Ciekawostki psychologiczne – ile z nich znasz?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 150

m4hc

m4hc

11/20

Odpowiedz
-rasen

-rasen

7/20 :/

Odpowiedz
sweetlight

sweetlight

16/20

Odpowiedz
2
majcia_ml

majcia_ml

16/20👌🏻

Odpowiedz
2
_zuziak_

_zuziak_

•  AUTOR

@majcia_ml gratuluję wyniku!

Odpowiedz
Sumari

Sumari

PROSZĘ PRZECZYTAJ

W tych czasach co przyszło nam żyć, czyli w samym środku rozwoju wszelako pojętej doby cyfryzacji, jesteśmy skazani na życie wśród ogromnego napływu informacji, zaczynając na jakichkolwiek stronach internetowych, a kończąc na ogólnodostępnych mediach społecznościowych (na których chyba nie muszę wspominać, aż roi się od bzdur i innych farabeli), dlatego nie możemy wierzyć we wszystko czym nas media nakarmią i uznawać to za jedyną słuszną opcję. Rozumiem, że niestety nie każdy ma otwarte oczy na świat i trudno potem takiej osobie ocenić co jest prawdą a co nie, ale proszę Was, ludzie, jeśli nie macie jakiejkolwiek wiedzy na dany temat to nie próbujcie robić czegoś na siłę, tak jak Nivis_Atis wspomniała, nie przekopiowujcie pierwszego lepszego tekstu znalezionego w internecie i nie wykorzystujcie go bez wcześniejszego sprawdzenia jego źródeł i rzetelności. W ten sposób tylko szerzycie błędne informacje, którymi i tak już teraz jesteśmy zasypywani, i jeszcze bardziej ogłupiacie naród 🙃 Jak to autorka quizu pozwoliła sobie zauważyć: ,,Robienie quizów ma być pewnego rodzaju zabawą” – owszem, ale czy nie można się bawić w sposób inteligentny i przemyślany? Przez właśnie taką ,,zabawę” społeczeństwo staje się coraz bardziej otępiałe i no nie okłamujmy się baranieje… Jeśli quizy mają być jakąkolwiek formą rozrywki to niech nas chociaż czegoś pożytecznego uczą, a nie na odwrót. Dlatego apeluję do autorki tego quizu jak i myślących podobnie, nie zamykajcie się na krytykę i posłuchajcie czasem co inni mają do powiedzenia na dany temat. Zamiast wszystkiego negować i usprawiedliwiać bezpodstawnymi argumentami, nakłaniam do przemyślenia jeszcze raz czy warto po prostu zatykać uszy i udawać, że nic się nie wydarzyło?
Piszę ten komentarz, jak pewnie i moi poprzednicy, nie żeby Cię wyśmiać czy szydzić z Ciebie lecz, aby otworzyć Ci oczy i uświadomić, by na przyszłość zastanowić się nad szerzeniem błędnych informacji i błędnym rozumowaniem, że to i tak nic nie znaczy.

(pozwoliłam sobie udostępnić ten komentarz również tutaj, z myślą że może trafi do choćby części osób… pamiętajcie, że obojętność jest prawie, że równoznaczna ze zgadzaniem się na szerzenie się błędnych informacji, i po prostu pogodzeniem się z takim rozwojem wydarzeń bez jakiegokolwiek rozeznania w temacie, a jak wiadomo siedzeniem bezczynnie jeszcze nikt świata nie zmienił c: )

Pozdrawiam Wszystkich, którzy poświęcili swoje pięć minut i zastanowili się nad tematem
Pozdrawiam również autorkę quizu i mam nadzieję, że na przyszłość dokładniej przemyślisz czy warto przykładać kolejną już rękę do pogorszenia stanu społeczeństwa (bo oczywiście wiadomo, iż błędy może popełniać każdy, ważniejsze jest za to, by się na nich uczyć i wyciągać z nich wnioski) :P

Odpowiedz
2

S...e

@Sumari oczywiście popieram twoją wypowiedź jednak nie w tym przypadku. Ciekawostki te naprawdę zgadzają się z rzeczywistością. Wiem ponieważ sama interesuję się psychologią. Być może ty słyszałaś inaczej ale tu nie ma się do czego przyczepić. Poza tym to że te rzeczy nie dotyczą Ciebie, nie znaczy że tak nie jest. ciekawostki te zdarzają się 'najczęściej', i to nie znaczy że zawsze. <3

Odpowiedz
2
hypnotic

hypnotic

6/20

Odpowiedz
GalaxyZuza

GalaxyZuza

omyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie…
Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz
To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomości
Wypowiedz życzenie jak skończy się odliczanie:
10…
9…
8…
7…
6…
5…
4…
3…
2…
1…
* wypowiedz życzenie*
Wklej tę wiadomość w ciągu 26min do 13 komentarzy
Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność tego życzenia

Odpowiedz
extraami789

extraami789

12/20
Fajny quiz!
W większości pytań strzelałam

Odpowiedz
2
blaskslonca

blaskslonca

10/20 🙈

Odpowiedz
Nivis_Atis

Nivis_Atis

Dzień dobry,

Wszystkie te „ciekawostki” to stek stereotypów, które nie są nigdzie potwierdzone naukowo. Ludzie którzy sądzą, że znają się na psychologi bo przeczytali jeden artykuł na pudelku, czy bo czasem poczują się źle i coś bardziej przemyślą, nie powinni się na ten temat wypowiadać. Szerzycie błędne informację. Ja rozumiem, że młoda osoba może sobie wpisać w Google „ciekawostki o psychologi”, wejść na pierwszą lepszą stronę i uznać, że wszystko co tam jest napisane to prawda… jednak surprise! Nie. Większość tych informacji nie jest prawdziwa. I proszę nie szerzyć ich dalej, uznając się za wielkiego fana psychologi, bo jedyne co robicie to szkodzicie. Nie chcę nikogo urazić tym wpisem, a jedynie poinformować autora i moderatorów tej strony, iż to, że ten Quiz jest na głównej stronie, jest jakimś nieporozumieniem.

Pozdrawiam autora i was. Mam nadzieję, że wyciągniecie wnioski.

Miłego dnia :)

Odpowiedz
6
_zuziak_

_zuziak_

•  AUTOR

@Dalliance dziękuję, że rozumiesz. To tylko i wyłącznie quiz, zabawa… To wszystko nie musi być prawdą, dlatego, że nie można sprawdzać na jednym człowieku. Dzięki wielu badaniom powstaje średnia i to są właśnie te statystyki. Nikt tego nie rozumie, dlatego miłe komentarze pod tym quizem wyjątkowo mnie cieszą :)

Odpowiedz
2
Sumari

Sumari

@_zuziak_ @Nivis_Atis Akurat zgadzam się z wypowiedzią mojej poprzedniczki: w tych czasach co przyszło nam żyć, czyli w samym środku rozwoju wszelako pojętej doby cyfryzacji, jesteśmy skazani na życie wśród ogromnego napływu informacji, zaczynając na jakichkolwiek stronach internetowych, a kończąc na ogólnodostępnych mediach społecznościowych (na których chyba nie muszę wspominać, aż roi się od bzdur i innych farabeli), dlatego nie możemy wierzyć we wszystko czym nas media nakarmią i uznawać to za jedyną słuszną opcję. Rozumiem, że niestety nie każdy ma otwarte oczy na świat i trudno potem takiej osobie ocenić co jest prawdą a co nie, ale proszę Was, ludzie, jeśli nie macie jakiejkolwiek wiedzy na dany temat to nie próbujcie robić czegoś na siłę, tak jak Nivis_Atis wspomniała wyżej, nie przekopiowujcie pierwszego lepszego tekstu znalezionego w internecie i nie wykorzystujcie go bez wcześniejszego sprawdzenia jego źródeł i rzetelności. W ten sposób tylko szerzycie błędne informacje, którymi i tak już teraz jesteśmy zasypywani, i jeszcze bardziej ogłupiacie naród 🙃 Jak to autorka quizu pozwoliła sobie zauważyć: ,,Robienie quizów ma być pewnego rodzaju zabawą” – owszem, ale czy nie można się bawić w sposób inteligentny i przemyślany? Przez właśnie taką ,,zabawę” społeczeństwo staje się coraz bardziej otępiałe i no nie okłamujmy się baranieje… Jeśli quizy mają być jakąkolwiek formą rozrywki to niech nas chociaż czegoś pożytecznego uczą, a nie na odwrót. Dlatego apeluję do autorki tego quizu jak i myślących podobnie, nie zamykajcie się na krytykę i posłuchajcie czasem co inni mają do powiedzenia na dany temat. Zamiast wszystkiego negować i usprawiedliwiać bezpodstawnymi argumentami, nakłaniam do przemyślenia jeszcze raz czy warto po prostu zatykać uszy i udawać, że nic się nie wydarzyło?
Piszę ten komentarz, jak pewnie i moi poprzednicy, nie żeby Cię wyśmiać czy szydzić z Ciebie lecz, aby otworzyć Ci oczy i uświadomić, by na przyszłość zastanowić się nad szerzeniem błędnych informacji i błędnym rozumowaniem, że to i tak nic nie znaczy.

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej