
Przy pomocy wpisów możesz zadać autorowi pytanie, pochwalić go, poprosić o pomoc, a
przede wszystkim utrzymywać z nimi bliższy kontakt. Pamiętaj o zachowaniu kultury,
jesteś gościem :) *Jeśli chcesz odpisać konkretnej osobie, użyj funkcji " Odpowiedz" - osoba ta dostanie powiadomienie* ×



liptonek._.Zooble
AUTOR•💔˚✫⋆。˚ 𝒪𝒮𝒯𝑅𝒵𝐸𝒵𝐸𝒩𝐼𝐸 ˚。⋆✫˚💔
Powszechnie wiadomo, że sameQuizy mają problem ze sztuczną inteligencją, zwłaszcza w miniaturkach quizów na Stronie Głównej. Człowiek miałby nadzieję, że na tym się skończy.
Nie skończyło się – jest gorzej, niż kiedykolwiek wcześniej.
Jeżeli jeszcze nie wiecie, możemy teraz tworzyć quizy w nowym formacie – opowiadanie interaktywne. Sam format spoko, ale w trybie edycji można znaleźć guzik, przy którym jest napisane "Skopiowany prompt wklej do chataGPT. Cała historia, dymki i połączenia zostaną automatycznie utworzone". Po kliknięciu 'skopiuj prompt', dostaje się "formularz", w którym trzeba podać dosłownie kilka informacji (gatunek, ton, bohaterowie, długość, zarys historii, ile alternatywnych zakończeń), a potem wkleić całość do wybranego chata ze sztuczną inteligencją.
To przerażające, że:
a) sameQuizy PROMUJĄ używanie AI do tworzenia rzeczy (tzw. "kreatywnej pracy"), zamiast zadbać o kulturę czynnika ludzkiego, który jest POTRZEBNY w procesie twórczym. A przecież ta strona służy do dzielenia się swoimi pomysłami i SWOJĄ twórczością!
b) zrobienie w ten sposób quizu nie wymaga prawie niczego, więc prawdopodobnie wkrótce pojawi się bardzo dużo quizów "wymyślonych" przez AI, przez co dużo trudniej będzie się wybić osobom, które faktycznie poświęciły mnóstwo swojego czasu na przemyślenie, zaprojektowanie i stworzenie swojego quizu. Wiadomo, już jest z tym problem, ale będzie większy.
Już nie mówiąc o tym, że korzystanie ze sztucznej inteligencji jest nieekologiczne i ma STRASZNE konsekwencje dla ludzkiego zdrowia umysłowego (kreatywności, pamięci, umiejętności krytycznego myślenia, łączenia faktów, etc.)
Skopiuj to na swój profil, jeżeli też chcesz widzieć na tej stronie quizy robione przez prawdziwych ludzi, a nie AI.
autor: @Arielka535
liptonek._.Zooble
AUTOR•TA POGODA TO JEST JAKIŚ NIEŚMIESZNY ŻART.
U mn jest 29° i mi się to nie podoba. (Nienawidzę upałów ok)
Co tam u was?
Arielka535
@liptonek._.Zooble Proponuję wprowadzić sen letni, taki jak zimowy dla niedźwiedzi
liptonek._.Zooble
• AUTOR@Arielka535 dobry pomysł
liptonek._.Zooble
AUTOR•Mniam😋
Coal_Star
@liptonek._.Zooble mniam
liptonek._.Zooble
AUTOR•Hello
TheHybridPrincess
@liptonek._.Zooble hej
Jablko._.Polskie
@liptonek._.Zooble hii
liptonek._.Zooble
AUTOR•Te gniotki to z złota wykonane czy co
Jablko._.Polskie
@liptonek._.Zooble XD
Nie wiem
Coal_Star
@liptonek._.Zooble tak