Jakie miejsce tworzy Twój czytelniczy azyl?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 26

Sowomaniaczka

Sowomaniaczka

Polana z kwitnącymi kwiatami!
Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że Twoim czytelniczym azylem jest polana z kwitnącymi kwiatami. Pewnie lubisz przestrzeń, a przeszkadza Ci chaos. Podziel się wynikiem w komentarzu

Naprawdę lubię czytać na świeżym powietrzu więc mi to odpowiada ✨
Świetny quiz pozdrawiam autora 💖

Odpowiedz
1
hanker

hanker

•  AUTOR

@YuiArt dziękuje

Odpowiedz
1

p...o

Naprawdę sporo, moim zdaniem zbyt sporo zdań napisanych w tym quizie jest albo bezsensownie złożona, albo po prostu błędna pod względem faktów. No ale, żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr i aż tak źle nie jest, to z chęcią wypunktuję wszystkie mankamenty:

1. pytanie pierwsze, odpowiedź pierwsza
"romans […] łączy zazwyczaj nielubiących się bohaterów, by na koniec stworzyli świetną parę" – zacytuję tutaj wikipedię: Romans (ang. romance novel) – jeden ze współczesnych, bardzo popularnych gatunków literackich. Romans skupia się zwykle na romantycznej miłości dwojga ludzi i na ich związku, a jego zakończenie jest „optymistyczne” i „emocjonalnie satysfakcjonujące”.". Wymogiem, aby coś zaliczało się do romansu, nie jest fakt, że bohaterowie muszą się na początku nie lubić. Okej, może taki motyw występować, ale dalej nie jest to koniecznością. Wiem, iż jest napisane "zazwyczaj", więc można by było stwierdzić "przecież "zazwyczaj" nie znaczy "zawsze", także jest w porządku.". Tylko właśnie nie jest. "Zazwyczaj" sugeruje, iż dane zjawisko nie występuje może zawsze, natomiast i tak jest częste. A naprawdę wątpię, aby motywy typu "from enemies to lovers" stanowiły jakąś bardzo znaczną większość romansów i to jeszcze w takim stopniu, by było to warte podkreślenia w całościowym opisie gatunku.

2. pytanie pierwsze odpowiedź druga – Gdyby przedstawiony opis dotyczył tylko kryminałów, to byłby całkowicie poprawny, gdyż główną cechą tego gatunku jest to, iż dotyczy rozwiązywania zagadek. Aczkolwiek w odniesieniu do thrillera już nie do końca, bowiem thriller może, ale nie musi dotyczyć rozwiązywania zagadek. Cytując definicję z dobryslownik.pl: "thriller to utwór fabularny (zwykle film, czasem książka lub spektakl) albo gra (np. komputerowa lub escape room, w którym sensacyjna i trzymająca w napięciu akcja zawiera elementy tajemnicze i niesamowite (racjonalnie umotywowane); typową techniką stosowaną w thrillerze jest suspens" – thriller nie musi w ogóle dotyczyć rozwiązywania zagadek.

3. pytanie pierwsze odpowiedź czwarta – Gdyby zdanie złożyć trochę inaczej, to byłoby nawet, w porządku, jednak w formie, w której jest zapisane nie ma zbytniego sensu. " […] Akcja książek w tym gatunku rozgrywa się zazwyczaj w dalekiej przyszłości, np. w kosmosie […]" – właśnie to, że akcja rozgrywa się w odległej przyszłości jest niezaprzeczalną cechą sf, więc "zazwyczaj" jest tutaj niepotrzebne. Natomiast "np. w kosmosie" nie ma sensu jeszcze bardziej. Opisując czas akcji podałaś jego miejsce jako przykład. Gdyby napisać to zdanie mnie więcej w ten sposób: " […] Akcja książek w tym gatunku rozgrywa się w dalekiej przyszłości, a częstym jej miejscem jest kosmos […]", to byłoby poprawne.

4. pytanie pierwsze odpowiedź czwarta – Ten fragment o "czasach Mieszka I" jest zupełnie niepotrzebny. Książki historyczne mogą być o dosłownie każdym wydarzeniu historycznym, mogą to być czasy przed lub po Mieszku I, więc podawanie "przenoszenia do czasów Mieszka I" jako definicji książek historycznych jest dosyć nielogiczne.

5. pytanie trzecie, odpowiedź druga – Na pytanie "Czy uważasz, że książki inspirują?" odpowiedź zaczynająca się od "Nie" mówi, iż jej autor nie zgadza się ze stwierdzeniem. Tak więc dlaczego po przecinku jest napisane "może i inspirują, ale…(mówienie, iż świat przedstawiony w książkach jest nierealistyczny". Pytanie dotyczyło inspirowania, nie realizmu, natomiast autor odpowiedzi zaprzeczył sam sobie mówiąc najpierw, że "nie, książki nie inspirują", po czym dodał "może i inspirują". Gdyby pytanie brzmiało powiedzmy "Czy książki są wartościowe", albo "Czy świat przedstawiony w książkach jest realistyczny i można go odnieść do swojego?", to ta odpowiedź miałaby jeszcze jakikolwiek sens, ale w tym przypadku po prostu go zabrakło.

6. pytanie piąte odpowiedź druga – "Przeszkadza mi lubiana przeze mnie muzyka", przepraszam, ale to zdanie mnie okropnie rozśmieszyło. Jak coś lubisz, to raczej ci to nie przeszkadza.

Reszta była albo dosyć poprawna, albo pojawiały się tam tak małe i nieistotne dla kontekstu błędy, że nie chce mi się ich wypunktowywać. Mam nadzieję, że mój komentarz cokolwiek wniósł i na przyszłość będziesz bardziej przywiązywać uwagę do tego, by zdania w twoich quizach były zgodne z prawdziwymi informacjami oraz zwyczajnie poprawnie złożone.

Odpowiedz

p...o

@hanker Nie zwróciłam uwagi na napisanie "np.", tylko na to, że za przykład czasu akcji, podałaś miejsce akcji. I nie ma sprawy.

Odpowiedz

p...o

@girlbosszop A, i osobiście uważam, iż to, czy są bardziej, czy mniej istotne nie odgrywa jakiejś wielkiej roli. Wypunktowałam błędy, które bardziej rzuciły mi się w oczy, to, czy były większe, czy mniejsze nie robi mi różnicy – i tak będę poprawiać lmao

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (2)
AngelikaSwift

AngelikaSwift

Polana z kwitnącymi kwiatami!

Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że Twoim czytelniczym azylem jest polana z kwitnącymi kwiatami. Pewnie lubisz przestrzeń, a przeszkadza Ci chaos. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Taak

Odpowiedz
1
quizer2

quizer2

Polana z kwitnącymi kwiatami!

Odpowiedz
1
iriss_shade

iriss_shade

Własny pokój!
Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że Twoim czytelniczym azylem jest Twój własny pokój. Pewnie nie przepadasz za dużą przestrzenią ale za to uważasz, że książki inspirują! Podziel się wynikiem w komentarzu

Odpowiedz
1
Anime_Moon

Anime_Moon

Polana z kwitnącymi kwiatami!
Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że Twoim czytelniczym azylem jest polana z kwitnącymi kwiatami. Pewnie lubisz przestrzeń, a przeszkadza Ci chaos

Odpowiedz
1
Brytanii

Brytanii

Polana z kwitnącymi kwiatami!

Odpowiedz
Olymphia

Olymphia

Biblioteka!
Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że Twoim czytelniczym azylem jest biblioteka, mało magiczne miejsce, ale ono tworzy Twój azyl! Nie przeszkadza Ci mały chaos, który zdarza się w bibliotece. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Genialny quiz💗Estetyczny i dopracowany

Odpowiedz
1
Sowomaniaczka

Sowomaniaczka

@Olymphia trochę zazdroszczę wyniku

Odpowiedz
team_KOTLC_

team_KOTLC_

Las dzikich dzrzew
Ciekawy quiz

Odpowiedz
1
.Lian.

.Lian.

Polana z kwitnącymi kwiatami!
Po rozwiązaniu quizu okazuje się, że twoim czytelniczym azylem jest polana z kwitnącymi kwiatami. Pewnie lubisz przestrzeń, a przeszkadza Ci chaos. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1
.Lian.

.Lian.

@Feniek_ale_Wrona zarabisty quiz kocham 😩❤️

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej