Harry Potter w świecie Percy’ego Jacksona – Głosowanie!


W tym quizie zamierzam pokazać, jak mogłoby wyglądać życie Harry'ego Pottera, jakby był greckim herosem z książek Ricka Riordana. Gotowy?
Jasne!
Jasne!

Na początek: który z podanych bogów mógłby być boskim rodzicem Harry'ego?
Zeus - bóg nieba i piorunów. Po ojcu odziedziczyłby zdolności przywódcze, a blizna na czole na pewno miałaby z nim związek.
Atena - bogini mądrości i sztuki wojennej. Tak jak matkę, cechowałaby go inteligencja, wojowniczość i spryt. W dodatku praca aurora wymaga tych cech.
Afrodyta - bogini piękna i miłości. Przecież miłość była jego największą i najważniejszą umiejętnością. W imię uczuć potrafił poświęcić się za najbliższych. Też dzięki niej ostatecznie mógł pokonać Czarnego Pana.
Może jakiś pomniejszy bóg, na przykład Tyche - bogini przypadku, szczęścia i pecha. Trzeba przyznać, że Harry miał dużo szczęścia w życiu.
Ares - bóg wojny i patron wojowników. Harry wykazywał ogromny talent, jeśli chodzi o pojedynki, który zresztą mógłby odziedziczyć po ojcu.

W jakich okolicznościach mogłaby się pojawić blizna na czole?
Fata, inaczej Mojry - boginie losu, mogłyby w taki sposób przekląć jego los, możliwe, by ostatecznie doprowadzić do stoczenia pojedynku ze złym charakterem.
Jeśliby ojcem Harry'ego był Zeus, na pewno w miałaby ona związek z bogiem nieba. Może w taki sposób Zeus ofiarowałby część swoich zdolności?
Przyczyną powstania blizny - tak jak w oryginalnej fabule, mógłby być zły heros/czarodziej.
Blizna mogłaby się pojawić podczas jednej z walk/bitw. Ponieważ jednak miała ona kształt błyskawicy, może maczałaby w tym palce magia.

W takim razie w jaki sposób Harry mógłby trafić do Obozu Herosów?
Mógłby uciec od śmiertelników, w których domu nigdy, przez swoje korzenia nie był mile widziany. Po dłuższym czasie, na własną rękę odnalazł Obóz Herosów.
Harry we wczesnym dzieciństwie mógł się tam wychowywać - najpewniej przyprowadziłby go tam Chejron, chcąc jak najszybciej go wyszkolić na herosa.
Harry dostałby się tam z pomocą satyra, wysłanego przez kierowników obozu. Dzięki pomocy istoty chłopak miałby pewność, że nic po drodze mu się nie stanie.
Reklama

W jakiej misji mógłby uczestniczyć?
W odnalezieniu Złotego Runa i "dostarczeniu" go do obozu. Refleksja i spryt Harrego bez problemu pozwoliłyby zarówno szybko dostać się na miejsce, jak i oszukać Polifema.
W odnalezieniu Dedala. Poruszanie się po labiryncie nie powinno być problemem... skoro Harry był szukającym, to również mógłby odnaleźć postać z mitów.
W zamknięciu Wrót Śmierci. Podróż byłaby bardzo ryzykowna, lecz Harry nie bał się stawić czoła nawet śmierci.
W pokonaniu Drakona - gigantycznego potwora o wężowym ciele. Mógłby wykorzystać swoją wężoustość.

Gdzie w Obozie Herosów Harry odnajdywałby się najlepiej?
Może i brzmi to nieco dziwnie, ale w stajni pegazów. Oprócz tego, że Harry miał rękę do zwierząt... przecież on świetnie latał na miotle! Czemu nie miałby latać na tych stworzeniach?
Oczywiście, że na arenie! Harry'emu nie można odmówić waleczności. A poza tym... czy pojedynek szermierczy nie przypomina pojedynku na różdżki?
W Bukrze 9! Może i chłopiec nie wykazywał dużych zdolności, np. kolwalskich, był świetny, jeśli chodzi o eliksiry!
Z pewnością na jeziorze kajakowym. Podczas Turnieju Trójmagicznego Harry doskonale poradził sobie w wodzie...

A teraz ostatnie, może i zaskakujące, ale ważne pytanie: czy Harry miałby ADHD i dysleksję?
Oczywiście, czemu miałby nie mieć? Większość herosów je ma. Dlaczego pod tym względem miałby się od nich różnić?
Mógłby mieć tylko ADHD. Przecież chłopak podczas swoich przygód nie raz dowiódł odwagi, zaradności, refleksji, jak i waleczności.
Harry mógłby nie mieć tych przypadłości. Prawdą jest, że mieszkanie przez lata w komórce pod schodami sprawiłoby, że mając te przypadłości zwyczajnie by oszalał. Poza tym - przecież Harry miał dobre oceny i najwyraźniej brak problemu z uczeniem się (głównie chodzi o z książki).

Reklama
260 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 64

MillieANDJenna

MillieANDJenna

, mega

Odpowiedz
...Morto...

...Morto...

Jeśli ktoś lubi quizy z Percy'ego to polecam wszystkim @Annabeth0203

Odpowiedz
1
MillieANDJenna

MillieANDJenna

@…Morto… Ja klikam i pisze że użytkownik nie istnieje

Odpowiedz
bts12396

bts12396

JP najlepszy

Odpowiedz
1

K...l

JP Lepsze Niż HP!
Fajny Quiz 😄

Odpowiedz
2

s...n

•  AUTOR

@Kaktus.pl dzięki <3

Odpowiedz

Wikicostam

Proszę niech ktoś czyta opowiadania o Harrym Potterze użytkownika o nazwie Jimi_tt. Dziewczna sie stara i potrzebuje motywacji proszę zróbcie to.

Odpowiedz
Gmayp

Gmayp

Bardzo dobry i oryginalny quiz 0-0

Odpowiedz
1

s...n

•  AUTOR

@Gmayp dziękuję💙

Odpowiedz
bambarylo

bambarylo

Czemu ludzie sądzą, że Harry chciałby się wyrwać z obozu śmiertelników? Jak już robicie taki quiz to powinniście brać pod uwagę charakter Harry’ego, a on w życiu by nie chciał się wyrwać z obozu śmiertelników. W Kamieniu Filozoficznym, w którym Harry nie jest spragniony mocy kamienia, wielokrotnie podczas próby dostania się do Pokoju Życzeń czy odrzucenie mocy czarnej różdżki udowodnił, że pycha i chciwość nie są w jego stylu. A quiz jest sztosem totalnym, masz lajka.

Odpowiedz
Paczatka

Paczatka

@bambarylo no raczej chciałby uciec od Dursleyów

Odpowiedz
bambarylo

bambarylo

@Paczatka No tak, ale tu bardziej chodzi o świat i ja odbieram ten „obóz śmiertelników” z pogardą. Harry ma być w świecie Percy’ego Jacksona, a Dursleyowie są w uniwersum Harry’ego, więc myśle, że chodzi bardziej o opuszczenie śmiertelników, którymi wszystkimi gardzi niż wydostanie się ze szponów Dursleyów wkurzających.

Odpowiedz
Paczatka

Paczatka

A zrobisz drugą część, tylko odwrotnie – Percy w świecie Harry’ego?

Odpowiedz
2

s...n

•  AUTOR

@Paczatka zastanowię się<3

Odpowiedz
diggory

diggory

fajny pomysł!

Odpowiedz
1

s...n

•  AUTOR

@diggory Dzięki^^

Odpowiedz
Paczatka

Paczatka

Hej, mam prośbę – czy mógłbyś/mogłabyś polubić mój nowy quiz „Jak będzie wyglądał twój pierwszy dzień w Hogwarcie”? Bardzo się starałam, a nasze quizy w ogóle nie mają polubień :(

Odpowiedz
1

s...n

•  AUTOR

@Paczatka 💙💙💙

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej