Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Trafiony — Zatopiony

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 111

amimok

amimok

Czytam to już 3 razy i stwierdziłam ………… Ta opowieść powinna dostać Oskara czy coś w tym deseń 🙃😅❣

Odpowiedz
1
amimok

amimok

To jest MEGA!
Ale za krótkie wybacz

Odpowiedz
1
_Girls_

_Girls_

Piękne 😍😍😍😍😍😍
Nic dodać nic odjąć. Po prostu cudo.
Bardzo fajnie napisane. Bardzo mi się podoba

( Nie rozumiem niektórych ludzi…, ale nie będę się wypowiadać na ten temat iż jak czytałam to chcesz skończyć ten temat. Jak coś zapraszam na priv 🙂)

Odpowiedz
1
.Asika.

.Asika.

Super się czytało i chociaż rozumiem twój zamysł i dlaczego nie przedstawiłaś bohaterki bardziej szczegółowo, to tak jak inne osoby pisały: nie do końca umiałam wczuć się w jej emocje… Trochę brakowało mi tego opisu 🌷

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@.Asika. Rozumiem, ale jednak, no… Ty napisałaś to w milszy sposób 😂🌺

Odpowiedz
1
.Asika.

.Asika.

@Expulso Nie lubię zbytnio wytykać ludziom co zrobili źle w taki oschły sposób (chociaż czasem lepiej dociera do autora 😂) Po prostu zastanawiam się jak czułabym się, gdyby ktoś nie zrozumiał mojego zamysłu i kłócił się z byle powodu. 🤷‍♀️
To czy podoba się taka forma jest chyba kwestią gustu, bo z tego co przeczytałam niżej, niektórym zupełnie to nie przeszkadzało 🌷. Nie rozumiem zupełnie tego krytykowania wrażliwości dziewczyny. Fakt, można powiedzieć, że była „zbyt wrażliwa” jeśli patrzy się na to z boku, ale prawda jest taka że w prawdziwym życiu wszystko trafia do nas ze zdwojoną siłą i nawet „nastoletnia miłość” albo odrzucenie przez innych może sprawić że czujemy się niepotrzebni.

Już mówiłam chyba, ale kocham twój styl pisania 😂🤦‍♀️💕

Odpowiedz
2
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@.Asika. Do mnie bardziej trafia taka krytyka czy opinia, jaką ty wyrażasz, czyli miła i kulturalna, a nie takie „To jest źle, to nie ma sensu”… Itp 😂🌺

Odpowiedz
1
MTWolfie

MTWolfie

Cudowne opowiadanie, super to opisałaś! To jest przepiękne!

Odpowiedz
1
Bleak_Rainbow

Bleak_Rainbow

Ciekawie to wszystko opisałeś i użyłeś takich ciekawych sformułowań no mi się to podoba i powiem że pierwszy raz widzę tak dopasowany tytuł. Tak jak tutaj zdazylam przeczytać tak nie opisałeś bohaterki i tak dalej ale dla mnie to jest jak taki dwuznaczny krótki wiersz czy nawet tekst możemy to formułować na kilka sposobów i każdy będzie to widział od swojej innej strony i według mnie nie ma opisu bohaterki bo w tym „wypadku” widzimy siebie mamy wyobrazić że to my :)

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Bleak_Rainbow Jestem dziewczyną tak a propos, bo widzę, że tutaj użyłaś rodzaju męskiego. Ale dziękuję 😂💛

Odpowiedz
Bleak_Rainbow

Bleak_Rainbow

@Expulso @Expulso 😂😂😂 Korekta xd

Odpowiedz
1
_sweet_candy_

_sweet_candy_

GENIUSZ
SUPER OSOBA
GENIUSZ
GENIUSZ!

Odpowiedz
1
Lizzy5017

Lizzy5017

To było super czytam drugi raz, ale nie jestem zdecydowana, która miniaturka była fajniejsza….. Choć to nie ma znaczenia😂 Dean musi być spokrewniony z Syriuszem Blackiem, bo skąd ta idea casanovy? 💖💖💖

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Lizzy5017 A no nie wiem, nie wiem 😂💛

Odpowiedz
Mikaquizy

Mikaquizy

Nie będę pisała czegoś w stylu: „To jest super”. Po prostu skłamałabym. Zapewne twoim zamysłem było, aby czytelnicy przeżyli „wypadek” bohaterki. Nie dowiadujemy się zbyt wiele o bohaterce. Żeby związać się z bohaterem trzeba go sobie wyobrazić. Tu nie mamy podanego opisu dziewczyny. Nie wiemy, jaki ma kolor oczu, włosów, czy jest wysoka, czy niska. Nie wiemy też co lubi. Jest ona wręcz nic nie znacząca więc jej „wypadek” jak to określiłaś, nie jest przeżywany przez czytelnika. Może by się jeszcze dało związać z tą dziewczyną, ale wtedy OS musiałby mieć kilka tysięcy słów. Nawet nie znamy prawdziwego imienia bohaterki, co z reguły wpływa na naszą „więź” z nią.

Początek może zasiać ziarnko tajemnicy, ale tak naprawdę, na początku umieściłaś to co na końcu, tyle że ubrane w inne słowa.

Chcę zaznaczyć tylko, że to moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać

Odpowiedz
5
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Mikaquizy Specjalnie nie dałam opisu bohaterki. Wolałam, by pozostała… Hm… Anonimowa? Jest to opis jej wspomnień i moment śmierci. Czy naprawdę w każdym opowiadaniu koniecznie bohaterka musi być przedstawiona? Moim zdaniem nie. Nie trzeba znać jej wyglądu, jeśli „widzi się oczami postaci”.

Moim zamysłem było przekazanie, co może czuć osoba w sytuacji bohaterki. I tyle…

Ale skoro Ci się nie podoba, to już jest twoja opinia. Ja tylko staram się wytłumaczyć, że tak powinno być i wszystko było przemyślane ☺️
Pozdrawiam 💛

Odpowiedz
1
Potterowo.pl

Potterowo.pl

@Expulso Uważam tak samo 😉

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR
Odpowiedz
Proteus

Proteus

@Potterowo.pl @Expulso Ja wiem, wiem pewnie zaburzam wasz świato pogląd, aczkolwiek używanie wyobraźni aby odpowiedzieć sobie ważny element każdego utworu literackiego, czy to aby nie przesada? W każdej książce przedstawiony jest wygląd, ba w opisie nawet są personalia. Nawet w komiksach czy mangach przedstawinne są postacie, typu „czy widzicie jego czerwone włosy” mimo że manga jest czarno biała i raczej do tego wykorzystujemy wyobraźnie. Nawet błache „typowo aryjska uroda” i tutaj jesteśmy nakierowani o co autorowi chodzi. Przepraszam może ja jestem jakaś ułomna ale żeby zapamiętać dzieło muszę no nieco bardziej poznać bohaterkę, bo poza faktem że jesto bardzo uczuciowa i próbowała popełnić samobója z błachostki to tyle w sumie wiemy na jej temat. Już nie czepiam się tego że wyglądu nie ma ale zrobienie z bohaterki anonima to jest tak irracjonalne, w żadnej czytane książce nie widziałam czegoś takiego a widziałam wiele. No chyba że miałaś na myśli to samo co wielu autorów te tajemniczość ale tego się nie robi w one shocie. Masz tysiąc słów i stworzyć interesującą tajemniczą postać, nie da się. Potrzeba parunastu czy nawet paru dziesięciu rozdziałów do tego.

Odpowiedz
5
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Proteus Słuchaj… Jeśli dla ciebie to jest błahostka, powiedz to osobom, które naprawdę tak skończyły. A ja specjalnie nie opisałam wyglądu bohaterki. Może ty musisz ją sobie wyobrażać, ja nie. A niektórzy są tak wrażliwi jak bohaterka opowiadania, że niestety potrafią zabić się z takiego powodu. Poza tym… Co jest złego w anonimowości? Wystarczy spojrzeć nawet na zdjęcia, które dałam ma dole, bo to jest właśnie wygląd bohaterki. Nie podałam celowo jej prawdziwego imienia. A jeśli tobie się nie podoba, nie musisz czytać. Ja, czytając książki czy opowiadania, potrafię ominąć opis i samemu wyobrazić sobie bohaterkę. Dla mnie nie jest to potrzebne. A tak poza tym… Nie możesz narzucać mi, co się robi, a czego nie w OS, ponieważ to moja interpretacja historii.

Resztę wyjaśnień możesz przeczytać u góry.
Pozdrawiam 😉

Odpowiedz
1
Psychopath.

Psychopath.

@Proteus nie będę tu się czepiała szczegółów, aczkolwiek jeżeli czytałaś wiele książek to może nie natrafiłaś jeszcze na takie, albo mogłaś równie dobrze stwierdzić, że książka ci się nie spodobała, jeżeli czytałaś kawałek na tyle książki. Ja się spotkałam już z takimi książkami, gdzie postać jest anonimowa i nie wiadomo o niej nic prócz tego, że np popełnił morderstwo i jest poszukiwany. A książka jest pisana z perspektywy przykładowo tego seryjnego mordercy. Naprawdę nie trzeba się czepiać szczegółów dotyczących wyglądu. Nie podoba ci się? Komentarz możesz pozostawić dla siebie i nie pouczać autorki. Nie każdy jest pisarzem wielkich książek z niewiadomo jakimi osiągnięciami. Dziewczyna sama się jeszcze uczy. Wie co robi dobrze, a co źle i w końcu to jej interpretacja opowiadania, a nie twoja. ;)

Odpowiedz
3
Mikaquizy

Mikaquizy

@Psychopath. Komentarze są po to by wyrażać swoją opinię. @Proteus po prostu podziela moją, a w tym nie ma nic złego.

Odpowiedz
2
Mikaquizy

Mikaquizy

@Expulso Spotykałam osoby naprawdę słabe psychicznie, jednak nawet one potrafiły żyć ze świadomością, że ich miłość nie jest odwzajemniona. W tym opowiadaniu „załamanie” bohaterki i jej próba samobójcza to przesada.

Odpowiedz
1
Psychopath.

Psychopath.

@Mikaquizy jeżeli komentarze są po to by wyrazić swoją opinię to czemu się czepiasz mojej opinii w tym temacie? Doskonale o tym wiem i nie widzę sensu w pisaniu komentarzy upominających mnie czy coś jest złe. W żadnym razie nie napisałam, że zrobiła źle. A, że niepotrzebnie poucza autorkę. To raczej nie wygląda na żadną też obrazę.

Odpowiedz
1
_Najlepszaa_

_Najlepszaa_

@Mikaquizy Akurat skończyłam czytać to opowiadanie i powiem, że zgadzam się z @Expulso oraz @Psychopath. 😺 Według mnie również nie potrzeba wymyślnych postaci, a tak samo – Nie trzeba ich przedstawiać. Mi się czytało przyjemnie. Wkręciłam się w ten klimat. Owszem, nie ma nic złego, ale trochę to… Hmm… Niemiłe? Autorka stara się wyjaśnić, o co chodziło, a zaraz pojawia się kolejny komentarz, który jest dokładnie o tym samym. 😂 No nie przesadzajmy…

Odpowiedz
Proteus

Proteus

@Mikaquizy dobra czas skończyć.

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Mikaquizy Moja kuzynka jakoś nie wytrzymała, wiesz? 🙂 Więc uważasz, że przesadziła, zabijając się? Ja też nie mam łatwo psychicznie, co @Psychopath. może potwierdzić. Dla mnie to po prostu ciężka sytuacja…

Odpowiedz
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Proteus Zgadzam się, bo to w sumie nie ma sensu.

Odpowiedz
Mikaquizy

Mikaquizy

@Expulso @_Najlepszaa_ @Psychopath. @Proteus faktycznie skończmy to bo nie chcę większych dram

Odpowiedz
_Najlepszaa_

_Najlepszaa_

@Expulso To się aż zaczyna głupie robić. I masz rację, to nie przesada.

Odpowiedz
Mikaquizy

Mikaquizy

@_Najlepszaa_ Napisałam, że JA nie znam takich osób i że dla MNIE jest to przesada. Zresztą nie będę dalej odpowiadać bo wyżej w komentarzach jest powiedziane, żeby zakończyć ten temat.

Odpowiedz
1
.Romantyk

.Romantyk

Może autorka tej pracy powinna liczyć się z tym, że nie wszyscy będą wychwalać jej dzieła i tylko słodzić, jakie to nie jest piękne?
Krytyka nie jest zła, jeśli nie przekracza pewnych granic.
Każdy ma swoje upodobania, jeden woli, kiedy w książce jest opis postaci, a inny woli, kiedy go nie ma i może użyć swojej wyobraźni.
Po co się tak przekomarzać? Każdy ma po części racje, a nie tylko jedna strona.
Warto brać pod uwagę to, że jednym się podoba, a innym nie i koniec. Wystarczy się z tym pogodzić, a nie udowadniać swoich racji.
I żeby nie było, tyczy się to obydwu stron.
Miłego popołudnia 🍓

Odpowiedz
1
_Najlepszaa_

_Najlepszaa_

@.Romantyk Tylko, że autorka jedynie tym dziewczynom wytłumaczyła, o co chodziło… To prawda, że nie każdy będzie ją podziwiał i ona doskonale o tym wie. Ale nie przesadzajmy… Nawet po wytłumaczeniach one „krytykowały ją za jedno i to samo”… Ale miał być koniec, to koniec… Heh 🙃

Odpowiedz
1
Rose_Potter

Rose_Potter

@Proteus to jest błachostka? To, co napisałaś wygląda tak, jakbyś miała powiedzieć, że samobójstwo to nic takiego. A wiesz? Ja próbowałam się zabić, nie raz, nie dwa, nawet nie trzy. Powiedz coś takiego mi. Powód takiego czynu może być różny, zawsze jest zależny od uczuć, wrażliwości i wielu innych bardzo osobistych czynników. A to, co ty napisałaś jest tak bardzo bezuczuciowe, że aż się zastanawiam, co byś powiedziała tej dziewczynie w realnym świecie. Co powiedziałabyś dziewczynie, która po prostu nie ma już na to siły? Możesz spróbować, na moim przykładzie chociażby. Mam depresję, myśli samobójcze i pare innych zaburzeń psychicznych i to wcale nie jest takie proste… Myślisz, że ludzie popełniają samobójstwo z nudów? Ja nie sądzę, ale wątpię, że to zrozumiesz, patrząc na ten komentarz. 🙂

Odpowiedz
Rose_Potter

Rose_Potter

@Mikaquizy samobójstwo to przesada, ciekawe…

Odpowiedz
Proteus

Proteus

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
1
Rose_Potter

Rose_Potter

@Proteus zatem powinnaś zrozumieć sprawę, bo nawet jeśli to tylko dzieło literackie, to, nie oszukujmy się, nazywanie tego błachostką jest wyśmiewaniem się z uczuć innej osoby. Ale nie dziwi mnie, że tak to nazwałaś, agresja rodzi agresję, nienawiść rodzi nienawiść.

Odpowiedz
.Romantyk

.Romantyk

Owszem, samobójstwo nie jest błahostką i przesadą, ale błagam – jeżeli ktoś jest stabilny psychicznie i wszystko z nim dobrze, nie ma depresji ani nie wiadomo czego innego, wszystko pięknie cacy, to po jednej sytuacji, np po wyśmianiu albo odrzuceniu miłości przez czyiś obiekt westchnień, to normalny człowiek leci się zabić?
Halllooo, zejdźmy na ziemię! To tak nie działa.
W tym „dziele literackim” jest poniekąd podobna sytuacja – bohaterka nie ma depresji itd, wszystko z nią okej, a nagle po jednej/dwóch sytuacjach (nie czytałam dokładnie, ups) dostaje załamania i popełnia samobójstwo.
Po prostu jakiś odlot. To jest nierealistyczne (przynajmniej według mnie, ale chyba wszyscy wiedzą lepiej, jak zgaduję)
Wiele razy byłam wyśmiewana, nazywana „ślepą”, wiele razy zaufałam fałszywym ludziom, potem każdy znał moje sekrety i się z nich śmiał. Jedyne co robiłam, to płakałam i chciałam zapaść się pod ziemię, cofnąć czas, znaleźć się natychmiast w domu z dala od tego wszystkiego. Również miałam dość, jednak nigdy po czymś takim nie miałabym myśli „pora skończyć z życiem” i poszłabym się zabić.
Nie odlatujcie aż tak daleko, myślmy realistycznie.
Ktoś kto jest słaby i jego psychika jest w opłakanym stanie, nawet głupi żart go boli – tu jest większe prawdopodobieństwo, że się zabije.
Ale powtarzam, osoba z którą jest wszystko w jak najlepszym porządku itd. – prawdopodobieństwo, że się zabije jest prawie że żadne.
O wyjątkach nic nie wiem, ale takie się zdarzają niekiedy.
Tak więc nie p******cie mi o tym, że normalny, zdrowy człowiek popełni samobójstwo przez jakiś jeden znikomy problem.
Możecie mnie zjeść, powiem brzydko – ch** mnie to.

Odpowiedz
2
_Najlepszaa_

_Najlepszaa_

@.Romantyk A skąd ty k**wa wiesz, że ona nie ma depresji? 😂 W tym momencie to jest obrażanie samej autorki, która z tego, co wiem opisała historię swojej kuzynki. TO FAKTYCZNIE TAK NIEREALNE. To, że nie napisano tutaj, że bohaterka nie ma depresji, nie znaczy, że jej nie ma. To opis sytuacji już pod koniec jej życia, więc no… Może w przeszłości coś się działo? A skoro nie czytałaś, to na Ch*j się wypowiadasz? Xd

Odpowiedz
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@.Romantyk @_Najlepszaa_ Czy wy możecie już skończyć? Przepraszam bardzo, ale nie życzę sobie, żeby ta dyskusja ciągnęła się dłużej. Do tego nie chcę, by ktokolwiek w komentarzach u mnie na profilu używał wulgaryzmów! No proszę o trochę kultury jednak…
Dziękuję serdecznie, jeśli to dobiegnie wreszcie końca.

Odpowiedz
1
_Najlepszaa_

_Najlepszaa_

@Expulso Masz rację… Ale denerwują mnie takie osoby, wybacz.

Odpowiedz
.Romantyk

.Romantyk

@_Najlepszaa_
Powiem tylko tyle, że może warto w opowiadaniu zawrzeć to, że ma depresję i nie daje sobie rady, bo znajdą się jednostki, tak ja ja i dwie dziewczyny wyżej, że będzie to dla nich dość dziwne, że człowiek w pełni zdrowy się zabija. Jest to szczegół chyba dość ważny, aby nie było takich sytuacji i kłótni jak tutaj? Potem jest problem i zlatuje się cała grupka mówiąca Ci „a skąd nie wiesz, że nie ma depresji? Czytelnik może się domyślać, no ale kurde, wzmianka o tym w tym os’ie by nie zaszkodziła…
@Expulso przepraszam, ale nerwy robią swoje.
Ja już kończę to, bo jak widać faktycznie prowadzi to donikąd. Tak więc dziękuję i Miłego dnia życzę.

Odpowiedz
1
eternity

eternity

@.Romantyk @Mikaquizy @Proteus może nie powinnam wznawiać dyskusji, ale macie rację. Nie ma czegoś takiego jak „bohater anonim”, bo to nigdzie nie przejdzie. Chociaż nie to najbardziej mi przeszkadza, to jeszcze ujdzie w tłumie. Można przypuścić, że to taka jakby „strona z pamiętnika” bohaterki. Ja sama popełniłam takie błędy w moich dwóch opowiadaniach i nie odgradzam was od zajrzenia i skrytykowania, bo nie powiem, ale zależy mi i na krytyce pozytywnej i negatywnej. Po prostu lubię.wiedzieć co ludzie sądzą o moich pracach.

Jednak kompletnie nie rozumiem waszego oburzenia, @_Najlepszaa_ @Expulso @Rose_Potter @Psychopath. . Krytyka jest powszechnie dostępna i znana i nikt nam nie zabroni jej wyrażać w formie komentarzy. Krytykę trzeba przyjąć, i nie w sposób „nienawiść rodzi nienawiść”, bo to (o ironio!) nie tak działa.

Może jak i osoby, z którymi się zgadzam MOŻE przesadziły z tym, że samobójstwo to błahostka, ale one moment, każdy ma do wszystkiego prawo. Jak myślą w taki sposób, to dlaczego nie mogą wyrazić swojej opinii?

To nie jest tak, że krytyka nie istnieje. Jakby (przypuszczalnie) jedna z was wydała książkę, ale byłaby ona strasznie słaba i sunęły by się w jej stronę negatywne komentarze, to nasłalibyście na (tych, którzy wyrażają krytykę, a nie hejtują – to trzeba odróżniać) ludzi.jakichś terrorystow albo zlinczowali za inne zdanie?

Świat tak nie działa, jak już.wspomniałam, krytyka jest wszędzie i zawsze się z nią spotkamy. Nawet, jeżeli ktoś nie napisze komentarza pod twoim „dziełem literackim” to w głowie będzie miał wyrobioną opinię na temat twojej osoby. I nie można się.od krytyki odsłaniać i używać jakichś słabych tekstów na rzekomych „hejterów” tylko po prostu ją przyjąć. Hello, to jest życie, nic nie jest idealne i nienawiść może i niekoniecznie rodzi nienawiść, bo tutaj tej nienawiści

N I E
B Y Ł O

Odpowiedz
3
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@eternity A prosiłam, żeby skończyć.. Boże kochany…

Odpowiedz
eternity

eternity

@Expulso och musiałam nie doczytać twojego komentarza o zakończeniu dyskusji, wina po mojej stronie

Odpowiedz
Rose_Potter

Rose_Potter

@eternity wyrażę się inaczej, bo widzę, że nie rozumiesz… nie umiem zrozumieć osób, które uznały samobójstwo tej dziewczyny – nieważne z jakiego powodu to zrobiła – za bezprecedensowe, bezcelowe i niepotrzebne, bo tak napisały dziewczyny – że powód tego samobójstwa jest błachy i dziewczyna jest nadwrażliwa, radzę czytać ze zrozumieniem ;)

Odpowiedz
Mikaquizy

Mikaquizy

Proszę was skończymy to. Autorka napisała, aby nie ciągnąć dyskusji i zgadzam się z nią w tej kwestii. Nie ma sensu.

Odpowiedz
eternity

eternity

@Rose_Potter tak, ja też polecam czytać ze zrozumieniem bo w moim komentarzu UWZGLĘDNIŁAM TO, O CZYM MYŚLĘ. Chcesz być niemiła? Spoko, też potrafię.
@Mikaquizy już przestaję sorry.

Odpowiedz
1
Rose_Potter

Rose_Potter

@eternity dobrze, bądź niemiła, chętnie wysłucham co o mnie myślisz

Odpowiedz
Mikaquizy

Mikaquizy

@Rose_Potter Wyraźnie zostało powiedziane żeby zakończyć dyskusję. Jeżeli nadal chcesz dyskutowac idź z @eternity na priv

Odpowiedz
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Mikaquizy Tak… Ja naprawdę nie chcę już więcej nerwów. Koniec tego, proszę..

Odpowiedz
Rose_Potter

Rose_Potter

@Expulso @Mikaquizy przepraszam, przecież ja zawsze jestem powodem kłótni, znowu wszystko przeze mnie…

Odpowiedz
1
eternity

eternity

@Rose_Potter @Expulso nie, to ja zawiniłam.

Odpowiedz
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Rose_Potter @eternity Nie ważne, kto zawinił, ale skończmy to.

Odpowiedz
Rose_Potter

Rose_Potter

@eternity miał być koniec, ale ja nadal uważam, że to (znowu) przeze mnie

Odpowiedz
eternity

eternity

Odpowiedz
Rose_Potter

Rose_Potter

@Expulso już się zamykam 😐

Odpowiedz
1
eternity

eternity

@Rose_Potter nie, to nie twoja wina. ja to znowu zaczęłam, imao.
@Expulso zamykam mordkę.

Odpowiedz
1
Awilka111

Awilka111

Opiszę to jednym słowem: PINKNE

Odpowiedz
1
Expulso

Expulso

•  AUTOR

@Awilka111 💖🤗

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej