Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Szalona Rozgrywka ~1~

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
-dolly-
-dolly-
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 3

IsnessHoover

IsnessHoover

Właśnie skończyłam czytać Twoje opowiadanie i mam parę uwag. Podczas czytania zauważyłam, że w paru miejscach brakuje przecinków lub pojedynczych liter w wyrazach. Zdarzają się też powtórzenia w zdaniach następujących po sobie. Oczywiście to są małe przewinienia i zdarzają się każdemu (zwłaszcza mi!). Spróbuj parę razy przeczytać tekst, najlepiej z większymi odstępami czasowymi np. przeczytaj dwa razy, a potem jeszcze raz po godzinie/następnego dnia. Obiecuję, że dostrzeżesz więcej przypadkowych „pomyłek”, aniżeli przy pisaniu/czytaniu od razu po napisaniu.
Kolejną sprawą jest to, że tekst miejscami się trochę rozjechał np. jest jakieś zdanie i jego połowa przeskakuje do następnej linijki (nie ze względu na długi wyraz, który się „nie mieści”). Przy edytowaniu masz funkcję, która nazywa się „podgląd”, dzięki której możesz zobaczyć jak rozdział będzie się prezentował po opublikowaniu. Szalenie pomocna rzecz.
Sama widzisz, że błędów jest dosyć mało, ale po poprawieniu na pewno będzie się czytało jeszcze lepiej. Co do samej fabuły to bardzo mi się podoba. Masz ciekawy pomysł i z tego co przeczytałam dobrze go rozwijasz. Piszesz też bardzo ładnie. Zdania są krótkie i dynamiczne, kiedy wymaga tego sytuacja oraz rozbudowane w spokojniejszych częściach. Za to duży plus ode mnie. Ponadto to co piszesz ma sens. Zdarzenia nie wykluczają się między sobą i to też jest godne pochwały.
Na koniec mogę tylko jeszcze „zarzucić” małą radą. Rozdział, który napisałaś jest bardzo długi. Nie ma nic złego w tym, że dużo piszesz, ale jeśli podzieliłabyś ten tekst na trzy części to nie dość, że miałabyś trzy rozdziały, to dodatkowo bardziej zachęcisz czytelników. Ludzie lubią dużo czytać, ale nie na raz. Myślę, że gdybyś zamiast jednego, długiego rozdziału dodała trzy (lub dwa) krótsze to byłoby to bardziej przystępne w odbiorze. Kiedy czyta się długi tekst to po jakimś czasie trochę traci się koncentrację, a tak – krótki tekst i zostaje ciekawość, która następnie zaspokojona jest przez kolejny rozdział. Pomyśl na tym :).
Mam nadzieję, że mój komentarz okaże się dla Ciebie pomocny. Bardzo podoba mi się to co robisz, więc z niecierpliwością wyczekuję kolejnego rozdziału. Powodzenia! :)
~` Isa

Odpowiedz
-dolly-

-dolly-

•  AUTOR

@IsnessHoover Dziękuję za rady. Wezmę to pod uwagę.
Interpunkcja to taki problem, z którym się borykam. Czasami mi umknie mi literka na końcu wyrazu. Staram się nad tym pracować.
Co do rozjechania tekstu, w podglądzie było wszystko ok, ale mogłam coś przeoczyć 😅
Jeśli chodzi o długość tekstu to mam z tym problem. Bardzo często rozpisuje się na długie wypowiedzi. Na wattpadzie właśnie udało mi się zjechać do mniej więcej takiej długości, bo moje pracy bywały jeszcze dłuższe, więc też pracuje nad rozbijaniem tekstu.
Dziękuję za miłe słowa i wskazówki. To dla mnie bardzo miłe ♥️ cieszę się, że się spodobało 🙏

Odpowiedz
IsnessHoover

IsnessHoover

Co do interpunkcji pomogłoby Ci pisanie w Wordzie, gdzie każdy „podejrzany” wyraz Ci podkreśla. Na dysku Google możesz stworzyć taki „wordowski” plik za darmo, bez płacenia za fizyczny program.
Rozbić tekst możesz praktycznie w każdym momencie np. kiedy główna bohaterka poszła do ogrodu pod pretekstem bólu głowy lub kiedy wyszła o 4 nad ranem na spacer do ogrodu (nie pamiętam, w którym momencie dokładnie tekstu to było), no ale powinnaś wiedzieć o co mi chodzi. Ucinasz tekst i wracasz do niego w następnym rozdziale. Wyobraźnia zrobi swoją robotę za Ciebie :).
Podobało mi się, bo jest naprawdę bardzo dobrze napisane i powinnaś być z siebie dumna :)

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej