World without racism

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 4

SempaiDS

SempaiDS

Myślę, że rasizm bierze się z tego, że niektóre osoby lubią wyśmiewać innych. To, że ktoś się wyróżnia, sprawia, że jest widoczny dla agresorów.
Sam jestem czasami wyśmiewany, bo się wyróżniam. Ale mam dobrą przyjaciółkę, którą pochodzi z innego kraju. Dobrze się uczy, umie mówić w siedmiu językach, co bardzo mi imponuje.
Jest wartościową osobą, taką jak każdy. Ale jest wyśmiewana, przez grupę dziewczyn z innej klasy. Przezywają ją i powtarzają, że powinna wrócić spowrotem do swojego kraju.
Za każdym razem, gdy to słyszę staram się reagować, ale wiem, że coraz więcej osób przyłącza się do szyderców, by nie zostać wyśmiewani.
Całkowite pozbycie się rasizmu jest trudne, ale nie wolno ulegać grupie i stawać się rasistą. Powinniśmy zacząć od siebie i reagować, gdy możemy.

Odpowiedz
1
voyageuse

voyageuse

•  AUTOR

@SempaiDS wg mnie ten komentarz zawiera idee, przez które rasizm może się zmniejszyć. Niestety, zbyt bardzo jest powszechny, aby zniknął, a każdy niestety bywa obrażany (Nie tylko przez kolor skóry i pochodzenie).

Odpowiedz
Atlantic

Atlantic

Wiecie, co mnie dziwi? Wszyscy pragną świata idealnego, świata, w którym wszyscy są dobrzy, szczęśliwi, piękni i bogaci. Skoro tak, to dlaczego wszystko wygląda tak, jak wygląda? Zgadzamy się, że jest źle, więc dlaczego nikt nic z tym nie robi? Dlaczego brniemy dalej? Po chwili namysłu doszłam do wniosku, że po prostu się poddaliśmy. Zbyt długo nie wychodziło. Komunizm. To miał być świat idealny. Równość, wszyscy są równi… pięknie brzmi, prawda? Ale to utopia. Ludzie od wieków dążą do nieosiągalnych ideałów i efekty tego dążenia są dla nas namacalne – widać je w sztuce, muzyce, polityce, religii… wszędzie. Taki komunizm na przykład był kolejnym ucieleśnieniem ideału – równość. Tylko że równość na równa się sprawiedliwość. Jeden jest leniwy, nic nie robi, bierze i za przeproszeniem g*wno daje, a drugi jest pracowity, ambitny, kreatywny… I teraz oni mają być równi, tak? Ten pierwszy powie: jasne, pewnie, chcę, byśmy zarabiali tyle samo, żyli tak samo itd. Ale ten drugi stwierdzi: chwila. To nie fair. BUM! Będzie RÓWNO ale nie SPRAWIEDLIWIE. Drobna różnica. Wniosek? Ideały sprzyjają gorszym. Ideały nie są idealne. Ale zboczyłam nieco z tematu i w dodatku się rozpisałam. Co do rasizmu – jeżeli ja chcę, żeby ktoś był jakiś, to mogę to sobie wsadzić w cztery litery, bo nikogo swoim chceniem nie zmienię. Powinniśmy pozwolić ludziom być sobą. No dobra, a co jak ktoś właśnie jest skończonym idiotą i tępym, nietolerancyjnym, brzydkim, kłamliwym palantem? Skoro jest sobą, to pozwólmy mu być sobą, tak to szło? Co za ironia. Ja tylko sugeruję, by spojrzeć na to krytycznym okiem. Tak wygląda błędne koło.

Możemy robić wszystko, ale to „wszystko” będzie tak czy siak realizacją jedynie własnych przekonań, a przekonania jednostki świata raczej nie zmienią, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wbił siedmiu miliardom to samo do łbów. I niech się, proszę uprzejmie, nie rodzi. Nie zrozumcie mnie źle, nie popieram nietolerancji. Ale znam trochę ten świat i ludzi. Świat zmienia się non stop, a ludzie – nigdy.

Odpowiedz
1
voyageuse

voyageuse

•  AUTOR

@Atlantic dokładnie ❤ Twój komentarz tak opisuje prawdziwą rzeczywistość (wg mnie). Też mam wrażenie, że ludzie się nie zmieniają. A bynajmniej ich charaktery i głupie stereotypy.

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej