Dopasujesz moce do mutantów?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 27

_Zulka_

_Zulka_

100% 💙

Odpowiedz
_Zulka_

_Zulka_

100%

Odpowiedz
MisZelus

MisZelus

100%

Odpowiedz
Bachantka

Bachantka

98%

Odpowiedz
JustMad

JustMad

Quiz jest w jednym miejscu mylący: moc telepatii ma zarówno Xavier, jak i Emma. Co więcej: telepatia jest pierwszą mutacją Emmy, z którą musiała sobie radzić od wczesnych lat i która miała ogromny wpływ na jej życie. Zamiana w diament była dopiero jej drugorzędną mutacją, pojawiła się dopiero w jej dorosłym życiu.
Meritum jest takie, że telepatię można dopasować do obu postaci, a tylko w jednym przypadku zostanie to uznane za poprawną odpowiedź. Uważam, że nie powinno być takiej sytuacji.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
2

sonia182008

@JustMad ale również Jean Grey miała moc telepatii i telekinezy zanim się stała mroczną feniks

Odpowiedz
Auriel

Auriel

82%

Odpowiedz
Valt

Valt

100%

Odpowiedz
Nieprawdopodobne_zjawisko

Nieprawdopodobne_zjawisko

100%

Odpowiedz

a...4

Dlaczego ,skoro to jest seria x-menów ,pojawiła się w quizie Scarlet Witch?

Odpowiedz
AnonimowaNieznajomaOdMarvela

AnonimowaNieznajomaOdMarvela

@animek2824 Ona jest sztucznym mutantem. Chyba.

Odpowiedz

a...4

@AnonimowaNieznajomaOdMarvela bardziej chodziło mi ,że w wyniku pisało że chodzi o mutantów z x-menów a jej postać w serii się nie pojawia. Z tym że jest mutantem się nie spieram 😉

Odpowiedz
AnonimowaNieznajomaOdMarvela

AnonimowaNieznajomaOdMarvela

@animek2824 Specjelnie przechodziłam 2 raz ten test by to sprawdzić😂. I masz rację. Może dla autorki chodziło o Jean Grey? Tam by pasowała.

Odpowiedz

a...4

@AnonimowaNieznajomaOdMarvela tak właśnie pomyślałam, że mało obeznana w temacie osoba robiła quiz i nie zorientowała się że to dwie różne postacie ,myśląc że jeżeli mają podobne zdolności to jest to jedna osoba 😌 A że jestem większą fanką marvela od x-menów to nie mogłam nie zwrócić uwagi na taki ,jak dla mnie ,znaczący błąd.

Odpowiedz
JustMad

JustMad

@animek2824 @AnonimowaNieznajomaOdMarvela
Scarlet Witch nie pojawiła się w serii filmów o mutantach, ale JEST mutantką i w komiksach należała zarówno do Avengers, jak i do Brotherhood of Evil Mutants (grupa, którą dowodzi Magneto). Autorka prawdopodobnie wykorzystała wizerunki filmowe, jednak zwyczajnie nawiązywała do oryginalnej serii X-men.
I jak można być „większą fanką Marvela od X-menów”, skoro X-meni są częścią uniwersum Marvela? To tak, jakby powiedzieć, że jest się większą fanką owoców od pomarańczy.

Odpowiedz
AnonimowaNieznajomaOdMarvela

AnonimowaNieznajomaOdMarvela

@JustMad Mutanci już nie są częścią Marvela?/Foxa? o ile mi się wydaje.

Odpowiedz
AnonimowaNieznajomaOdMarvela

AnonimowaNieznajomaOdMarvela

@JustMad Dzięki za informację. Znam się na mutantach tyle, aby dopasować ich moce itp. Ale z historii to znam (trochę) tylko Logana. Nie czytam komiksów a rzeczy dowiaduję się głównie przez media społecznościowe. Ale wydaje mi się że Mutanci należą do Disneya.

Odpowiedz

a...4

@JustMad Nie zgadzam się z tobą. Jakbyś czytała dokładnie, napisałam że nie kwestionuję tego ,że Scarlet jest mutantką, a tylko tego że w wyniku napisane było że chodzi o serie x-menów. Biorąc pod uwagę filmową wersję ,miałabym rację ale żeby mieć pewność czy chodzi o filmy czy komiksy musiał by się wypowiedzieć autor. A myślę ,ze jednak chodzi o filmową. A jeżeli chodzi o stwierdzenie ,że wolę marvela niż x-menów to rzeczywiście źle się wyraziłam, miałam na myśli bardziej avengersów ale nie tylko bo każdego z nich z osobna jak i również pobocznych ,takich którzy pojawiają się epizodycznie jak Doktor Strange czy Spider-men ,jak i też bohaterów The Defenders razem i osobno ,no i Punishera. Więc biorąc to pod uwagę ,określiłam ich jako marvela a x-menów potraktowałam osobno. Troszkę nie poprawnie ale myślę że zrozumiałe jest teraz dla ciebie to dlaczego. Pomimo tego przyznaję się do błędu choć uważam ,że porównanie tego do owoców i pomarańczy to lekka przesada 😂

Odpowiedz
JustMad

JustMad

@AnonimowaNieznajomaOdMarvela
Mutanci są częścią uniwersum Marvela, nieważne, jakie studio ma obecnie prawa do ekranizacji.

@animek2824
Co do bycia mutantką, uściślałam fakt, którego Anonimowa nie była pewna (nie dziwię się jej, patrząc na to, co zrobili z tą postacią w filmach). Co do „serii x-men”, wspomnianej w wyniku, to nie oznacza to, że konkretnie chodzi o filmy, bo jest to nazwa zarezerwowana również dla komiksów.
Zgodziłabym się, że może chodzi o jedno konkretne uniwersum, jednak mamy tu mieszankę mutantów z RÓŻNYCH filmów (nie np. tylko z najnowszej trylogii). Co pokazuje, że autorce nie zależało na konkretnej serii, a jedynie na wizerunkach. I chwała jej za to, bo pominięcie Scarlet Witch, a robienie Quicksilvera, jest zwyczajną profanacją. Szczególnie że Wanda jest bliźniaczką Pietro, córką Magneto i ma ogromne znaczenie w komiksach.
I nie sądzę, by w moim porównaniu była przesada. Pokazałam analogię, choć od razu domyślałam się, co miałaś na myśli.

Odpowiedz
nati.828

nati.828

Twój wynik: 100%
Świetnie!
Gratulacje! Udało Ci się dopasować wszystkie moce do mutantów z serii „X-Men”! Super!

Fajny quiz :)

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej