Jakiego herosa najbardziej przypominasz?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 74

Potter_Avenger

Potter_Avenger

Kyrene
no spoko spoko tylko najadą nie jestem kcnwdkjfnwdkjbfw

Odpowiedz
Daughter.of.Atena

Daughter.of.Atena

Tezeusz

Odpowiedz

Terra_Mania

Herakles
Ze wszystkich herosów najbardziej przypominasz Heraklesa! Był on synem Zeusa i Alkmeny. Zasłynął ze swoich dwunastu prac, które musiał wykonać w ramach rekompensaty za zabicie rodziny, co tylko potwierdza jego agresywność. Wyrocznia Delficka kazała mu udać się do pewnego króla, który wykorzystał swoja władzę nad Heraklesem, dając mu niezwykle trudne zadania, by półbóg w końcu zginął, lecz udało mu się je wykonać. Herakles miał 3 żony. Ostatnią była Hebe, bogini młodości, gdyż po śmierci Zeus stwierdził, że skoro jego syn tak cierpiał za życia, to trzeba to mu wynagrodzić, więc po śmierci herosa uczynił go odźwiernym na Olimpie. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
Atabi

Atabi

Atalanta
Super!!!

Odpowiedz

.....

o: nie wiedziałam poza tym fajny quizik Bresia
Tezeusz
Najbardziej ze wszystkich herosów przypominasz Tezeusza! Tezeusz był synem Posejdona. Przed starciem z Minotaurem miał wiele przygód, które potwierdzają jego bohaterskość i odwagę. Zabił takich zbójów jak Perifetes, olbrzym Sinis, wielka dzika świnia Faja, Skiron Megarejski. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1
Britomartis

Britomartis

•  AUTOR

@.amour. fenk ju :3

Odpowiedz
1

.....

@Britomartis jestem córa Posejdona aktualnie ze z stresem

Odpowiedz
1
-Ryska-

-Ryska-

Psyche
Psyche była śmiertelniczką, córką królewskiej pary. Normalne życie uniemożliwiała jej niezwykła i wręcz idealna uroda, o którą zazdrosna była sama Afrodyta. Owa bogini nakazała swojemu synowi, Erosowi sprawić, by Psyche zakochała się w kimś szpetnym, lecz Eros sam się w niej zakochał. Kiedy Afrodyta dowiedziała się o ich miłości, rozkazała Psyche wykonać kilka niewykonalnych zadań, by udowodnić miłość do Erosa. Do zadań należało, np. przyniesienie dzbanka wody ze Styksu, czy przyniesienie specjalnej maści prosto z Podziemi. Śmiertelniczka wykonała wszystkie zadania, lecz wykonując ostatnie, prawie zginęła (maść od Persefony po otwarciu okazała się być śmiertelnie niebezpieczna). Eros odnalazł umierającą kochankę na Olimp, gdzie została uczyniona nieśmiertelną, co uchroniło ją przed śmiercią. Została boginią duszy ludzkiej. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Super quiz😄

Odpowiedz
1
Britomartis

Britomartis

•  AUTOR

@Ryseq dziękuję <3

Odpowiedz
.Selene.

.Selene.

Kyrene
Super quiz

Odpowiedz
1
Britomartis

Britomartis

•  AUTOR

@Naletheria Dzięki!

Odpowiedz
1
aedes

aedes

Atalanta była córką Iasosa i Klymene. Ojciec porzucił ją, gdy była noworodkiem, lecz wychowała ją niedźwiedzica. Później myśliwi zabrali ją z lasu, by „ją uratować”, do wioski, ale Atalanta już została trochę dzika. Po jakimś czasie znów zamieszkała w lesie. Zyskała rozgłos i sławę, przez to, że wzięła udział w polowaniu na Dzika Kalidońskiego. Wykorzystał to jej ojciec, sprowadzając do domu i proponując jej wyjście za mąż. Lecz Atalanta podyktowała warunki. Wkrótce okazało się, że jej mężem zostać miał mężczyzna, który zdoła ją prześcignąć. Aby ułatwić im zadanie, startowała dwadzieścia kroków przed linią startu. Jednak każdego mężczyznę, które dogoniła, zabijała. W ten sposób poległ prawie każdy zalotnik. W końcu Hippomenes , szalenie w niej zakochany, postanowił spróbować swoich sił. Udał się do świątyni Afrodyty, która podarowała mu trzy złote jabłka, które miał rzucać za siebie wtedy, kiedy Atalanta go doganiała. Tak też zrobił. Dziewczyna, choć sama nie wiedziała, dlaczego, podnosiła każde z jabłek. W taki sposób mężczyzna wygrał. Ich małżeństwo było udane, lecz Afrodyta postanowiła się zemścić, gdyż nie oddano jej jabłek i młoda para zamieniona została w lwy. Podziel się wynikiem w komentarzu!
Yeey.

Odpowiedz
1
Avalissa

Avalissa

Atalanta
No wiesz ty co, Afrodyta? To tylko jabłka!

Odpowiedz
1
Morwus

Morwus

Psyche

Psyche była śmiertelniczką, córką królewskiej pary. Normalne życie uniemożliwiała jej niezwykła i wręcz idealna uroda, o którą zazdrosna była sama Afrodyta. Owa bogini nakazała swojemu synowi, Erosowi sprawić, by Psyche zakochała się w kimś szpetnym, lecz Eros sam się w niej zakochał. Kiedy Afrodyta dowiedziała się o ich miłości, rozkazała Psyche wykonać kilka niewykonalnych zadań, by udowodnić miłość do Erosa. Do zadań należało, np. przyniesienie dzbanka wody ze Styksu, czy przyniesienie specjalnej maści prosto z Podziemi. Śmiertelniczka wykonała wszystkie zadania, lecz wykonując ostatnie, prawie zginęła (maść od Persefony po otwarciu okazała się być śmiertelnie niebezpieczna). Eros odnalazł umierającą kochankę na Olimp, gdzie została uczyniona nieśmiertelną, co uchroniło ją przed śmiercią. Została boginią duszy ludzkiej. 

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej