Czy zdecydowałbyś się na…? – kontrowersyjne atrakcje

Wyobraź sobie, że właśnie wyruszasz w podróż po egzotycznych krajach. Twoim zadaniem jest dobrze się bawić, jednocześnie zachowując się odpowiedzialnie. Witam na pokładzie, proszę się wygodnie usadowić i zaczynajmy!
***
***

Pierwszą atrakcją, którą proponuję jest przejażdżka na słoniu. Te olbrzymie ssaki są symbolem tego miejsca, przejażdżka na nich przez wielu turystów uważana jest za konieczność. Atrakcja zapewnia niezapomniane przeżycia, a w dodatku jest niezwykle bezpieczna, ponieważ słonie już od wczesnego dzieciństwa, kiedy to zostały zabrane od matki, są świetnie tresowane. Jako, że są to inteligentne zwierzęta, to dobrze znają swoje zadanie i wiedzą, że próba nieposłuszeństwa oznacza agresję ze strony tresera. Poza tym, pewnie nawet nie czują tego ciężaru na swoim grzbiecie. Czy decydujesz się skorzystać?
Tak.
Nie.

Kolejna atrakcja: wizyta w delfinarium. Możliwość popływania z delfinami brzmi kusząco, czyż nie? Możesz również popatrzeć, jak robią różne sztuczki w okrągłym basenie o średnicy 10 metrów, czy spróbować je nakarmić. Zrobią cokolwiek tylko zechcesz, w końcu tylko po to tu są, żeby zabawiać turystów. Piszesz się na to?
Tak.
Nie.

Trzecią atrakcją, którą proponuję jest zobaczenie pokazu tresowanych małp. To zdecydowanie widowisko warte zobaczenia, zwierzęta zachowują się zupełnie jak nie one, potrafią tak wiele, że ciężko w to uwierzyć! Proszę się nie martwić o bezpieczeństwo, nie są agresywne, a dodatkowo przecież nie są bez żadnych zabezpieczeń. Treser zadbał o to, przymocowując łańcuszek do dolnych kończyn małp. Decydujesz się?
Tak.
Nie.
Reklama

Czas na fotkę! Masz do wyboru węża, jaszczurkę oraz kilka papużek. Wystarczy, że powiesz miłemu panu, z którym z tych zwierząt, pełniących rolę rekwizytu, pragniesz zapozować, a w zamian zyskasz śliczną pamiątkę w postaci zdjęcia. Oczywiście zarówno ptaki, jak i gady nie służą właścicielowi jako maszynki do zarabiania pieniędzy, na pewno bardzo je kocha, tak jak i one kochają jego. Oraz setkę turystów, którzy codziennie je tarmoszą. Decydujesz się na tę usługę?
Tak.
Nie.

No dobrze, w takim razie mam do zaoferowania inną atrakcję. Co powiesz na spacer z lwem na smyczy? Możesz wybrać którego tylko chcesz, wszystkie są wytresowane na niezwykle spokojne i nie posiadają instynktu łowieckiego, z pewnością się na Ciebie nie rzucą! Dodatkowo, podawane im są środki, które trochę stępią ich zmysły, żeby te dzikie koty nie były zbyt... dzikie. Atrakcja pozwoli Ci wyciszyć umysł i poczuć siłę władzy. W końcu nie codziennie masz okazję prowadzić na smyczy króla dżungli. Co na to powiesz?
Tak.
Nie.
Reklama

Czas na kolejną atrakcję, jestem pewna, że przypadnie Ci do gustu! Co powiesz na zdjęcie z tygrysem? Możesz też pogłaskać, a nawet przytulić jakiegoś kociaka. Brzmi kusząco, prawda? Mnisi opiekujący się tymi zwierzętami chętnie Cię oprowadzą, w ośrodku są zwierzęta w każdym wieku, warto je zobaczyć. Obawiasz się o bezpieczeństwo? Nie ma o co, przecież nie puściliby dzikich tygrysów wolno, żeby wszystkich zjadły! Są przywiązane i zamknięte w klatkach. Do zdjęć wybierane są tylko specjalnie uspokojone zwierzęta i małe, niegroźne kociaki. To jak, wykupujesz wstęp?
Tak.
Nie.

Następna, świetna atrakcja: cyrk! W końcu kto nie lubi pokazów tresowanych psów, tańczących koni i słoni, balansujących na platformach? Te bicze są oczywiście tylko do dodania pikanterii, nic poza tym. Treserzy przecież kochają swoich podopiecznych, nie byliby w stanie ich skrzywdzić, a zwierzęta nauczyły się tych wszystkich wymyślnych sztuczek zupełnie z własnej woli. Jako dodatek, dopłacając nieco, będziesz mógł zostać oprowadzony po zapleczu, obejrzeć lwy i niedźwiedzie, niespokojnie porykujące w niewielkich klatkach. Takie przeżycie z pewnością budzi grozę i zapewnia adrenalinę! To jak, kupujesz bilet wstępu?
Tak.
Nie.

Więc przyszedł czas na ostatnią atrakcję. Proszę się nie zrażać tym, że brzmi troszkę nietypowo, nie jest zbyt popularna, mało kto o niej słyszał, więc może się wydawać dziwna. Co powiesz na wcielenie się w rolę któregoś z powyższych zwierząt? Zapewniam, że będziesz świetnie się bawić, jedynie zabawiając innych kosztem własnej wolności! Czy może boleć? Raczej nie, o ile nie zdecydujesz się buntować, lub robić innych takich głupstw. Wtedy może spotkać Cię trochę nieprzyjemnych sytuacji. Nie możesz przecież zachowywać się, jak Ci się podoba, powinieneś słuchać się treserów i robić rzeczy, których zazwyczaj byś nie robił, ponieważ takie widowiska podobają się ludziom. Twoje miejsce zamieszkania będzie akurat idealne, żebyś mógł stać, może się położyć i obrócić, ale nie licz na zbyt wiele. Spokojnie, będziesz dokarmiany, dopóki będziesz przynosić zysk i będziesz grzecznie wykonywać swoje zadania. A kiedy możesz przestać? Cóż, pewnie dopiero wtedy, gdy już nie będziesz w stanie się ruszać, lub znudzisz się ludziom i nie będziesz mógł zarobić ani grosza. Przykro mi, ale jedzenie kosztuje, więc mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, co może być następstwem Twojej bezużyteczności... To jak, piszesz się na to?
Bądź odpowiedzialnym i rozsądnym turystą,
nie przyczyniaj się do cierpienia zwierząt.

Reklama
134 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 76

_CzupaCzups_

_CzupaCzups_

delfinarium!? O średnicy 10 metrów?! To dla delfinów tortury! I 86 % by się zdecydowało

Odpowiedz
3
DarkNightmare

DarkNightmare

Odpowiedz
1
Fafik35

Fafik35

kozak! ja chce takich więcej tylko pls skróć pytania

Odpowiedz
1
POTTAH_PotterHead

POTTAH_PotterHead

Niesamowity Quiz!!!!
😃

Odpowiedz
1
.exactly

.exactly

Niesamowity przekaz tego quizu!

Odpowiedz
2
t.a.k.

t.a.k.

czuje sie teraz okropnie bo w jednym pytaniu odpowiedzialam twierdzaco

Odpowiedz
1
Annabel_Thompson

Annabel_Thompson

Gdy rozwiązywałam ten quiz chciałam napisać, że wszystkie te atrakcje są straszne i okropne, lecz gdy doszłam do ostatniego pytania quiz trafił do ulu

Odpowiedz
2
Kontipisze

Kontipisze

Ogromny szacun za ten quiz. Na początku nie wiedziałam o co chodzi, ale szybko się domyśliłam

Odpowiedz
2

Mysliwa

To, że tylu ludzi zaznacza „TAK” absolutnie nie świadczy o okrucieństwie. Ja do połowy quizu byłam przekonana, że to quiz typu „Czy odważyłbyś się to zrobić?”. We wstępie nie ma mowy o braniu pod uwagę choćby kosztów za te atrakcje czy tego jak czują się zwierzęta. Nie jestem zwolenniczką takiego wykorzystywania zwierząt, ale to zakończenie mnie zwyczajnie… wkurzyło xD. Pozdrawiam

Odpowiedz
10
Nieidealna543

Nieidealna543

@Mysliwa Mam podobne zdanie. Też myślałam, że to tego typu quiz czy odważyłbyś się to zrobić…i zakończenie mnie zaskoczyło niezbyt pozytywnie niestety

Odpowiedz
4
Nieidealna543

Nieidealna543

Ale myślę jednak, że ma dobry przekaz chodź trochę niezbyt delikatny, ale na sg zasłużył😊

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Chandramukhi

Chandramukhi

Czuć w tym quizie emocje. Bardzo mi się podoba. I świetny przekaz.

Nie spodziewałam się tego, weszłam z ciekawości i mocno mnie zaskoczyłeś_aś.
Dobry pomysł na quiz i super, że trafił na Stronę Główną.

Odpowiedz
1
ChocoCat

ChocoCat

•  AUTOR

@Chandramukhi dziękuję bardzo 🖤

Odpowiedz

kgtuk

z****** trochę jesteś

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej