Patryk

Daralney

Patryk

Daralney

imię: Daria

o mnie: przeczytaj

620

O mnie

Hejka :D

To konto jest moją Eurowizyjną cząstką mnie i znajdują się tu quizy właśnie o tematyce Eurowizji! Jeśli interesuje cię taką tematyka - zachęcam do obserwacji :D

O Eurowizji Junior dowiedziałam się w 2018 roku, kiedy jak wiadomo Roksana Węgiel wygrała dla Polski ten... Czytaj dalej

Ostatni wpis

Daralney

Daralney

Hejka! Mam problem z natychmiastowym zapełnianiem listy, ale oto ona: Kilka dni tem... Czytaj dalej

Ulubieni

Daralney nie ma ulubionych autorów

Przy pomocy wpisów możesz zadać autorowi pytanie, pochwalić go, poprosić o pomoc, a przede wszystkim utrzymywać z nimi bliższy kontakt. Pamiętaj o zachowaniu kultury, jesteś gościem :)

*Jeśli chcesz odpisać konkretnej osobie, użyj funkcji " Odpowiedz" - osoba ta dostanie powiadomienie* ×

Zaloguj się, aby dodać nowy wpis.

Wpisy autora: Wróć do wszystkich wpisów
Daralney

Daralney

AUTOR•  

Hejka!
Mam problem z natychmiastowym zapełnianiem listy, ale oto ona:

Kilka dni temu Macedonia ogłosiła reprezentantkę – jest nią Ana Stojanoska, zaśpiewa ona piosenkę o tytule "Idnata Jas"

Wczoraj zaś Niderlandy przedstawiły nazwę grupy szóstki, o której pisałam ostatnio – the Crossovers, soliści pozostaną przy swoich imionach.

Również wczoraj Francja ogłosiła reprezentanta – jest nim Alec Burette.

Wybrani reprezentanci na Eurowizję Junior 2026:
•Polska 🇵🇱 – Wiktor Sas
•Portugalia 🇵🇹 – Salvador Rio
•Albania 🇦🇱 – Eslin Kurti – Kërce me mua
•Gruzja 🇬🇪 – Davit Lomidze
•Macedonia Północna 🇲🇰 – Ana Stojanoska – Idnata Jas"
•Francja 🇫🇷 – Alec Burette
Reprezentanci krajów: 6/??

A więc moi drodzy znamy już zwycięzcę Jury i biorąc pod uwagę, że Juniora od 2022 wygrywa zwycięzca Jury, to mogę stwierdzić, że w tym roku chłopiec wygra Eurowizję Junior! (Zapeszam, czas złamać tą passę Jury z Juniora i z Eurowizji)

Dobrze wiemy, że Jury odkąd ich wyniki są w 100% jawne (niemieszane z głosami widzów) – Jury wybiera tylko piosenki z krajów zaproszonych (Australia, Kazachstan), lub Gruzji i Francji. (Właśnie próbuję zapeszyć, jak w 2024 śmiałam się, że Francja wygra Jury, to Jury przestawiło się na Gruzję)

Odpowiedz
3
Daralney

Daralney

AUTOR•  

Hejka! Miesiąc temu był pierwszy półfinał Eurowizji… Jak to szybko zleciało! Ja muszę nadrobić listę z Juniora, bo ostatnio aktualizowałam ją w maju xD

Pierwszego czerwca Albania wybrała reprezentantkę i wersję demo piosenki. Na Juniora wybiera się Eslin Kurti z piosenką "Kërce me mua" Szóstego czerwca zaś – Gruzja wybrała reprezentanta, którym został Davit Lomidze.

Wybrani reprezentanci na Eurowizję Junior 2026:
•Polska 🇵🇱 – Wiktor Sas
•Portugalia 🇵🇹 – Salvador Rio
•Albania 🇦🇱 – Eslin Kurti – Kërce me mua
•Gruzja 🇬🇪 – Davit Lomidze
Reprezentanci krajów: 4/??

Dzisiaj poznaliśmy też podział finalistów z Juniorfestival na grupy. Niderlandy wyślą na Juniora albo szóstkę składającą się z 3 dziewczyn i 3 chłopców, albo solistę/solistkę. Nazwy grup i ich piosenki poznamy później, ale grupy prezentują się tak:
•Grupa:
—Saige
—Catelynn
—Zoē
—Lay
—Benjamin
—Noud
•Solista:
—Nolan
•Solistka:
—Maria
•Solistka:
—Vajèn

Oprócz tego Cypr potwierdził udział, a Ukraina potwierdziła preselekcje do Juniora i tym samym udział w nim. (Halo, Ukraina – wybierzcie Zlate Ivaniv, mam nadzieję, że ona wierzy w to, że do 3 razy sztuka i się zgłosi i że dadzą jej jakiś banger i że wygra prese)

Odpowiedz
3
be._.happy

be._.happy

@Daralney yasssssss żeby Zlata była

Odpowiedz
Daralney

Daralney

AUTOR•  

Hejka!

Wszystkiego najlepszego z okazji dla dziecka!

Ale jest sprawa… Jestem kolekcjonerką kapsli od Tymbarka i mają tam konkurs na hasła pod kapsel. I spodobały mi się 3 propozycje nawiązujące do Eurowizji… Hasła nie są moje, ale chciałabym mieć okazję posiadać takie napisy na kapslu! Jeśli do poniedziałku (za tydzień) do godziny 12:00 hasła te znajdą się w TOP100, to trafią na kapsle!

Hasła na których mi zależy:
•Absolute BANGARANGA!
•BEJBA!
•Moje imię TYMBAAARK

Głosować można codziennie na te same hasła. Pomóżcie, bo sama tych haseł w TOP100 nie utrzymam. Grono chętnych do głosowania na te hasła to na razie 1 osoba z mojego otoczenia…

Żeby zagłosować trzeba założyć konto na stronie:
https://www.twojkapsel.pl/

Można też zgłaszać swoje propozycje, ale ostrzegam, że w regulaminie trzeba mieć ukończone 18 lat, więc jeśli ktoś nie ma to musi to raczej zgłosić rodzicowi (chociaż główne nagrody mają taką chorą liczbę głosów, że to chyba nierealne)

Ale jak zagłosujecie na hasła powyżej i zgłosicie jakieś hasło, to jak napiszecie je w komentarzu do tego posta, to jestem w stanie zagwarantować 4 głosy ode mnie (jak hasło mi się spodoba, to nawet 7)

Za 2 tygodnie konkurs zostanie zamknięty, a potem hasła zaczną się pojawiać na kapslach.

Odpowiedz
3
.Yoko

.Yoko

@Daralney Hej, zagłosowałam na hasła, na których Ci zależy i mam pytanie, czy nie zagłosowałabyś na dwa hasła, które mi się podobają? Te hasła to: O ty mądralo! A drugie: Sok się toczy, pech odskoczy

Odpowiedz
1
Daralney

Daralney

AUTOR•  

Hejka!

The Voice Kids w Portugalii wygrał Salvador Rio i został reprezentantem Portugalii na Eurowizji Junior 2026.

Wybrani reprezentanci na Eurowizję Junior 2026:
•Polska 🇵🇱 – Wiktor Sas
•Portugalia 🇵🇹 – Salvador Rio
Reprezentanci krajów: 2/??

Następnie czeka nas wybór Albanii z pierwszą już piosenką w wersji demo – 1 czerwca. A Gruzja wybiera chwilę później, bo 6 czerwca.

Odpowiedz
2
Daralney

Daralney

AUTOR•  

Hejka!
CO TO DO JASNEJ CIASNEJ BYŁO!

Mówicie sobie co chcecie, ja wczorajsze wyniki widzę jako ustawkę.
Jury oceniło normalnie (wstyd za nasze Jury), mieli uśpioną czujność. Intruz i tak zdobył w ciul punktów. Tym razem jest to 3 miejsce w tele i 220 punktów, ale ja wyczuwam przekręt. Czuję, że te głosy, mimo że było ich mniej niż w ostatnich latach – nie były tylko na piosenkę. Mam wrażenie, że Intruz wygrał, ale EBU ratowało sytuację. Akurat dziwnym trafem dwa kraje, które nie mogły brać udziału przez problemy finansowe – zdobyły wyższy wynik w televotingu, niż Intruz. To trochę brzmi jak: "Patrzcie! Intruz nie wygrał głosowania tele! Konkurs jest bezpieczny! Wszystko jest normalnie! Jak kiedyś! Wszystko jest ok, nikt nie musi się wycofywać, a reszta może wrócić!" A dla Bułgarii i Rumunii mogła to być informacja: "Patrzcie jaki dobry wynik! Musicie już zostać w tym konkursie! Przecież się nie wycofacie!" Dodam, że narracja typu: "Patrzcie! Ten konkurs da się wygrać! Bułgaria wygrała po raz pierwszy! Tak, DARA nas uratowała, bądźcie wdzięczni!" wygląda bardzo ładnie i moim zdaniem przykrywa cały ten bajzel. Pod tym względem w przyszłości może to wyglądać tak: Intruz chcę wygrać, EBU nie chce ich wygranej, bo będzie problem, więc znajdują bohatera, który ratuje konkurs.Ludzie cieszą się, że konkurs został uratowany i wielbią zwycięzcę. Euforia sprawia, że nikt nie widzi w tym nic dziwnego, temat się umywa i mamy powtórkę z rozrywki rok później.

Dobra, pora zobaczyć jak się miały moje przewidywania!

12 od Polskiego Jury dla: Australia 🇦🇺 ❌ (JURY TO WSTYD DLA POLSKI)
12 od Polskich widzów dla: Grecja 🇬🇷 ❌ (Mogłam się tego spodziewać, że Ukraina XD)
Miejsce Polski Jury: 15 ❌ (Cieszę się z tego failu, kto by pomyślał, że Polska i Jury będzie 7 XD)
Liczba 12 od Jury dla Polski: 0 ❌ (CZAICIE, ŻE DOSTALIŚMY CZTERY 12 OD JURY?!)
Miejsce Polski Tele: 11 ❌ (16 z 17 punktami to flop XD, ale spoko, Jury nas nie nienawidzi)
Miejsce Polski: 13 ❌ (POMYLIŁAM SIĘ O JEDNO MIEJSCE, MAMY 12)

Wygrana Jury: Australia 🇦🇺 ❌
Wygrana tele: INTRUZ, NIEEEEE (Czuję, że właśnie tak było, ale oficjalnie nie) ❌
Wygrana: Finlandia ❌

1. Finlandia 🇫🇮 ❌ (-5)
2. Australia 🇦🇺 ❌ (-2)
3. Intruz 🥀 ❌ (+1)
4. Grecja 🇬🇷 ❌ (-6)
5. Francja 🇫🇷 ❌ (-6)
6. Dania 🇩🇰 ❌ (-1)
7. Bułgaria 🇧🇬 ❌ (+6)
8. Włochy 🇮🇹 ❌ (+3 JA NIE MOGĘ, ZAWSZE ONI W TOP 5 ZA NIC, NAWET SIĘ NIE STARAJĄ)
9. Rumunia 🇷🇴 ❌ (+6)
10. Ukraina 🇺🇦 ❌ (+1)

•12 punktów Jury od Intruza dla Danii 🇩🇰 (jeśli tak, to się poczuli po tej minidramie i są fest polityczni) ❌ (ALE DALI IM 10)
•Ostatnie miejsce finału: Wielka Brytania ✅ 🇬🇧? (Czyżby legendarne 0 punktów z tele? XD ✅) (TO BYŁO FEST ŚMIESZNE XDDDD)

Pierwszy półfinał:
•Jak już przed 1 semi wspominałam – 12 od Jury Intruza dla San Marino, bo Boy George im pasuje XD ❌ (To nam dali 12 w półfinale…)
•Ostatni: Gruzja 🇬🇪 ✅
•Prawie poza finałem: Belgia 🇧🇪 ✅
•Prawie w finale: Portugalia 🇵🇹 ❌ (Estonia na granicy 🫣)
•Miejsce Polski w półfinale: 6 ❌ (EJ, CZAICIE, ŻE MIELIŚM DRUGIE MIEJSCE, A JAK BY SIĘ UPRZEĆ, TO NAWET WYGRALIŚMY)

Drugi półfinał:
•Ostatni: Azerbejdżan 🇦🇿 ✅
•Prawie poza finałem: Cypr 🇨🇾 ✅
•Prawie w finale: Armenia 🇦🇲 ❌

A więc mój wynik to 6/30

Poniżej dowód na to, że Jury nas nie nienawidzi (Ale ja nienawidzę decyzji Polskiego Jury, tylko nasze Jury dało Intruzowi 12…)

Odpowiedz
1