Czy znasz odpowiedź?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 45

Alcastre

Alcastre

stupid co to za pytanie ile mi to zajeł

Odpowiedz
Pysiaaaaa

Pysiaaaaa

Udało Ci się!
Śmiem stwierdzić, że możesz w pełni ufać swojej intuicji! Twoja inteligencja nie jest najgorsza, a uczucia nie zmuszają Cię do popełniania podstawowych błędów. Gratulacje!

Odpowiedz

T...l

Udało Ci się!
Śmiem stwierdzić, że możesz w pełni ufać swojej intuicji! Twoja inteligencja nie jest najgorsza, a uczucia nie zmuszają Cię do popełniania podstawowych błędów. Gratulacje! Pamiętaj, że to tylko quiz! Nie bierz go do końca na poważnie

Udało się za 10 razem😂

Ps.Bardzo fajny quiz

Odpowiedz
1

cansado

O co chodzi z tą literą I?

Odpowiedz
3
xWilczekx

xWilczekx

@cansado intuicja

Odpowiedz
WANWWN

WANWWN

Wogóle ostatnie pytanie miało być najgorszy xd?
Popełniłam tylko 1 błąd 😭😭😭🤯

Odpowiedz

N...o

Masz klucz, kurtkę, zegarek i kij. Czym otworzysz drzwi?
Kluczem
Nie prawda, klucz ci wypadł.
No, albo go masz albo nie :/

Odpowiedz
12
Nadia_Tiger

Nadia_Tiger

Ekhem nawet spoko

Odpowiedz
Foresee

Foresee

jprdl jakie to durne jest – masz przy sobie, ale nie masz – jeśli już bawisz się w takie gierki to masz problem z pisarskim niedopowiedzeniem, a nie logiką – nie udawaj mądrzejszej osoby niż jesteś :)

Odpowiedz
12

N...o

Odpowiedz
Jugo-pl

Jugo-pl

@Foresee Przeciez masz zniszczoną kurtkę, to oczywiste że taka mała rzecz ci wypadnie

Odpowiedz
hybris.

hybris.

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
1
hybris.

hybris.

@Jugo-pl nie jest oczywiste. Co dokładnie można rozumieć przez ,,zniszczoną” kurtkę? Może na przykład być obsmarowana jakąś mazią, której nie da się zmyć. Albo może być pochartana na plecach. A to, że akurat dziwnym trafem okazuje się, że mamy dziurę w kieszeni, do której akurat włożyliśmy klucz, to tylko wymysł autora. Teoretycznie odpowiedź z kluczem jest prawidłowa, a wytłumaczenie jej niepoprawności jest nielogiczne.

Odpowiedz
3
Mikolaaj

Mikolaaj

@hybris. Miło widzieć, że niektórzy ludzie wciąż jeszcze potrafią logicznie myśleć.

Odpowiedz
2
writeness

writeness

•  AUTOR

@Foresee quiz robiłam baaardzo dawno, i to było moje pierwsze podejście do tego typu rzeczy. W życiu bym się nie spodziewała że trafi kiedyś na główną. Z perspektywy czasu widzę, że niektóre rzeczy należałoby faktycznie przemyśleć. Wtedy po prostu chciałam niekonwencjonalnej prawidłowej odpowiedzi.

Odpowiedz
1
Mikolaaj

Mikolaaj

No takie średnio logiczne. W większości pytań można by dorobić teorię na poparcie każdej z odpowiedzi.

Odpowiedz
9
Foresee

Foresee

@Mikolaaj bo ktoś uważa swoje zdanie za „logikę” XDDD

Odpowiedz
1
Mikolaaj

Mikolaaj

@Foresee Nie denerwuj się przyjacielu. Rzecz w tym właśnie, że osobiste zdanie nie jest tożsame z „jedyną słuszną logiką”, jak sam właśnie stwierdziłeś. Moja wypowiedź nie miała na celu cię obrazić, a jedynie zwrócić uwagę na niejednoznaczność. Przedstawiony przez ciebie tok rozumowania jest prawdopodobny, ale nie jest jedyną logiczną możliwością. Na przykładzie pierwszego pytania: odrzuciłeś odpowiedź klucz, ponieważ założyłeś, że wypadnie przez dziurę w kieszeni kurtki. Po pierwsze określenie podniszczona kurtka nie definiuje konkretnego typu uszkodzeń. Może być przykładowo urwany rękaw, czy jakieś plamy, więc nie możemy stwierdzić na pewno, że kieszenie są dziurawe. Po drugie nawet takie założenie nie jest równoznaczne ze zgubieniem klucza. Przykładowo wiele osób woli nosić klucze w kieszeni spodni lub zawieszone na szyi, ze względu na mniejszą szansę straty klucza właśnie. Ponadto można przeprowadzić takie rozumowanie: skoro kurtka jest podniszczona, to była długo używa; skoro była długo używana, to nosząca ją osoba dobrze zna tą kurtkę oraz jej wady, w tym dziurawe kieszenie; skoro wie o dziurach, nie umieści klucza w kieszeni i tym samym go nie straci. W takim wypadku najbardziej logicznym rozwiązaniem będzie oczywiście użycie klucza. Taki tok myślenia (podobnie jak twój) opiera się na pewnych niesprawdzalnych założeniach i nie da się jednoznacznie określić, czy jest poprawny, czy też błędy. Ze względu na brak danych możemy jedynie spierać się jaka odpowiedź jest właściwa, nie jesteśmy jednak w stanie nawet określić dokładnie prawdopodobieństwa.

Odpowiedz
3
writeness

writeness

•  AUTOR

@Mikolaaj quiz robiłam wieki temu, było to moje pierwsze podejście, po pewnym czasie widzę trochę błędów logicznych. Był on robiony dla zabawy, z czegoś co miałam akurat w głowie. Twoja perspektywa mi dużo wyjaśniła, więc dziękuję za taki szczegółowy opis.

Odpowiedz
2
NiemieckiJaszczur

NiemieckiJaszczur

W 1 pytaniu, pomyślałam o tym, że to wszystko nam się śni, a drzwi otworzą się wtedy, kiedy zadzwoni budzik (obudzimy się), dlatego wybrałam zegarek ;b.

Odpowiedz
2
Foresee

Foresee

@NiemieckiJaszczur i tak jest to bardziej „logiczne” niż cała ta „gra”

Odpowiedz
4

N...o

@Foresee właśnie

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej