Hit czy kit? – Prezenty na I Komunię Świętą.

Czekoladki komunijne.
Hit
Kit

Biblia.
Hit
Kit

Tablet.
Hit
Kit

Laptop/komputer.
Hit
Kit
Reklama

Dron.
Hit
Kit

Pieniądze.
Hit
Kit
Reklama

Różaniec.
Hit
Kit

Telefon.
Hit
Kit

Zegarek.
Hit
Kit

Rower.
Hit
Kit

Aparat fotograficzny.
Hit
Kit

Deskorolka elektryczna.
Hit
Kit

Biżuteria.
Hit
Kit

Niepowtarzalne prezenty specjalnie dla osoby świętującej.
Hit
Kit

Reklama
146 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 137

SLASK

SLASK

super quiz

Odpowiedz
1
MissGryffindor

MissGryffindor

Ja dostałam na komunie tylko 200 zł, od rodziców nic, ale się cieszę, bo ważniejsze jest spotkanie z Bogiem.

Odpowiedz
2
Leah90

Leah90

Samo to, ze 8-9-10 letnie dziecko idzie do komunii jest nieśmiesznym żartem. Taka mała istota, nie rozumie powagi sakramentu i tego co się z tym wiąże w przyszłości. Nie rozumie, czym jest komunia, czym jest modlitwa, odklepuje z pamięci jak robot, ale nie wie co to znaczy. Dziecko idzie, bo wszyscy idą, cieszy się na komunię bo wie, że dostanie prezenty. Osobiście uważam, że takie rzeczy jak chrzest, komunia, bierzmowanie to na tyle osobiste sprawy, że dziecko powinno same decydować, jak będzie starsze. Za mnie podjęli decyzję rodzice, też się cieszyłam z nowego lapka, ale zaledwie 5 lat później żałowałam. Cały czas mam problem z wypisaniem się z kościoła.

Odpowiedz
3
Londoner

Londoner

Ja byłem u komuni bo mi mama kazała i że inni szli a nigdy w to nie wierzyłem ale nie miałem wyboru :c

Odpowiedz
3
Ptyskel

Ptyskel

To ja może napiszę też i moje zdanie~
Danie dzieciakowi (tylko) biblii, albo jakiegoś medalika jest dosyć smutne. Wyobraźcie sobie jakie to musiałoby być uczucie jak wszyscy w klasie dostali telefony, rowery, zabawki, a to jedno dziecko dostało biblię i jakiś medalik. Jasne, są silnie wierzące dzieciaki, ale prawda jest taka, że młodzi są okrutni (nie ma co ich za to obwiniać swoją drogą, bo to naturalna kolej rzeczy) i mogliby się wyśmiewać, come on, ja dostałam mega drogie prezenty, a i tak się ze mnie wyśmiewali, bo oni mieli lepsze. A poza tym – większość dzieci chce komunii tylko dla prezentów, nie obchodzi ich sakrament wiary, bo nawet go nie rozumieją, też jak mają go zrozumieć, skoro religia to głównie kolorowanki i śpiewanie o Bogu? xD

Odpowiedz
2
banana_girl

banana_girl

Gdzie jest quad?

Odpowiedz
Queen.of.cacao

Queen.of.cacao

@banana_girl w twoim garażu

Odpowiedz
1
.Anyone.

.Anyone.

Wszystko super,oprócz pieniędzy bo to zawsze matki zabierają. Lepiej dostać jakikolwiek prezent. Za niego matka raczej nie wyremontuje sobie pokoju…

Odpowiedz
1
Queen.of.cacao

Queen.of.cacao

@.Anyone. Mi mama nie zabrała pieniędzy. XD

Odpowiedz
2
.Anyone.

.Anyone.

@Queen.of.cacao to Ci zazdroszczę.

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (4)
Usagi_Tsukino__Mikaela_Hyakuya

Usagi_Tsukino__Mikaela_Hyakuya

Przy sprzętach elektronicznych prawie wszyscy odpowiedzieli ,,hit", a przy Biblii i Różańcu prawie połowa zaznaczyła ,,kit"… ilu wierzących chrześcijan tu zagłosowało, skoro w ten sposób traktują ,,przedmioty" święte?..

Odpowiedz
7

@Londoner są chrześcijanie, którzy wolą Biblię od komputerów. Ale nie tyle co to, papierowa Biblia jest nieco wygodniejsza w czytaniu od elektronicznej wersji.

Odpowiedz
Londoner

Londoner

@Usagi_Tsukino__Mikaela_Hyakuya no nie wiem, ja nie czytałem żadnej i żyję, jednak jak czytałam książki to mi to różnicy dużej nie robi czy czytam w necie czy normalnie, jeśli czytanie nie zajmuje dłużej niż 3 h dziennie, a znam parę wierzących osób to im czytanie biblii nie zajmuje więcej niż 10-20 minut na dzień

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (7)
potterheads_julia

potterheads_julia

Jak dla mnie wszystko hit. Liczy się pamięć i podejście czyli LICZY SIĘ GEST

Odpowiedz
3
Queen.of.cacao

Queen.of.cacao

Eemmm….
Ludzie, zrozumcie to, jeżeli nie wierzycie nie brońcie wierzyć innym. Nie wysywajcie ich, nie wyzywajcie ich wiary. Błagam was! Nie mówicie, że ich wiara jest śmieszna, wasz ateizm też może być śmieszny, ale nikt nikomu tego nie wypomina.
Podczas Komunii nie liczą się prezenty, tylko pierwsze spotkanie z Bogiem. Wasze gadania o tym, że komputer i pieniądze są najważniejsze są po prostu smutne.
Mówicie, że was ktoś zmusił lub, że tak trzeba. Nikt was nie zmusza, Bóg dał człowiekowi wolna wolę, więc niech człowiek robi co chce, nie gadajcie, że tak trzeba, właśnie nie! Jeżeli nie jesteście wierzący to nie musicie chodzić na religię i nie będziecie musieli iść na komunię.
Nikt dorosły nie straszy swoje dzieci piekłem. Błagam was! Myślicie, że wszyscy chcą was nastraszyć?! Właśnie nie! Oni chcą was ustrzec, ale jak znacie konsekwencje bycia złym, niewierzącym itp., to staracie robić się tego mniej.
Tak w ogóle to waszym zdaniem Chrzescijanie nie mogą nic powiedzieć o was, ale wy już tylko obrażacie i unirzacie chrześcijan.
Komunia, mówi się potocznie. Komunia to jest coś, czego możemy doznawać codziennie.
Ale Pierwsza Komunia Święta to jest coś co możemy doznać tylko raz na całe swoje życie.
Mam nadzieję, że pół waszych mózgów wróci wam do głowy i nie będziecie szydzić z ludzi wyznania Chrześcijańskiego.

Odpowiedz
4
Ptyskel

Ptyskel

@KoniecLudzkosci Wydaje mi się że to zależy od szkoły. Nawet w moim liceum były z tym drobne problemy, a w podstawówce to nie ma nawet o czym mówić, bo tam wypisanie z niej graniczyło z cudem. Przyznam jednak, że argument, że większości się nie chce jest raczej nietrafiony, znakomita większość moich znajomych, którzy chodzą na religię robią to, bo ich rodzice zmuszają. Szczerze znam dwie osoby, które robią to z własnej woli.

Odpowiedz
1
JustMaxine

JustMaxine

@Ptyskel U mnie jest podobnie, ale tylko 3 osoby nie chodzą w tym ja. Większości nie chce się chodzić na lekcje i tak jak wspomniałaś, są do tego zmuszani

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (6)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej