Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Zbiór książek dla ciebie ~ 4

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 17

o.liffka

o.liffka

🦋 Super książką jest „Drogi Evanie Hansenie”, którą napisał Val Emmich na podstawie musicalu Steven’a Levansona, Benj Pasek’a i Justina Paul’a.
Evan z polecenia psychologa pisze listy do samego siebie. Pewnego dnia jego list dociera do Connora, szkolnego buntownika. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo a wtedy przy nim zostaje znaleziony list adresowany do Evana. Główny bohater tworzy pełną choć zmyśloną historię ich przyjaźni przed jego rodziną ponieważ widzi, że pomaga im to sie pogodzić z jego śmiercią jednak Evan co raz bardziej zatraca się w morzu kłamstw.
Bardzo fajna książka. Troche poważna ze względu na motyw śmierci, depresji i różnych problemów ale jest naprawdę ciekawa.

Odpowiedz
1
o.liffka

o.liffka

@o.liffka ktoś napisał żebyśmy pisali o wieku do przeczytania książki – wiek nie gra ż a d n e j roli ponieważ ktoś w wieku 12 lat może być dojrzalszy niż 15 latek. Jeśli czujecie się na siłach przeczytać książkę o samobójstwie, depresji, załamaniu i bez happy endu to polecam ale jeśli nie – wybierzcie inną. ⭐

Odpowiedz
1
o.liffka

o.liffka

🦋 Bardzo polecam książkę „Może tym razem”, autorstwa Kasie West.
Sophie pracuje w kwiaciarni, która oprócz zwykłej sprzedaży dowozi kwiaty na imprezę itp. aby zarobić na studia. Jej przyjaciółka jest kelnerką bo jej tata jest szefem kuchni, który gotuje na różnych imprezach itp. dlatego przyjaciółki często spotykają się w pracy. Do taty jej przyjaciółki przyjeżdża sławny szef kuchni, który prowadzi takie jakby kuchenne rewolucje a przyjeżdża razem z synem więc i on jest na każdej imprezie. Sophie z Andrew (synem tego sławnego szefa) się nie lubią, kłócą się często i nie chcą spędzać ze sobą tych imprez. Jednak po pewnym czasie coś między nimi iskrzy i wszystko się powoli zmienia.
Książka jest mega urocza i ciekawa. Na próbnym egzaminie wybrałam ją do opowiadania jakby ktoś chciał wiedzieć. 😂

Odpowiedz
1
o.liffka

o.liffka

@o.liffka ktoś napisał żebyśmy pisali o wieku do przeczytania książki – wiek nie gra ż a d n e j roli ponieważ ktoś w wieku 12 lat może być dojrzalszy niż 15 latek. Ale akurat ta książka jest taka lekka i przyjemna do czytania więc polecam każdemu – nie musicie być bardzo dojrzali czy dorośli.⭐

Odpowiedz
1
o.liffka

o.liffka

ja poleciłam kilka serio fajnych książek we wcześniejszych częściach jak ktoś ma ochotę to niech zobaczy a teraz czas na inne 🦋

Odpowiedz
1
wera.wercia

wera.wercia

chętnie przeczytam okładka bardzo interesująca i gorąco polecam
,,Przerwany most” Philipa Pullmana
Jest to książka o ciemno skórej dziewczynie ,która mieszka tylko z ojcem do pewnego czasu jest jedynaczką ,jej ojciec skrywa wiele przykrych tajemnic przed nią,którą pod koniec odkryje nie będzie za wesoła ale wszystko mniej więcej zaakceptuje

Odpowiedz
2
Monika.W

Monika.W

AAAAA ALE PIĘKNE ZDJĘCIE W WYNIKU JFHDHDJDHDB

Odpowiedz
1
Anonymous_210

Anonymous_210

Wczoraj przeczytałam Morze Spokoju.. Ale się napłakałam 🙃❣ Cudowna książka!!

Odpowiedz
1
Julkawa

Julkawa

•  AUTOR

@Anonymous_00 to prawda 💛

Odpowiedz
Wilczy_Wladca

Wilczy_Wladca

Nie wiem. Może zobaczę.

Jakby ktoś nie czytał to polecam książkę „Nevermoor” autorstwa Jessici (nwm jak się to odmienia) Townsend oraz każdą następną część.

Morrigan nie jest zwykłą dziewczyną. Urodziła się w przeklęty dzień. Teraz ona jest przeklęta. Wszyscy oskarżają ją o wszystkie rzeczy, które komuś nie wyszły ponieważ uważają, że ona przynosi pecha. A na dodatek dziewczyna niedługo umrze. Jednak jej los może się odmienić. Książka moim zdaniem jest cudowna. Z gatunku fantasy. Są tu zarówno świetni bohaterowie i ciekawa akcja. Z całego serca polecam. Przepraszam, że tak chaotycznie napisane, ale nie wiedziałem jak to opisać.

Odpowiedz
2
booklie.

booklie.

Ja polecam
„Hazel wood”
Melissa Albert

Alice, zwykła nastolatka. Od urodzenia przez całe swoje życie gdzieś się przemieszcza. Razem z matką uciekają przed prześladującym ich pechem. Pewnego dnia do jej matki przychodzi list o śmierci jej babki. Była autorką bardzo znanej książki, „Opowieści z Uroczyska”. Matka Alice, Ellie, postanawia zacząć wszystko od nowa. Znajduje sobie nawet ukochanego, ale tą piękna historia nie trwa zbyt długo. Ellie zostaje porwana, a Alice wraz ze znajomym ze szkoły, Finchem wyrusza by ją odnaleźć.

Sorry, nie umiem opisywać xD.

Odpowiedz
1
B.glogowska

B.glogowska

Ja polecam „Ostatnią godzinę” autorstwa Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej.

Odpowiedz
1
peqchy

peqchy

Fajna książka :) Przeczytam. A mam dla Ciebie propozycję. Możesz pisać w jakim przedziale wiekowym jest.

Odpowiedz
1
Julkawa

Julkawa

•  AUTOR

@peqchy fajny pomysł, chociaż moim zdaniem każdy jest inny i ja np czytam książki nawet dla dorosłych więc wiesz ;)

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej