Który mit pasuje do Twojego życia?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 66

Akaria

Akaria

Mit o Demeter i Korze
Za zboża, płody ziemi, rolnictwo odpowiadała bogini Demeter. Gdy Hades porwał do podziemi jej ukochaną córkę, bogini wpadła w rozpacz i w poszukiwaniu Kory opuściła Olimp – a na jej rozkaz ziemia stała się jałowa i przestała rodzić. Wówczas Zeus i Hades musieli ustąpić – nie mogli jednak całkiem oddać Kory matce, ponieważ zjadła w podziemiach ziarenka granatu – pożywienie zmarłych. Zawarto, więc kompromis. Kora dziewięć miesięcy spędza na ziemi z matką, a na trzy schodzi do męża, do podziemi – wtedy życie na ziemi zamiera i panuje zima. Ale wiosną Kora powraca, a wraz z nią – kiełkują nasiona i rodzi się życie. Oto mit, który pasuje do Twojego życia! Pochwal się wynikiem w komentarzu!

Dla mnie ok😜

Odpowiedz
Nadia_Tiger

Nadia_Tiger

Mit o Orfeuszu i Eurydyce

Orfeusz był synem muzy Kaliope i króla Tracji. Potrafił grać na lutni tak pięknie, że wszystko, co żyło, zbierało się wokół, by go słuchać. Eurydyka była jego ukochaną żoną, nimfą drzewną, która zmarła ukąszona przez żmiję. Zrozpaczony Orfeusz zrobił coś, na co niewielu byś się odważyło – poszedł do Hadesu. W jego muzykę zasłuchał się Charon i Cerber, a wzruszony Hades obiecał oddać Eurydykę. Był tylko jeden warunek – Orfeusz miał nie oglądać się za siebie. Niestety, śpiewak tak bardzo pragnął spojrzeć na ukochaną, że niepomny przestróg odwrócił się. Zgodnie z umową w tym momencie stracił ją na zawsze. Sam błąkał się potem po świecie, śpiewając o swojej rozpaczy. Oto mit, który pasuje do Twojego życia! Pochwal się wynikiem w komentarzu!

Hah szkoda

Odpowiedz
1

V...e

Demeter i Kora

Odpowiedz
KOSTl

KOSTl

Mit o Demeter i korze

Odpowiedz
Potter_Avenger

Potter_Avenger

Mit o Demeter i Korze
Nigdy nie czytałam

Odpowiedz

Blue000

O heraklesie

Odpowiedz
Fuyu

Fuyu

Mit o Demeter i Korze

Odpowiedz
X_Kunai_X

X_Kunai_X

Mit o Orfeuszu i Eurydyce
Orfeusz był synem muzy Kaliope i króla Tracji. Potrafił grać na lutni tak pięknie,
że wszystko, co żyło, zbierało się wokół, by go słuchać. Eurydyka była jego ukochaną żoną, nimfą drzewną, która zmarła ukąszona przez żmiję. Zrozpaczony Orfeusz zrobił coś,
na co niewielu byś się odważyło – poszedł do Hadesu. W jego muzykę zasłuchał się Charon i Cerber, a wzruszony Hades obiecał oddać Eurydykę. Był tylko jeden warunek – Orfeusz miał nie oglądać się za siebie. Niestety, śpiewak tak bardzo pragnął spojrzeć na ukochaną, że niepomny przestróg odwrócił się. Zgodnie z umową w tym momencie stracił ją na zawsze. Sam błąkał się potem po świecie, śpiewając o swojej rozpaczy.
Wsumie…spoko.

Odpowiedz

Fryzik120

Mit o Demeter i Korze
Uwielbiam ten mit ❤️❤️

Odpowiedz
volnadushka

volnadushka

Ktos tu chba niema dobrze w glowie, no i tk jk pislm wczesniej ze quizy byly fajne a od jkgs czsu to smietnisko dla beztalentow i złodziei informacji

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej