Wpisz i sprawdź czy znasz nazwy zabytków z różnych zakątków świata!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 7

kapitanFOXY3

kapitanFOXY3

84%
Ale big Ben to nie sama wieża ,ale tylko dzwon. Wieża to wieża Elżbiety, część pałacu Westminsterskiego.
Do puki stoi koloseum, trwać będzie i Rzym, gdy padnie koloseum, padnie i Rzym, gdy padnie Rzym, padnie i świat. I teraz, kto to powiedział? Kto wie?
Kiedy Eiffel, zbudował tą swoją wieże na festiwal jakichś, krytycy mówili że jej szczyt to najpiękniejsze miejsce w mieście ,bo to jedyne miejsce gdzie jej nie widać. Popieram.
Statuie wolności zbudowali Francuzi, ale nie chcieli jej początkowo dawać amerykaną. Początkowo miała stać gdzieś w Egipcie, na tym kawałku koło Izraela. W Azjatyckiej części Egiptu. Ale Brytyjczycy się sprzeciwili.
Krzywa wieża w Pizie. Albo w Pizzie.
Chiński mur był wielki i miał pokazać potęgę Chin. Nie pamiętam jakiej dynastii. A jak Węgry sobie robią mur to od razu Niemcy i Francuski rząd mówią że to znak tchórzostwa i słabości, i czegoś jeszcze. Logika.
Partenon to ta świątynia na Olimpię? Bo jeśli tak, to na pewno nie jest tak znany jak Agora. Albo Partenon. Albo Akropol.
Hagia Sophia to nie jest muzułmańską świątynia. To była Chrześcijańska świątynia, tylko potem przebudowana na meczet, kiedy Turcy zdobyli Konstantynopol.
Sagrada familia. Kościół który Katalończycy budują w swojej stolicy od ponad 100 lat ,a mają ją ukończyć w setną rocznicę śmierci jej pomysłodawcy (2033).
Bazylika świętego Piotra. Nie można po prostu powiedzieć że Watykan? No i to nie jest aż tak znany zabytek. Możnaby dać Pałac Himeji zamiast tego, ale ok, nie będę narzekać. Nie ja to robiłem. To twoje dzieło, ty dajesz do niego co chcesz autorze.
No fajny Quiz.

Odpowiedz

kampa

99%

Odpowiedz
Amy_Lyndy

Amy_Lyndy

100%

Odpowiedz
Larissa_Malfoy

Larissa_Malfoy

100%
I’m a bich I’m a boss
❤🧡💛💚💙💜

Odpowiedz
1
quizman2020

quizman2020

Super quiz.

Odpowiedz
Oneofmany

Oneofmany

Twój wynik: 63%

Super quiz!

Odpowiedz
1
Trina_Claire

Trina_Claire

69%

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej