Jaką rolę będziesz pełnić jako użytkownik Mocy?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 86

StunningGibson

StunningGibson

Jedi
Jeśli nie wiesz za bardzo kim są, to możesz przeczytać ten krótki opis: Jedi byli grupą osób wrażliwych na Moc, stojącą po jej Jasnej stronie. Przeważnie zrzeszeni byli oni w Zakonie Jedi, a ich celem było trzymanie pokoju i ładu w całej galaktyce. Do roku tysięcznego, przed bitwą o Yavin, Jedi ściśle współpracowali ze Starą Republiką. Następnie zobowiązali się strzec pokoju i ładu w Republice Galaktycznej. W roku dziewiętnastym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, miał miejsce krwawy rozkaz 66, czyli polecenie od kanclerza Palpatine'a, mające na celu wyeliminowanie wszystkich rycerzy Jedi. Podczas posiedzenia Senatu, kanclerz, będący jednocześnie Mrocznym Lordem Sithów, przekształcił dotychczasowe państwo demokratyczne w Imperium Galaktyczne, co skutkowało całkowitym upadkiem Zakonu. Przetrwali jedynie nieliczni, między innymi Yoda, który udał się na wygnanie na Dagobah, Obi-Wan Kenobi, który ukrył się na Tatooine czy Ahsoka Tano i Kanan Jarrus, którzy dołączyli do Rebelii przeciw imperatorowi. super quiz

Odpowiedz
.mint.

.mint.

Jedi

Odpowiedz
Groot_Skywalker

Groot_Skywalker

Jedi
Super quiz 😀

Odpowiedz
Pingwinus

Pingwinus

Jedi
Ja najbardziej chciałbym być użytkownikiem Mocy, może nawet umiejącym walczyć i mającym miecz świetlny, ale nie w Zakonie. Moim zdaniem tak, Zakon jest spoko, tylko po prostu ja nie lubię zasad, ograniczeń. Ten kodeks byłby dla mnie bardzo męczący, że trzeba go cały czas przestrzegać. A, i jeszcze jedno: ani ciemna, ani jasna, tylko balans. Równowaga. Tak naprawdę to w jednym przyznam rację Palpatinowi: Jedi nie różnią się aż tak bardzo od Sithów. No bo patrzcie: Sithowie zatracają się w Ciemnej Stronie, a Jedi w Jasnej. Ja osobiście uważam że powinno używać się zarówno jasnej, jak i ciemnej, nie zatracać się w żadną z nich. Swoją drogą z tego co kojarzę tak nauczał pierwszy Jedi, no ale potem jego nauki poszly w zapomnienie… W ogóle tego Jedi widać na wyspie Luke’a w mozaice na podłodze w Ostatnim Jedi. Tam jest taka właśnie mozaika przedstawiająca pierwszego Jedi w stanie równowagi (Ying-Yang był)

Odpowiedz
1
STAR_WARS-quizy

STAR_WARS-quizy

•  AUTOR

@Pingwinus zgadzam się i tak, dobrze kojarzysz :D

Odpowiedz
Polionis

Polionis

Zawsze chciałem być szarym Jedi

Odpowiedz
Fordi

Fordi

Szary Jedi
Zdecydowanie moja ulubiona grupa

Odpowiedz
Xouriia

Xouriia

Jedi chociaż myślę że bym używał kilku sztuczek sithów
Bardzo fajny quiz

Odpowiedz
VeryCoolPl

VeryCoolPl

Jedi

Odpowiedz
Krzys1015

Krzys1015

upadły jedi
Jeśli nie wiesz za bardzo kim są, to możesz przeczytać ten krótki opis: Termin określający wyznawców Ciemnej strony Mocy. Znani też byli jako „Mroczni Jedi”. Termin „upadły Jedi” pierwotnie był używany w stosunku do Jedi, który przeszedł na Ciemną stronę, ale może też być używany jako określenie osoby, która zrezygnowała ze szkolenia podstawowych nauk Jedi i rozpoczęła szkolenie u innego Mrocznego Jedi. Również byli to użytkownicy Ciemnej strony Mocy, którzy nie praktykowali tradycji Sithów czy innych organizacji.

Odpowiedz
ahsokasnips

ahsokasnips

Jedi<3

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej