Wybierz outfity i dowiedz się, do jakiej sztuki Szekspira pasujesz!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 298

Karolina_chomik

Karolina_chomik

Romeo i Julia

Odpowiedz
Xiang

Xiang

Poskromienie złośnicy

Oto sztuka Szekspira, która najbardziej do Ciebie pasuje! Jesteś wszechstronny, kreatywny i impulsywny. Lubisz życiowe wyzwania. Jest to jedno z pierwszych dzieł Szekspira. Baptista Minola, który jest bogatym mieszczaninem, ma dwie córki, starszą Katarzynę oraz młodszą Biankę. Katarzyna jest humorzasta, słynie z ciętego języka, natomiast Bianka jest łagodna, dobrze ułożona i w przeciwieństwie do swojej siostry zabiegają o nią różni wielbiciele. Baptista postanawia, że dopóki starsza z jego córek nie znajdzie sobie męża, młodsza nie będzie mogła wziąć ślubu. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Fajny Quiz😘😘😘

Odpowiedz
Gazetka.SQ

Gazetka.SQ

Super quiz! Brawo pomysłu!

Odpowiedz
Gazetka.SQ

Gazetka.SQ

Super!

Odpowiedz
Zouza_

Zouza_

Romeo i Julia 😍

Odpowiedz
Shoto_theiceQuenn

Shoto_theiceQuenn

XD romeo i julia

Odpowiedz
Dusia_not_found

Dusia_not_found

Hamlet
Oto sztuka Szekspira, która najbardziej do Ciebie pasuje! Jesteś wrażliwym myślicielem, masz duże oczekiwania od życia. Motyw bohatera postawionego przed tragicznym wyborem w ,,Hamlecie” nabiera szczególnej wyrazistości. Nie bez powodu rola ta jest uznawana za jedną z najbardziej wymagających, z jaką w swojej karierze może zmierzyć się aktor. Zemsta i walka o władzę to główna tematyka dramatu, rozgrywającego się w Jutlandii. To właśnie z tego dzieła pochodzi słynna fraza – ,,być albo nie być – oto jest pytanie”. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
3
Darcylla

Darcylla

Romeo i Julia

Oto sztuka Szekspira, która najbardziej do Ciebie pasuje! Jesteś romantycznym marzycielem, zawsze stawiasz na swoim. Ten dramat bez wątpienia znasz doskonale. Niezliczone nawiązania do historii zwaśnionych klanów Montekich i Capulettich pojawiają się w utworach muzycznych, filmach, literaturze i sztuce. Uniwersalna historia miłosna o tragicznym finale rozgrywa się w Weronie, co sprawia, że miasto do dziś przyciąga rzesze turystów – zwłaszcza tych zakochanych. Tragiczny dylemat i miłość niemożliwa – te tematy nigdy nie stracą na aktualności. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
Moli_Ruda

Moli_Ruda

Sen nocy letniej

Odpowiedz
1

__UwU__xx

Hamlet

Odpowiedz
1
k_maja_k12

k_maja_k12

Hamlet

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej