Odkryj piękno polskiej wsi!

Ludzie często nie doceniają tego, do czego mają najbliżej, co jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Postaram się dzisiaj zobrazować Tobie, jak piękna jest polska wieś. Na początek zabiorę Cię do zagrody, zobaczysz w niej wspaniałe zwierzęta, których nie spotkasz w mieście. Piękne, prawda?

Wszyscy muszą się zgodzić, że o wiele lepsze i smaczniejsze owoce są te, które zerwiemy w babcinym sadzie, niż te kupione w sklepie spożywczym. Podobnie jest z warzywami - o wiele lepiej się spożywa je, gdy wiemy skąd pochodzą i mamy pewność, że nie są przepełnione chemikaliami. Na wsi bowiem stawia się na naturalność i jakość, nie na ilość.

Kolejnym wspaniałym atutem wsi są tradycje, podtrzymywane z pokolenia na pokolenie. Robi się ciepło na sercu, gdy patrzy się na ludzi, którzy jednoczą się, by osiągnąć dany cel. Dożynki, festyny i wiele innych wydarzeń ukazuje nam, w jak wspaniały sposób ludzie potrafią połączyć swoje siły.

Lasy, dziewicze piękno naszej planety. Miejskie parki i tereny zielone nie równają się z tym, co ma nam do zaoferowania wieś. Wystarczy wybrać się nawet na krótką przechadzkę po lesie, by spotkać lisy, jelenie, wiewiórki czy sarny. Zwierzęta żyją tu tak, jak przed wieloma latami. W miastach nie mają one takich rarytasów, rozwój wielkich aglomeracji negatywnie przyczynił się do życia tychże zwierząt. Jedynie na wsi czeka je pradawny spokój. Wędrówka po lesie to nie tylko chodzenie po suchych liściach, jest to wspaniała przygoda, gdzie pokonywanie strumyków i wspinanie się po skarpach jest bardziej niż pewne.
Reklama

Ludzie. Starsi ludzie są prawdziwymi skarbnicami wiedzy, ich oczy niejedno widziały, a uszy niejedno słyszały. Pamiętają rzeczy, których nasze pokolenie już nie doświadczy. Są żywym dowodem na to, że prawdziwa miłość nie rdzewieje. Mimo że nie zawsze ich młodość była łatwa, to jednak poradzili sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Powinniśmy czerpać z nich wzorce, gdyż ich postawa jest godna naśladowania.

Nigdzie nie ma piękniejszych wschodów i zachodów słońca, niż na wsi. W mieście nie jesteśmy w stanie dostrzec ich piękna, gdyż liczne światła rozpraszają ich widok. Wystarczy opuścić miejski zgiełk, by móc podziwiać je w pełnej okazałości.
Reklama

Pięknymi aspektami, które wprowadzają nieco grozy i tajemniczości, są stare, często opuszczone domostwa. Aż ciężko uwierzyć, że każde z nich kryje w sobie swoją historię. Jedne są wesołe, a drugie nie do końca. Łączy je jednak to, że każde z nich zostało wybudowane ciężką pracą ludzkich rąk na przestrzeni wielu lat.

Wieś jest miejscem, gdzie nietrudno o odpoczynek. Wystarczy usiąść w cieniu wiekowego drzewa, udać się na łąkę, czy pole. Wielkie miasta nigdy nie zasypiają, więc nie można tu mówić o chociażby namiastce relaksu, którego możemy doświadczyć w mniejszych miejscowościach. Wioska jest miejscem, gdzie czas płynie wolniej, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Reklama
67 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 19

_Kiniaax_

_Kiniaax_

Przecudowny quiz. Na wsi jak dla mnie najładniej wyglądają zachody słońca są przecudne <3

Odpowiedz
superkid

superkid

najlepszy quiz ever. mieszkam na wsi i jest tam spoko, tylko do szkoły muszę długo jechać. ale nic nie zastąpi codziennego widoku krów… (i ostrożności, by nie wdepnąć w krowi placek leżący na asfalcie :P)

Odpowiedz
2
Punic

Punic

Ja jednak mam inne zdanie co do wsi. Prezentuje moje odczucia na ten temat:
– Wali nawozem. Wg. mnie mieszkanie na wsi to smród nawozu z pół uprawnych;
– 5 km do biedry. Musisz jechać samochodem do najbliższego sklepu po takie rzeczy jak chleb
– Inny rodzaj pracy. W mieście pojedziesz sobie samochodem do klimatyzowanego biura i zarobisz przyzwoite pieniądze – na wsi musisz z********c na polu, nie ważne czy jest mróz, deszcz czy inny żywioł. W dodatku trzeba się mierzyć z suszami i ze zbyt dużą ilością deszczu;
– Jakość dróg. W mieście utkniesz w korku, na wsi z powodu fatalnej jakości dróg przez popsute podwozie;
– Nie widziałem jeszcze upraw w mieście. Moim zdaniem to nie prawda, że NA KAŻDEJ JEDNEJ wsi stosuje się uprawy bez GMO (choć jestem zwolennikiem GMO), chemii etc;
– U mnie w Poznaniu normalnie chodzą sobie dziki, jeże i inne takie.

Odpowiedz
2
Mintea

Mintea

@Punic przepraszam, nie chciałam ego tutaj napisać…

Odpowiedz
Kawaii_cl0ud

Kawaii_cl0ud

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (7)
cottagecore

cottagecore

bardzo dobrze, że ten quiz trafił na Stronę Główną. Wsie to urocze miejsca, gdzie możemy poczuć się wolni i mieć kontakt z naturą. Quiz leci do ulu <3

Odpowiedz
2
333ccc

333ccc

Bardzo klimatyczny quiz – dzięki zdjęciom i dzięki narracji. Myślałam, że quiz będzie bardziej odnosił się do „polskiej” niż do „wsi” z tytułu, ale i tak bardzo mi się spodobał

Odpowiedz
1
soiree

soiree

Ależ estetyczny, klimatyczny quiz… Wprost się zakochałam i – w stu procentach będąc pewną swoich działań – dodaję to głosowanie do swoich Ulubionych!🙈

Odpowiedz
2
x.Darika.x

x.Darika.x

•  AUTOR

@soiree jejku, bardzo miło mi to słyszeć, dziękuję 💞

Odpowiedz
2
soiree

soiree

@x.Darika.x A mnie miło jest, gdy widzę, iż kogoś udało mi się uszczęśliwić…🤍💬

Odpowiedz
1
hellohoney

hellohoney

super quiz, bardzo klimatyczny 💗

Odpowiedz
2
x.Darika.x

x.Darika.x

•  AUTOR

@hellohoney dziękuję 💓

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej