Domowe SPA – jak zrobić?

Spokojny odpoczynek, aromatyczna kąpiel i regeneracja – tego potrzebuje nasze ciało po ciężkim dniu pracy. Jak to zorganizować, jak zadbać o własne odprężenie? Warto pomyśleć o stworzeniu domowego SPA. Nie zawsze musimy wybierać się do gabinetów odnowy biologicznej czy wyjeżdżać do hotelu ze SPA. Wystarczy zadbać o odpowiednią organizację własnej łazienki, wyposażenie, kosmetyki i odpowiednią atmosferę, by samemu stworzyć sobie warunki, w których każdego dnia będzie można komfortowo wypocząć, zadbać o kondycję skóry i jej właściwą regenerację.

Domowe SPA – sposób na odprężenie

Ciepła, aromatyczna kąpiel w zaciszu własnego domu – brzmi doskonale? Tak może wyglądać ten moment, w którym będzie można skorzystać z własnego domowego SPA. Jego stworzenie ma zapewnić nam warunki, w których uda się komfortowo wypocząć. Istota domowego SPA to przede wszystkim założenie stworzenia miejsca, w którym będzie można się odprężyć bez konieczności wychodzenia z domu. Tworzone w łazience domowe SPA powinno zagwarantować warunki, w których będzie można przede wszystkim odbyć przyjemną, aromatyczną kąpiel.

Kąpiel w domowym SPA – co można osiągnąć?

Planując kąpiel w domowym SPA będzie trzeba pomyśleć o wyborze odpowiedniej temperatury wody. To istotna kwestia, ponieważ temperatura wody również będzie miała wpływ na to jak przebiegać będzie kąpiel. Dlatego wyróżnić można trzy opcje jeśli chodzi o kąpiel: ciepła, letnia i chłodna.

Ciepła kąpiel z temperaturą wody około 37-39 stopni to najlepsza opcja jeśli ktoś chce spędzić w kąpieli nawet 30 minut. W ten sposób można się rozluźnić, poradzić sobie z bólami mięśni, doprowadzić od regeneracji.

Letnia kąpiel to około 15 minut w wodzie o temperaturze 31-36 stopni. Pozwoli się odprężyć, złagodzi zmęczenie, delikatnie relaksuje.

Chłodna kąpiel w temperaturze między 20-25 stopni można się orzeźwić. To przede wszystkim sposób na to, by poprawić krążenie, metabolizm, zyskać ponownie więcej sił do dalszego działania.

Domowe SPA – jak zadbać o efektywny relaks

Tworząc swoje domowe SPA i planując relaksującą kąpiel powinno się pomyśleć o tym jakie warunki stworzyć, by domowe SPA spełniło swoją rolę. Chcąc stworzyć warunki, w których będziemy mogli odpocząć i fizycznie i psychicznie powinno się pamiętać o kilku kwestiach, które będą miały wpływ na to jak wypoczynek w domowym SPA będzie przebiegał.

Znajdź czas i zaplanuj nastrój

Myśląc o relaksie w domowym SPA trzeba przede wszystkim mieć na to czas. Należy w swoim planie dnia znaleźć ten moment, w którym będzie można taką kąpiel odbyć. Chcąc uzyskać maksymalne odprężenie trzeba pamiętać o tym, by nie było to w biegu, by faktycznie mieć na taką kąpiel odpowiedni czas. Jeśli ten czas uda się wygospodarować można pomyśleć o stworzeniu odpowiedniego nastroju, który wpłynie na to, że kąpiel w domowym SPA przyniesie odprężenie i fizyczne i psychiczne.

Aromatyczna kąpiel z aromatyczną świecą

Planując swój wypoczynek w domowym SPA trzeba mieć świadomość o istotnej roli jaką odgrywać będzie nastrój. Kąpiel w aromatycznym płynie z dodatkiem zapachowej soli do kąpieli to doskonały sposób na udany relaks. Jednocześnie warto zadbać o stworzenie takich warunków, w których atmosfera w domowym SPA będzie doskonała. Służyć mogą temu między innymi świece sojowe o właściwie dobranym aromacie. Wśród propozycji, na które można zwrócić uwagę znajduje się między innymi świeca ze sklepu Zolza.pl – Relaks w Wannie. To zapachowa świeca stworzona właśnie z myślą o domowym SPA i relaksującej kąpieli. Sprawdzi się doskonale ze względu na starannie dobrane aromaty, które sprawia, że w trakcie kąpieli będzie się można w pełni zrelaksować.

Świeca sojowa spa

Sięgnij po właściwe kosmetyki do domowego SPA

Planując relaks w domowym SPA poza nastrojem trzeba także zadbać o odpowiednie kosmetyki jakie będzie można wykorzystać w trakcie takiej kąpieli. Przyda się delikatny peeling, którym będzie można zadbać o oczyszczenie skóry, usunięcie cellulitu. Do kąpieli warto dodać aromatyczne płyny sięgnąć po musujące kule czy olejki, które dodadzą aromatów. Można również pomyśleć o pielęgnacji włosów sięgając między innymi po aromatyczne oleje, które pozwolą odżywić włosy, a także wzmocnią je w skuteczny sposób.

Tak więc planując domowe SPA będzie trzeba myśleć o wielu kwestiach, odpowiednio planować spędzany tam czas sięgając po dobre kosmetyki i akcesoria takie jak świece zapachowe, dzięki którym stworzyć będzie można wyjątkowy nastrój. Wtedy czas spędzony w domowym spa i przeznaczony na kąpiel zostanie efektywnie wykorzystany.

Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej