Jaki gatunek kawy jest idealny dla Ciebie?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 6

G...y

Cappuccino ☕

Odpowiedz
Garfield_show

Garfield_show

Mokka

Odpowiedz
Joanna111

Joanna111

Latte Macchiato to delikatna kawa, słynąca ze swoich trzech warstw, na które składają się kolejno od dołu: gorące mleko, espresso i spienione mleko. Jego nazwa oznacza dosłownie „splamione mleko”. Mylona często ze zwykłym latte czy też zwykłym macchiato. Podawane w wysokiej, przezroczystej szklance, co umożliwia ładny wizualny efekt dzięki widoczności warstw. Często przykrywane jest bitą śmietaną. Bywa niekiedy dekorowane na wierzchu lub wzbogacane syropami smakowymi. Ty gustujesz w delikatnej, mlecznej kawie o łagodnym smaku, dlatego latte macchiato to kawa stworzona dla Ciebie!

Odpowiedz
PolishSkeleton

PolishSkeleton

Cappuccino
Cappuccino to delikatna kawa, będąca połączeniem espresso i spienionego mleka, czasem zastępowanego bitą śmietaną. Jego nazwa pochodzi od brązowo-białej barwy habitu kapucynów, przypominającej orzechową kolorystykę tej właśnie kawy. Cappuccino posypuje się na wierzchu dla ozdoby szczyptą sypkiej czekolady lub kakao. Często podaje się je także z gałką lodów śmietankowych. Ty również cenisz delikatny kawowy posmak, jednak przede wszystkim delektujesz się jego słodyczą i kremową konsystencją. Dlatego słynne cappuccino to kawa Twoich marzeń! Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
_Olivka.a_

_Olivka.a_

Expresso
spresso to jeden z symboli Włoch. Jego nazwa wzięła się od włoskiego przymiotnika „espressivo”, oznaczającego „wyraźny, wyrazisty”. Jest przygotowywane z kilku gatunków kawy. Można ją wzbogacać dodatkami. Stanowi bazę dla innych rodzajów kaw. Jest delikatniejsza od zwykłej kawy z ekspresu, ma jednak neutralny smak, dzięki czemu jest preferowana przez wielbicieli „typowej”, nie-deserowej kawy. Ty również wymagasz od kawy przede wszystkim potężnego ładunku energetycznego na dobry początek pracowitego dnia. Nie gustujesz w wykwintnych gatunkach z dodatkami śmietany czy czekolady, które powoli tracą swoją pierwotną istotę, stając się deserem. Ty stawiasz na tradycję. Dlatego espresso to kawa właśnie dla Ciebie! Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
wsciekly_flaming_38

wsciekly_flaming_38

Latte macchiato☺

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej