Wybierz cechę, a ja Ci powiem, jakim typem bohatera z opowiadania jesteś!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 19

weronika_kotek

weronika_kotek

Bezwzględna karierowiczka

Odpowiedz
1
BlackBloody666

BlackBloody666

Kobieciarz I uwodziciel
Fascynują go kobiety, uwielbia spędzać z nimi czas, dlatego zawiązuje z kobietami bliższe przyjaźnie niż z mężczyznami. Kobiety często odwzajemniają jego uczucia, gdyż czują się przy nim piękne i zmysłowe. Potrafi sprawiać wrażenie mężczyzny rozumiejącego potrzeby kobiet, pomaga im odszukać wewnętrzną siłę. Unika jednak zobowiązań, woli skupić się na zabawie, krótkich romansach. Kobiety odbierają go, jako wrażliwego mężczyznę zapatrzonego tylko w nie.

Eee… uwodziciel zemnie żaden, ale tak, wole towarzystwo kobiet

Odpowiedz
Olunia237

Olunia237

Nie sądze

Odpowiedz
Olunia237

Olunia237

Piękna, zmysłowa i czerpiąca z życia pełnymi garściami. Przyciąga wzrok mężczyzn i budzi zazdrość u kobiet. Po wyostrzeniu cech zamienia się w Femme Fatale. To typ kobiety wyzwolonej, potrafiącej uwodzić i posiadającej przy tym niezwykły magnetyzm, szybko się zakoch*** i równie szybko odkoch***. To typowa gwiazda, pragnie przyćmiewać inne kobiety w swoim otoczeniu i eksponować ciało. To chodzący wulkan energii żyjący chwilą i czerpiący z niej pełnymi garściami. Przy tym jest wrażliwa na potrzeby innych i stara się im pomóc. Raczej nie ma przyjaciółek wśród zazdrosnych kobiet. Boi się starości.
Słynne literackie i filmowe postaci kusicielek lub femme fatale to: Emma Bovary, Scarlett O’Hara, Cathrine Tramell z Nagiego instynktu, Cora Smith z Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, Vivian Ward z Pretty Woman, Sally Bowles z Kabaretu, Rebecca Sharp z Targowiska próżności, Lola Lola z Błękitnego anioła, a także większość bohaterek granych przez Marilyn Monroe. Podziel się wynikiem w komentarzu! Kusicielka/Femme Fatale

Odpowiedz
LenaWhiteswan

LenaWhiteswan

Wrażliwa domatorka.
W sumie tak, ale jednak nie całkiem. Tak trochę.

Odpowiedz
LUNNAA

LUNNAA

Ambitna chłopczyca
Dobrze czuje się w towarzystwie mężczyzn, ale przy tym jest niezależna. Wysportowana, inteligentna, przeważnie lubiana, źle znosi jedynie porażki. Lojalna wobec przyjaciół, chętniej przyjaźni się właśnie z mężczyznami, najlepiej dobrze sytuowanymi. Ufa swojemu rozumowi, a nie instynktowi czy porywom serca. Jest profesjonalistką, lubi się uczyć, zawsze ma napięty grafik, a wszystko musi być pod ścisłą kontrolą. Ważna jest dla niej kariera zawodowa, akceptacja mężczyzn oraz wygrana za wszelką cenę. Boi się kobiecej przyjaźni, uznania za słabszą płeć oraz bliskości z naturą.
Znane chłopczyce to m.in. Beatrycze z Wiele hałasu o nic, Kathryn Janeway ze Star Treka, z polskiej literatury można wymienić Mickiewiczowską Grażynę czy Sienkiewiczowską Jagienkę. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
Hakua-chan

Hakua-chan

Egocentryczna socjopatka
Ciekawe…

Odpowiedz
zaspokojeniee

zaspokojeniee

Kusicielka/Femme fatale ;—D

Odpowiedz
_Midami_

_Midami_

Wrażliwa domatorka
Ekscentryczka znajdująca radość w samotności, pełna wewnętrznego spokoju ze skłonnościami do mistycyzmu, taka właśnie jest ten typ bohaterki. Chętnie dba o dom, interesuje ją świat duchowy, ma silną potrzebę harmonii. Nie poddaje się łatwo manipulacji, lubi realizować się twórczo, jest wrażliwa oraz lubi prostotę, może być wegetarianką.
Ważny jest dla niej dom. Jest dobra, łagodna pod warunkiem, że nikt nie wkroczy w jej prywatną przestrzeń. W domu rozkwita. Nie ma jednak silnej potrzeby posiadania rodziny, być może dlatego, że uwielbia samotność. Czerpie radość z wykonywania najprostszych czynności.
Domatorka nie lubi czuć się osaczona. Pragnie, aby jej partner szanował jej pasje oraz zainteresowania. Bywa nieśmiała i zbyt mało asertywna. Nie znosi przebywać w świetle reflektorów, nie szuka też rywalizacji.
Przykładową bohaterką filmową i literacką tego typu jest Annie Hall bohaterka filmu Woody’ego Allena.

Odpowiedz
Sa_Sa

Sa_Sa

Egocentryczna socjopatka – cała ja 😉

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej