Jak spędzić romantyczny wieczór we dwoje?

Nie od dziś wiadomo, że niepielęgnowane uczucie gaśnie. Skoro o miłość należy dbać, czy można robić to lepiej niż spędzając czas ze swoją drugą połówką? Monotonia może jednak nudzić. Dobrze byłoby zatem mieć do dyspozycji kilka różnych możliwości spędzenia czasu we dwoje. Postawić można na wieczór gier planszowych, a także na wyjątkowy spacer szlakiem wspólnych wspomnień. Zakochanej parze przyjemność sprawi również romantyczna kolacja przy świecach. Kto wie, być może zakończy się ona czymś więcej niż wspólną konsumpcją deseru?

Romantyczna kolacja przy świecach

Świece sojowe na prezent

Świece ze sklepu Zołza

Niektórym może wydawać się, że romantyczna kolacja przy świecach to dość banalny i oklepany sposób na spędzenie czasu z drugą połówką. Niech pierwszy jednak rzuci kamieniem ten, kto nie kocha zajadać się różnego rodzaju smakołykami. A jeśli może delektować się nimi również ukochana osoba, czy radość z posiłku nie będzie większa? Aby wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy, warto zadbać o odpowiednie przygotowania. Dobrym pomysłem będzie wspólne ustalenie menu, a następnie zakupienie składników niezbędnych do przygotowania potraw. Później nie pozostaje już nic innego jak wspólne gotowanie, które stanowi doskonały przykład czynności zbliżającej ludzi. Przygotowanie stołu i elegancki ubiór to kolejne kwestie, o które warto się zatroszczyć. Nie można zapomnieć także o świecach! Kolacja bez zmysłowego blasku będzie poniekąd odarta ze swojej romantyczności. Warto postawić na naturalne świece sojowe o zapachach pobudzających zmysły. Może być to na przykład aromat róż czy truskawek. W kwestii doboru zapachu najlepiej kierować się swoimi własnymi preferencjami. Gdy zapłoną już świece, będzie można przystąpić do konsumpcji głównego dania. Jedzenie to oczywiście nie wszystko. Romantyczna kolacja to doskonała okazja do tego, aby podzielić się z drugą połówką swoimi troskami i radościami, a także ocenić, czy nie ma się na sobie zbyt grubej warstwy ubrań. Pikantne przyprawy i blask świec mogą przecież sprawić, że komuś zrobi się za gorąco.

Planszówki dla par

Gry planszowe

Photo by Dave Photoz on Unsplash

Ciekawym pomysłem na spędzenie romantycznego wieczoru może być także wspólna gra w planszówki. Można zaryzykować stwierdzenie, że większości ludzi kojarzą się one z biesiadowaniem w gronie znajomych. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele planszówek dedykowanych właśnie zakochanym w sobie parom. Cel gry może być różny, w zależności od tego, na co zakochani mają akurat ochotę. Można zainwestować w planszówki, dzięki którym można będzie się na przykład lepiej poznać. Wbrew pozorom, to dobra opcja nie tyko dla zakochanych, którzy dopiero co zaczęli się ze sobą spotykać. Nawet w stałym związku można bowiem dać się zaskoczyć swojej drugiej połówce. Ciężko byłoby wskazać choć jedną osobę, która nie ma drobnych sekretów. Parom, które pragną przełamać rutynę w łóżku, do gustu mogą przypaść planszówki erotyczne. Możliwe jednak, że przed rozpoczęciem gry trzeba będzie odwiedzić jakiś sklep z gadżetami dla zakochanych. Wówczas rozgrywka będzie z całą pewnością bardziej fascynująca. Gry z podtekstem erotycznym wymagają jednak odpowiedniego nastroju, dlatego warto pomyśleć o jakimś masażu oraz o zapaleniu zapachowej świecy.

A może sentymentalny spacer?

Spacer

Photo by Jason Leung on Unsplash

Każdą zakochaną w sobie parę łączą jakieś wspólne wspomnienia, które z chęcią odtworzyłoby się ponownie. Może być to na przykład pierwszy pocałunek na obdrapanej ławce w parku, jak również nieśmiało wręczona róża na rynku miejskim. Idealnym pomysłem na spędzenie romantycznego wieczoru może więc okazać się sentymentalny spacer. W trakcie jego trwania można udać się w miejsca, które kojarzą się z ważnymi gestami i sytuacjami. Warto posiedzieć chwilę na ulubionej ławce w parku, popijając kawę z kawiarni, do której chodziło się na pierwsze randki. Doskonałym pomysłem może okazać się także obejrzenie filmów, które z jakiegoś powodu uważa się za ważne dla swojego związku. Podobnie rzecz ma się z muzyką. Niemal każda para posiada jakąś ulubioną playlistę, do której z chęcią powraca. I wcale nie muszą być to słodkie, cukierkowe wręcz piosenki o miłości. Równie dobrze, serca zakochanych mogą bić przecież w rytm rockowych kawałków. Pielęgnowanie wspólnych wspomnień jest nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla relacji, bo wzmacnia więzi, które łączą partnerów. Aby odtwarzanie ważnych chwil z pamięci było jeszcze łatwiejsze, warto zainwestować w album, w którym będzie się umieszczać zdjęcia uwieczniające przeżyte wspólnie momenty. Przeglądanie takiego albumu nie raz doprowadzi do łez. Czasem będą to łzy wzruszenia, a innym razem szczerego śmiechu.

 

Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej