Japońskie przekąski! – Czy chciałbyś je spróbować?

Japończycy są znani ze swojego długiego życia oraz zdrowia. Często wydaje nam się, że tamtejsze przekąski są dziwne, niesprawdzone i nie do końca bezpieczne. Można spotkać i takie, jednak ogólne wrażenie powstało w wyniku różnicy kulturowej - używania innych składników, np. mąki ryżowej czy pasty z fasoli. Dzisiaj możesz poznać nieco japońską kuchnię i być może zachęcić się do spróbowania japońskich smakołyków. Gotowy?
Tak!
Jasne!

Czy chciałbyś spróbować mochi, gdyby przytrafiła się taka okazja? Są to tradycyjne japońskie ciastka przygotowywane z klejącego ryżu oraz mąki ryżowej. Najczęściej nadziewane są pastą ze słodkiej, czerwonej fasoli lub truskawek. Brzmi zachęcająco?
Jasne!
Niezbyt...

Opowiedzmy sobie o dango, ulicznej przekąsce podobnej do mochi. Są to okrągłe kluski z mąki ryżowej, podawane na szpadce po zazwyczaj 3 sztuki. Często polewa je się specjalnym sosem. Mogą być barwione, np. czerwoną fasolą czy zieloną herbatą. Zachęciłam Cię do skosztowania dango?
Zdecydowanie!
Raczej nie...

Następną słodką przekąską jest popularne taiyaki. Jest to "ciasteczko", którego ciasto jest pieczone w specjalnych foremkach. Jest nadziewane najczęściej pastą z osładzanej czerwonej fasoli azuki, ale można spotkać także inne warianty, np. z czekoladą. Spróbowałbyś takiyaki?
Z wielką chęcią!
Zdaje się, że nie...
Reklama

Nie możemy pominąć daifuku! Jest to mochi, które nadziewa się anko, czyli po prostu pastą z czerwonej fasoli. Daifuku ma różne odmiany, najbardziej zachęcające jest ichigo daifuku, zawierające truskawkę. Wygląda apetycznie! Domyślam się, że chciałbyś skosztować takich ciasteczek. Zgadza się?
Oczywiście!
Zdecydowanie nie...

Zanim przejdziemy do słonych przekąsek, musimy omówić dorayaki - pyszne, japońskie naleśniki. Małe naleśniki nakłada się na siebie, a pomiędzy nadziewa pastą z czerwonej fasoli - bardzo zresztą popularnej w Japonii. Chciałbyś ich spróbować?
Tak!
Nie brzmi zachęcająco...
Reklama

Nadeszła ta chwila, kiedy przechodzimy do słonego jedzenia. Takoyaki - potrawa przygotowywana z ciasta i ośmiornicy podawana w formie kulek. Zajada się je najczęściej podczas noworocznych wizyt w świątyniach lub kiedy organizowane są najróżniejsze festiwale. Byłbyś gotowy spróbować takoyaki?
Na pewno!
Nie kwapi mi się.

Przyszła kolej na ostatnią potrawę, jaką jest słynne tamagoyaki. Jest to japoński omlet, który powstaje w wyniku zrolowania kilku warstw gotowanych jajek. Przygotowuje się go często w specjalnych, prostokątnych patelniach. Według mnie wygląda pysznie! Też tak uważasz?
Tak, zdecydowanie!
Nie za bardzo...

Reklama
217 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 103

_Naomis_

_Naomis_

gdy zobaczyłam taiyaki to ażmi się Gran Torino przypomniał XDDDD

Odpowiedz
1
Chae_Chae

Chae_Chae

ja bym z tego zjadła prawie wszystko🍣🍹

Odpowiedz
2
julianeko1

julianeko1

Tayiaki i mochi już jadłam😊

Odpowiedz
Luisek

Luisek

Niezły quiz

Odpowiedz
1
zaggatka221

zaggatka221

CzAJnis FUd iS GrEjT

Odpowiedz
1

t....

@zaggatka221 Jakie czajnis? DŻAPANIS! 😂

Odpowiedz
zaggatka221

zaggatka221

@Rubsonek ciiii🤫 Nic nie słyszałaś🙄

Odpowiedz
TamakiKun

TamakiKun

Mochi próbowałam uvu Oczywiście każdą z tych potraw z wielką chęcią spróbuję!

Odpowiedz
julianeko1

julianeko1

@TamakiKun ja też

Odpowiedz
goldenblue

goldenblue

Fajny quiz 🧇🍍

Odpowiedz
2
MidnightM

MidnightM

Fuj we wszystkich potrawach był ryż albo fasola

Odpowiedz
MisteryOfMe

MisteryOfMe

Tylko 2 zaznaczyłam na tak… Aż sama się zdziwiłam.

Odpowiedz

P...l

Przez tą drugą potrawę mam smaka😋😔

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej