Walentynki w Hogwarcie, edycja profesorska


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 234

Mrs.S_Slughorn

Mrs.S_Slughorn

Gilderoy Lockhart
OMG SKĄD WIEDZIAŁAŚ?

Odpowiedz
1
incorrigible

incorrigible

•  AUTOR

@S_Lockhart Awww 💜

Odpowiedz
1
Mrs.S_Slughorn

Mrs.S_Slughorn

@incorrigible przez niego nawet nie zwracam uwagi na mugolskich chłopaków 😭

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)
GZP

GZP

Zarąbisye historię do każdego profesora ❤❤❤

Odpowiedz
1
._.Dramatic._.

._.Dramatic._.

Severus Snape
🖤🖤🖤

Odpowiedz
1
Wonder.

Wonder.

Remus Lupin

Skąd wiedziałaś 🤏😭 podczas czytania się rozpłakałam :')

Odpowiedz
2
incorrigible

incorrigible

•  AUTOR

@Violet_from_Gryffindor Bo jestem Quirrellem i wiem takie rzeczy 🤭😉 cieszę się, że Ci się podobało i mam nadzieję, że były to łzy szczęścia 💜

Odpowiedz
1
Wonder.

Wonder.

@incorrigible
Łzy smutku no ale życie :')

Odpowiedz
1
._.HES

._.HES

Snape… Snape… Severus Snape…

Cóż to była za postać! Włóczył się po tej szkole w swej nieodłącznej, czarnej szacie, przez co niektórzy złośliwi nazywali go "przerośniętym nietoperzem", ale jednak… coś cię w nim pociągało. Być może to ta otaczająca go aura tajemniczości? Albo zamknięta osobowość? Nie wiedziałaś. Miałaś jednak pewność, że ktoś taki jak on na pewno spędzał Walentynki samotnie i postanowiłaś dotrzymać mu towarzystwa w tym szczególnym czasie, uważałaś bowiem, że nikt nie powinien być wówczas sam. Jak jednak zostać z nim sam na sam, nie wzbudzając przy tym podejrzeń? Spojrzałaś w plan lekcji i uśmiechnęłaś się do swoich myśli.

Tego dnia akurat twój dom miał zajęcia z eliksirów.

W czasie lekcji robiłaś wszystko, żeby zarobić szlaban u Snape'a – rozmawiałaś ze swoimi przyjaciółkami, raz po raz chichocząc na tyle głośno, by nauczyciel to słyszał, a nawet odważyłaś się dodać składniki przygotowywanej mikstury w kolejności odmiennej niż podana w instrukcji, co sprawiło, że twój kociołek pękł, a niedoszły eliksir rozlał się na blat. Snape wpadł w szał.

– [Twoje nazwisko], szlaban! [Twój dom w Hogwarcie] traci dziesięć punktów! Wieczorem w moim gabinecie.

Spuściłaś ze wstydem głowę, lecz była to tylko poza – w głębi duszy cieszyłaś się bowiem, że udało Ci się zrealizować pierwszą część planu, która w gruncie rzeczy nie była trudna do zrealizowania – Mistrz Eliksirów często bowiem karał szlabanami niepokornych uczniów. Tobie jednak zdarzyło się to po raz pierwszy, w dodatku zarobiłaś go z pełną świadomością, by nie powiedzieć: z premedytacją.

Gdy wybiła godzina Twojej kary, zapukałaś cicho do gabinetu nauczyciela, a gdy odpowiedziało Ci jego oschłe "wejść", nacisnęłaś na klamkę, wolną ręką przygładzając niewidzialne zagniecenie na czerwonej sukience, którą ubrała specjalnie na tę okazję. Nie była ona oczywiście w żaden sposób niestosowna, w końcu miałaś mieć do czynienia z nauczycielem, ale pomyślałaś, że chociaż kolorem nie do końca dyskretnie zaakcentujesz, jaki był dziś dzień.

Profesor, milcząc, stał za biurkiem, na którym uprzednio rozstawił brudne od resztek eliksirów naczynia. Jak się domyślałaś, miałaś w ramach szlabanu oczyścić je bez użycia magii. Podeszłaś bliżej stołu i, również się nie odzywałaś, pośpiesznie przystąpiłaś do ich przecierania wilgotną ściereczką. W pewnej chwili kropla jakiegoś zielonkawego płynu kapnęła na Twoją czerwoną sukienkę i wypaliła w niej dziurę. Mruknęłaś jakieś niepiękne słowo pod nosem, mając nadzieję, że Snape tego nie słyszał, lecz, ku Twojej rozpaczy, miał słuch nietoperza, do którego niektórzy go porównywali.

– Mam odebrać [Twój dom w Hogwarcie] kolejne punkty, [Twoje nazwisko]?

– Nie, panie profesorze, przepraszam – burknęłaś, na co mężczyzna w czerni obrzucił Twój strój pełnym pogardy spojrzeniem.

– Może gdybyś była bardziej rozsądna i się nie stroiła w czerwoną kieckę, jak gdyby to były jakieś Walenty-…

Urwał, dostrzegając datę na pierwszej stronie leżącego na taborecie "Proroka Codziennego" i chrząknął tylko coś niezrozumiale.

Przez resztę kary nauczyciel nie odzywał się do Ciebie już ani słowem, choć kilka razy zauważyłaś, że już otwierał usta, by coś powiedzieć. Domyślałaś się, ta sytuacja wprawiła go w nie lada zakłopotanie i nigdy nie widziałaś go tak spiętego. To niemożliwe, żeby on, zimny Severus Snape, czymkolwiek się denerwował. Postanowiłaś jednak o tym nie myśleć i skupić się na zleconym ci przez niego zadaniu, żeby przypadkiem przez własną nieuwagę nie zarobić kolejnego szlabanu. Opuszczając gabinet po zakończeniu porządków, Snape powstrzymał Cię, wołając po nazwisku.

– Dziękuję – wyrzucił z siebie, a w jego oczach po raz pierwszy ujrzałaś coś innego niż niechęć na Twój widok: autentyczną wdzięczność. Domyślałaś się, że nie podziękował Ci za wyczyszczanie brudnych kociołków, tylko za dotrzymanie mu towarzystwa w tym specyficznym dniu.

– Nie ma za co, panie profesorze – uśmiechnęłaś się do niego i pośpiesznie oddaliłaś się do Pokoju Wspólnego [Twój dom w Hogwarcie].

Może jednak Snape nie był taki straszny, za jakiego wszyscy go uważali?

Odpowiedz
1

Dorianeg2137

Remus Lupin
Kremowe piwo powiadasz? Ale ja mam 14 lat ziomek 😞

Odpowiedz
1

Dorianeg2137

@incorrigible no chyba, że tak 🤭

Odpowiedz
1
incorrigible

incorrigible

•  AUTOR

@Dorianeg2137 Na spokojnie 😉

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Gondor_Gueen.

Gondor_Gueen.

Remus Lupin
Nie dzięki … Mam już Isildura , jestem z nim połączona w związku małżeńskim ( jest moim mężem )🥰

Odpowiedz
3
Gondor_Gueen.

Gondor_Gueen.

Remus Lupin
Nie dzięki … Mam już Isildura

Odpowiedz
1
Gilderoy_Senpai

Gilderoy_Senpai

Gilderoy Lockhart
Mój crush❤❤❤ skąd wiedziałaś?😳

Odpowiedz
1
Gilderoy_Senpai

Gilderoy_Senpai

@incorrigible Quirrella też lubię bo jest ciekawą postacią

Odpowiedz
1
incorrigible

incorrigible

•  AUTOR

@Gilderoy_Senpai Tak 💜 mam nawet kilka quizów na jego temat 😉

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (3)
Elendil.Amandilion

Elendil.Amandilion

Snape!😊

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej