Sharopolis i ukryć się gdzieś, by nigdy nie musieć już nikomu służyć. Boi się jednak gniewu Matki i tego, że sama nie poradzi sobie na świecie.

Dodatkowe informacje:
* mieszka na obrzeżach Sharopolis, w takich glinianych domkach i codziennie musi dochodzić do centrum stolicy
* ma 5 pozostałego rodzeństwa, czyli jest jednym z najmłodszych dzieci

~*~ Hasło: Kwitnące słoneczniki ^^

Imię: Mia

Rasa: Jojo – wampir *mogę zrobić coś takiego? :3*

Wiek: 12

Cechy charakteru: wesoła, ciekawska, uparta, odważna, wścibska, manipulacyjna, sprytna, roztargniona, subiektywna, niezależna, egoistyczna, zawsze chce mieć ostatnie słowo

Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie) : jest średniego wzrostu, bladą dziewczynką o krótkich, brązowych włosach, ciemno-brązowych, przechodzących w czerwień oczach i małym, zadartym nosie. Ma ona dużo śladów oparzeń na ciele, ponieważ jak wiadomo, wampiry są niesamowicie wrażliwe na światło słońca, a ponieważ jest ślepa, nie była w stanie go zobaczyć.

Lubi: książki, żarty, sporty, muzykę, ludzi, odkrywać świat

Nie lubi: gdy ktoś się z niej nabija, ciszy, siedzenia w miejscu, nudy, zakazów

Skrótowa Historia: Mia jest córką jakiś tam wampirów. Jak każde dziecko, została im zabrana, a wrócić do nich będzie mogła dopiero za 2 lata, gdy skończy 15 rok życia.

Dodatkowe informacje:
*w przyszłości, gdy skończy 15 lat, wykształci się u niej pewnie jedna moc ‚specjalna’, taka typowo wampirza, np. będzie potrafiła hipnotyzować, latać, czytać w myślach czy inne cip

~*~

Imię: Addae

Rasa: Ibera

Wiek: 24 lata

Cechy charakteru: sprytny, otwarty, pozytywnie nastawiony, przyjazny, pewny siebie, ciekawski, leniwy, nerwowy, lekkomyślny, emocjonalny, kompetytywny, nie cierpiący porażek, pomysłowy

Wygląd (chodzi mi głównie o kolory, ale typowy wygląd też dajcie) : jest on żyjątkiem pokrytym złotawą łuską, a jego płetwy i wachlarze mienią się w kolorze szmaragdowej zieleni. Nie jest on największym z iberów, ale nie przeszkadza mu to, bo dzięki temu jest szybszy – i łątwiej będzie wygrać mu wyścig.

Lubi: wyścigi, rywalizację, łamanie zasad, kamienie szlachetne, sporty, pomagać innym

Nie lubi: przegrywać, siedzieć w miejscu, naśmiewania się z niego, schematów

Skrótowa Historia: Addae urodził się, żeby się ścigać. Jest mały, zwinny i szybki, do tego wydaje się jakby przewidywał kolejne ruchy jego przeciwników. Na prawie każdym wyścigu zajmuje miejsce na podium, jednak nie robi tego z chęci posiadania władzy – najważniejsze dla niego to dobrze się bawić

Dodatkowe informacje:
*ma dużo poobijań, kilka oderwanych łusek i nieco posarpany górny wachlarz – no co, wyścigi to nie najbezpieczniejszy sport
* z jego leniwością to jest tak – jak czegoś nie musi, to nie zrobi, chyba że mowa o zakładzie, turnieju, konkursie, itd. Wtedy jakby mu się coś przełączało i zrobi wszystko, byle wygrać

💛

Odpowiedz
4
TW

TW

@Night_Raven czy Mina mogłaby być skrytą największą miłością Tweega?

Odpowiedz
2
Night_Raven

Night_Raven

@TW o jeżu, oczywiście :D nawet ciekawa jestem, jak by się to rozwinęło :3

Odpowiedz
2
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Night_Raven dostaje się!
(to wcale nie tak, że dopiero teraz się za to zabieram xD)

Odpowiedz
1
Flexilis

Flexilis

•  AUTOR

@Flexilis w zasadzie dostają xD

Odpowiedz
1
Night_Raven

Night_Raven

@Flexilis xDD. ale lepiej późno niż wcale tho ❤

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej